Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#814390 Ο παππούς εδώ έκανε την 5η δόση χθες .Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#814413 Αν σκεφτούμε και σε πόσο χρόνο αναπτύχθηκαν μιλάμε για ακόμα μεγαλύτερο επίτευγμα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#814435
kostis20 έγραψε:Αν σκεφτούμε και σε πόσο χρόνο αναπτύχθηκαν μιλάμε για ακόμα μεγαλύτερο επίτευγμα.


Πραγματικά είναι επίτευγμα αυτό που έγινε με τα εμβόλια του covid!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#814763
popolaros έγραψε:https://parallaximag.gr/epikairotita/eof-63-thanatoi-stin-ellada-apo-parenergeies-ton-emvolion-koronoioy?fbclid=IwAR09vmHCYq5Kt8Oww0idSCcq3Sr-VZARMpyIRKKD6e5yW0Ex9ArNeVcuDw0



:s_coffee :s_coffee :s_coffee :s_coffee
https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCULATIONAHA.122.063753
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#814768 Πήγαμε στον εορτάζοντα πεθερό μαζί με τον φάδερ, όλοι με ένα αυτοκίνητο, κοβιντιασμένος ο πεθερός το επόμενο πρωί. Τρεις μέρες μετά, σήμερα, να κι ο πατέρας μου. Έτσι και τη σκαπουλάρουμε...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#814787
Dimsabas έγραψε:Πήγαμε στον εορτάζοντα πεθερό μαζί με τον φάδερ, όλοι με ένα αυτοκίνητο, κοβιντιασμένος ο πεθερός το επόμενο πρωί. Τρεις μέρες μετά, σήμερα, να κι ο πατέρας μου. Έτσι και τη σκαπουλάρουμε...

Περαστικα στους ασθενεις, μακαρι να την σκαπουλαρετε.

Ο γιος μου δεν κολλησε τον Γεναρη παρολο που εγω και η συζυγος ασθενησαμε με διαφορα 3 ημερων

και μετα μας την ελεγε που δεν καταφεραμε να τον κολλησουμε και πηγε 8/1 κανονικα σχολειο :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#816960 Καιρό έχει να τονωθεί το θέμα.
Λοιπόν και εκεί που είχε ξεχαστεί για τα καλά ο κορώνας, με τίμησε μετά από ενάμιση χρόνο.
Παρασκευή μεσημέρι ξυριστηκα και έκανα το ξυριστικό βίντεο, όπως ξεκινάω το μονταρισμα νοιώθω ένα γαργάλημα στην μύτη.
Λέω κωλοκαιρος, το πρωί 5 βαθμοί το μεσημέρι 20 μας γ@μησε, οπότε πήγα για μπύρες .
Σάββατο η ενόχληση στην μύτη πιο έντονη και τα μάτια να δακρύζουν, να μου λένε όλοι αλλεργία είναι πάρε κάνα αντισταμινικο.
Σάββατο μεσημέρι γυρνάω από τον καφέ νοιώθω περίεργα γενικά με την μύτη να ενοχλεί αφάνταστα.
Παρήγγειλα μια καρμπονάρα για να στανιαρω και κάνα 3ωρο μετά χαλάει θερμοστάτης και ανεβάζω θερμοκρασία αλλά όχι σε βαθμό προβληματισμού.
Εν τέλη έπαιζα με δέκατα και ανέβασα πυρετό στο 38,3 και ζαλάδα ωσπου προτίμησα να κοιμηθώ σκεπτόμενος αρπαξαμε ίωση της περιόδου.
Κυριακή όλη μέρα δέκατα και κάποια ξεσπάσματα στα 38,4-38,5 τόσο κατέγραψα.
Αλλά σε γενικές γραμμές δεν ενοχλούσε, χειρότερα ήμουν με μια κωλογριππη τον Δεκέμβριο που με ταλαιπώρησε.
Δευτέρα πρωί πήγα γιατρό ,με ρώτησε τι έχω λέω με γαργαλαει η μυτη και είχα τόσο πυρετό. Μου λέει πόνο στο λαιμό;
Της λέω ευτυχώς όχι.
Μου λέει μάλλον ίωση είναι, πάρε καμία παρακεταμόλη, κάνα σπρέι για την μύτη αυτά και παρακολούθησε το.
Ευτυχώς έδωσε όλη την εβδομάδα ελευθέρας.
Πάω σπίτι τρώω το πρωινό μου κύριος, πέφτω για ύπνο και ξυπνάω στις 14:30 και έχω πονοκέφαλο.
Εκεί ψιλιαζομαι και λέω πονοκέφαλος κακό σημάδι, πιάνω ένα τεστακι ξεκινάω ανασκαφές, δε προλαβαίνει να μπει το υγρό έχει βγάλει ήδη την γραμμή του θετικού.
Πιάνω δεύτερο τεστ καπάκι και εκείνο θετικό στην υποψία μόνο του υγρού πριν πιάσει όλο αυτή την μπάρα που κυλάει και δείχνει τις γραμμές, από το απόγευμα έχασα γεύση και όσφρηση (το χειρότερο μου).
Χθες (Τρίτη)πήρα τηλ στο ιατρείο, τους το μεταφέρω νταξ μου λέει.
Φτιάχνω έναν φιδέ για μεσημεριανό, βασανιστήριο να μην μυρίζεις και να μην γευεσαι.
Σήμερα ο ύπνος ήταν υγρός κυριολεκτικά, μούσκεμα στον ιδρώτα. 5 φανελάκια άλλαξα ,ώσπου κοιμήθηκα ημίγυμνος βέβαια συνέχιζα να ιδρώνω.
Το αποτέλεσμα, σαφώς βελτιωμένος, κανονική θερμοκρασία και όχι χαζοδεκατα που εκνευρίζουν και επιστροφή μετά από σχεδόν μιάμιση μέρα γεύσης και όσφρησης.
Έκανα τεστ και άργησε να βγει η δεύτερη γραμμή, αλλά βγήκε.
Το συμπέρασμα πιο είναι;
Δεν έχω όρεξη και θα πάρω άδεια γιατρού και την ερχόμενη εβδομάδα είμαι δεν είμαι καλά.

