Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#642391 Πρόσεξε τώρα:
Τίτλος: Νομπελίστας ιολόγος: Ο Covid-19 δημιουργήθηκε κατά λάθος σε εργαστήριο της Κίνας
Σημείωση από κάτω: Σύμφωνα με τον νομπελίστα -αλλά αμφιλεγόμενο- Γάλλο ιολόγο Λικ Μοντανιέ που ανακάλυψε τον ιό του AIDS το 1982, ο Covid-19 δεν θα μπορούσε να εμφανισθεί με φυσικό τρόπο

Γιατί αμφιλεγόμενος; Γιατί
Σύμφωνα με τον ίδιο ο μοναδικός τρόπος να απαλλαγούμε από τον ιό είναι μέσω «ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων». Ο Δρ. Μοντανιέ επαναλαμβάνει μια θεωρία που είχε αναπτύξει παλαιότερα και η οποία είχε προκαλέσει τη χλεύη των συναδέλφων του, σύμφωνα με την οποία το DNA παράγει ηλεκτρομαγνητικά κύματα. Ο Δρ. Μοντανιέ είχε αναπτύξει αυτή τη θεωρία του το 2010, ενώπιον 60 άλλων ιατρών βραβευμένων με Νόμπελ, οι οποίοι κοιτούσαν έκπληκτοι τον διάσημο συνάδελφό τους.


Μου θύμισε λίγο αυτήν την φάση:
https://www.lifo.gr/now/world/222289/no ... on-sxolion
Άβαταρ μέλους
By drdino
#642396 Πώς ακριβώς στο θύμισε αυτό;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#642402
drdino έγραψε:Πρόσεξε τώρα:
Τίτλος: Νομπελίστας ιολόγος: Ο Covid-19 δημιουργήθηκε κατά λάθος σε εργαστήριο της Κίνας
Σημείωση από κάτω: Σύμφωνα με τον νομπελίστα -αλλά αμφιλεγόμενο- Γάλλο ιολόγο Λικ Μοντανιέ που ανακάλυψε τον ιό του AIDS το 1982, ο Covid-19 δεν θα μπορούσε να εμφανισθεί με φυσικό τρόπο

Γιατί αμφιλεγόμενος; Γιατί
Σύμφωνα με τον ίδιο ο μοναδικός τρόπος να απαλλαγούμε από τον ιό είναι μέσω «ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων». Ο Δρ. Μοντανιέ επαναλαμβάνει μια θεωρία που είχε αναπτύξει παλαιότερα και η οποία είχε προκαλέσει τη χλεύη των συναδέλφων του, σύμφωνα με την οποία το DNA παράγει ηλεκτρομαγνητικά κύματα. Ο Δρ. Μοντανιέ είχε αναπτύξει αυτή τη θεωρία του το 2010, ενώπιον 60 άλλων ιατρών βραβευμένων με Νόμπελ, οι οποίοι κοιτούσαν έκπληκτοι τον διάσημο συνάδελφό τους.


Μου θύμισε λίγο αυτήν την φάση:
https://www.lifo.gr/now/world/222289/no ... on-sxolion

Oπότε το 5G είναι καλό; :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#642403
drdino έγραψε:Πώς ακριβώς στο θύμισε αυτό;

αμφιλεγόμενος κι αμφισβητούμενος
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#642517 Μιλησα χθες μ' ενα γνωστο μετα απο καιρο. Μεσα στην αναλυση του κορονοιου οπως επιβαλουν οι μερες, αναφεραμε και το εμβολιο. Μου λεει λοιπον ο τυπος:

Και να βγει δε θα το κανω ουτε ΄γω ουτε τα παιδια μου. Σιγα μην κατσω να μου βαλουν μεσα κανενα chip/biochip.

:s_crazy
Άβαταρ μέλους
By elteo
#642518 Aναμενόμενη απάντηση. Το IQ κάποιου δεν αλλάζει επειδή ξέσπασε η πανδημία του κορωνοϊου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#642521
elteo έγραψε:Aναμενόμενη απάντηση. Το IQ κάποιου δεν αλλάζει επειδή ξέσπασε η πανδημία του κορωνοϊου. :lol:


Γεγονος ειναι οτι εχω ακουσει καμποσες διαφορετικες μπουρδιτσες απο κοσμο οσον αφορα το "γιατι μας ποτισανε κορονοιο" και δεν τις εχω αναφερει καν. Το συγκεκριμενο ομως ηταν πραγματι εντυπωσιακο :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#642538
mousatos έγραψε:
drdino έγραψε:Πώς ακριβώς στο θύμισε αυτό;

αμφιλεγόμενος κι αμφισβητούμενος


Υπάρχει διαφορά στην αμφισβήτηση χωρίς κανένα δεδομένο και στοιχείο (περίπτωση του Αυστριακού μαιευτήρα) και στην αμφισβήτηση που από πίσω της έχει όλη την επιστημονική βιβλιογραφία για το θέμα (περίπτωση αμφισβήτησης του νομπελίστα ιολόγου). :rtfm:

Συγκεκριμένα ο Semmelweis αμφισβητήθηκε χωρίς κανένα δεδομένο, παρόλο που αυτός είχε στοιχεία υπέρ του. Αμφισβητήθηκε απλά και μόνο επειδή κάποιοι αισθάνθηκαν άσχημα.

Ο Μοντανιέ πέταξε μία μπαρούφα που δεν στηρίζεται σε κανένα δεδομένο και αμφισβητείται από το σύνολο των δεδομένων που διαθέτουμε.


George_Prix έγραψε:
elteo έγραψε:Aναμενόμενη απάντηση. Το IQ κάποιου δεν αλλάζει επειδή ξέσπασε η πανδημία του κορωνοϊου. :lol:


Γεγονος ειναι οτι εχω ακουσει καμποσες διαφορετικες μπουρδιτσες απο κοσμο οσον αφορα το "γιατι μας ποτισανε κορονοιο" και δεν τις εχω αναφερει καν. Το συγκεκριμενο ομως ηταν πραγματι εντυπωσιακο :lol:


Πριν λίγο είχα κουβέντα με συνάδελφο που μου έλεγε πως το όλο σκηνικό είναι φτιαχτό... :ninja:

Δεν υπάρχει σωτηρία, θέλω να μεταναστεύσω στον Άρη με τον Έλον! :protest:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#642542 Αμερικα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#642559 κάπως πρέπει να πουλήσει κι η π.χ Chevron τα καύσιμά της , βαλτοί.

markvag έγραψε:Ο Μοντανιέ πέταξε μία μπαρούφα που δεν στηρίζεται σε κανένα δεδομένο και αμφισβητείται από το σύνολο των δεδομένων που διαθέτουμε.

Ο Μοντανιέ πάντως έχει ειδικότητα στους ρετροϊούς.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#642641
dimviii έγραψε:Αμερικα





:s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By drdino
#642643 H φάση
Εικόνα