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#816964 Περαστικά Θωμά.

Το καλό με εσάς εκεί ότι έχετε πολλές αναρρωτικες και εύκολες. ,

Οπότε άραξε και ξεκουράσου μέχρι να νιώσεις δυνατός

Το χειρότερο για εμένα ήταν η αίσθηση κόπωσης με το παραμικρό

.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#816965
Νίκος Παππάς έγραψε:Περαστικά Θωμά.

Το καλό με εσάς εκεί ότι έχετε πολλές αναρρωτικες και εύκολες. ,

Οπότε άραξε και ξεκουράσου μέχρι να νιώσεις δυνατός

Το χειρότερο για εμένα ήταν η αίσθηση κόπωσης με το παραμικρό

.
Σήμερα ήμουν σε σκέψη να πάω να το δηλώσω ,δλδ να κάνω PCR Test, αλλά μάλλον κόπηκε το τζάμπα μιας και από 1η Απριλη δεν ισχύουν τα μέτρα κόβιντ, οπότε σιγά μην δώσω 70+80€ για το τεστ. Θα το έκανα ξεκάθαρα για την επόμενη εβδομάδα, αλλά μόλις με δουν μπροστά τους στο ιατρείο θα την δώσουν , με το καλό ή το κακό. Η μάσκα εύκολα πέφτει
Πάντως κάνα ιδιαίτερο αίσθημα κόπωσης δεν έχω νοιώσει, δεν χρειάζεται βέβαια. Ευτυχώς δεν ενοχλεί άλλο η μύτη, πλέον βουλώνει. Έκανα 2,5 μήνες να απεξαρτηθω από το κωλοσπρει την προηγούμενη φορά. Φτου και από την αρχή ξανα

.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#820106 Με κορονοϊό ο Κυριάκος Μητσοτάκης – Ακυρώνεται η επίσκεψη στο Άγιο Όρος

https://www.enikos.gr/politics/me-koron ... qgHhIpAmeg

Κρίμα ρε μλκ, έκανες τόσο αγώνα για να πάρεις τη ζωή σου πίσω και ήρθε τώρα ξαφνικά αυτή η κωλοαρρώστια να σου στερήσει την μεγάλη επίσκεψη στο θεϊκό βνο


αξίζει να το δείτε όλο



:s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye

χάλασε η μπίζνα

:s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#851905 Άδωνις Γεωργιάδης για κορονοϊό και γρίπη: Διαγράφουμε όλα τα πρόστιμα – Το εμβόλιο δεν γίνεται με το ζόρι

https://www.newsbeast.gr/politiki/arthr ... me-to-zori

Πανηγυρίστε ελεύθερα :shifty: