Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#769615 Εχω ενοχληση στον λαιμο, ελαχιστο βηχα και σχεδον 38 θερμοκρασια. Απο το μεσημερι ξεκινησε. Λετε να ειναι κοβιντ?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#769616 Ναι, εισαι θετικος. Περαστικα.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#769617
GTS έγραψε:Εχω ενοχληση στον λαιμο, ελαχιστο βηχα και σχεδον 38 θερμοκρασια. Απο το μεσημερι ξεκινησε. Λετε να ειναι κοβιντ?
Όχι απαραίτητα, έκανες self test;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#769618 Σκεφτομαι να κανω την Τεταρτη. Ποτε πρεπει να κανουμε?
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#769619
GTS έγραψε:Σκεφτομαι να κανω την Τεταρτη. Ποτε πρεπει να κανουμε?
Δεν νομίζω να υπάρχει πλέον πρωτόκολλο.
Αν θυμάμαι καλά, το τεστ γίνεται την πρώτη μέρα συμπτωμάτων και μετά από 2 μέρες. Αλλά και πάλι, μπορεί να είναι false negative και να φανείς θετικός αρκετές μέρες μετά.
Όποτε, όσο έχεις συμπτώματα, συμπεριφερσου σαν να έχεις covid.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#769627
GTS έγραψε:Σκεφτομαι να κανω την Τεταρτη. Ποτε πρεπει να κανουμε?
Με τέτοια συμπτώματα πρέπει να κάνεις ένα self test, προσωπικά θα έκανα ένα άμεσα...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#769637 Τριτες βγαινει ακυρο συνηθως το τεστ, καλυτερα τεταρτη με παρασκευη
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#769658
Chris έγραψε:Τριτες βγαινει ακυρο συνηθως το τεστ, καλυτερα τεταρτη με παρασκευη
Μου φαίνεται ότι κάτι χάνω στη συζήτηση...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#769667 αστειευομαι με το μηνυμα του gts, που ειχε συμπτωματα δευτερα και ρωτησε αν ειναι οκ να κανει τεστ τεταρτη
Άβαταρ μέλους
By GTS
#769668 Γιατί μπορεί το πρώτο τεστ να βγει αρνητικό, λέω να περιμένω δυο μέρες για σιγουριά.


< >
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#769685
Chris έγραψε:αστειευομαι με το μηνυμα του gts, που ειχε συμπτωματα δευτερα και ρωτησε αν ειναι οκ να κανει τεστ τεταρτη
AXXAAAXAX ok, ok...

GTS έγραψε:Γιατί μπορεί το πρώτο τεστ να βγει αρνητικό, λέω να περιμένω δυο μέρες για σιγουριά.
GTS, από αυτά που έζησα εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις ένα άμεσα...

(άσχετα που όταν κόλλησε ο κοντινός μου κύκλος έκανα τρία τεστ την ημέρα από το άγχος μου)...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#769725
GTS έγραψε:Γιατί μπορεί το πρώτο τεστ να βγει αρνητικό, λέω να περιμένω δυο μέρες για σιγουριά.


< >



Ναι καλέ, είναι εποχές για σπατάλες ? :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#769787 Κόλλησε 2η φορά η αδερφή μου.
Σάββατο βράδυ άρχισε λίγο ο λαιμός, Κυριακή χειρότερα βήχα και δέκατα.
Δευτέρα πρωί κάνει self test δείχνει αχνή γραμμή, πάει το απόγευμα ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΏΡΕΣ κάνει μοριακό.
Αρνητικό το μοριακό. :lol: :lol: :lol:
Τρίτη πρωί και το σελφ και ράπιντ κατακόκκινα, ανεβασμένος πυρετός μυαλγίες βήχα κλπ κλπ. τα κλασσικά
Πεταμένα λεφτά το μοριακό. Τρελές παπάτζες.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#769895 Θα πώ τον πόνο μου, ψιλο άσχετο μπορεί και όχι.
Σάββατο πρωί σκάει μήνυμα απο φίλη που μου λεει καλημέρα. Θα πείτε νταξ μλκ Θωμά μην μας πρήζεις ριαπαπά. Προχωράει η συζήτηση..., 2 γραμμές μετά. Ώπου Φ = Φίλη
Φ: Ήμουν σε συνέδιο της ESA και οι μισοί ήταν θετικοί, λες να κόλλησα?
Θ: Άνοιξε την κουρτίνα 1 σου έρχεται Δευτέρα με τους υπολογισμούς μου.
Φ: Δηλαδή να μην κάνω rapid?
Θ: Κάνε αλλά ουτε μέρα μετά δε νομίζω να δείξει κάτι.
Φ: θες να πάμε παρέα?
Θ: ΓΤΧΣ, ΟΧΙ!
Φ: Θα πάμε για μπύρες το βράδυ ή αύριο?
Θ: ...

Στελνω (σεβόμενος πάντα το ιατρικό απόρρητο και τα προσωπικά δεδομένα, ΝΟΤ), στην παρέα και λεω η άλλη ηταν σε συνεδριο και σιγουρα έγινε βασιλικιά. Κανονιστε την παρέα σας. Αν την δειτε δημοκρατικά δεν παμε για πιτογυρα αυριο.

Στελνει το απόγευμα ξανα η φίλη γιατι ο ενας εκανε το λαθος να της πει για πιτογυρα Κυριακής, τόνισε οτι το τεστ της ηταν αρνητικό. Ανέβηκα στα κάγκελα σα τους εργαζομενους της ΕΡΤ και λεω εμ μλκες τι περιμενετε, θελει και χρονο επωασης ο ιος για να φανει στα τεστ.
Εκεί ο φίλος φυσικός πείστηκε (όλο το συναφι τους ειναι !@#$%^&*, κοιμουνται ορθιο) λεει νταξ με επεισες δεν ψαχνω να ξανα κολλήσω :shifty:

Κυριακή ξημερώματα η φίλη ανέβασε πυρετό, πολύ νωρίτερα απο τον αναμενομενο χρόνο.
Φτάνουμε στο χθες.
Επειδή της πόναγε ο λαιμός, σα πυρετό δεν έχει κάτι σπουδαίο μαξ 38.3oC πήγε σα βούρλο, σα ζώο (συγγνωμη για τους χαρακτηρισμούς) στο νοσοκομείο, στηθηκε στην αναμονή ΧΩΡΙΣ ΜΑΣΚΑ για να δει αν εχει οντως κορονοιο. Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμύδια.
Της εκαναν μοριακό και φυσικά βγηκε ΘΕΤΙΚΟ. Επειδη ομως ειχε γκανιασει την βαλανε μεσα για λιγη ωρα της εδωσαν ορο γτ γκρινιαζε οτι δεν μπορουσε να καταπιεί.
Μου το ειπε στο τηλ χθες, πως κρατηθηκα δε ξερω και δεν την διαολοστειλα φιλικά παντα και σεβόμενος την ανθρωπινη αξία και ζωή.
Μην τα πολυλογω΄θελει να της παω ψωνια στο σπίτι.
Της κανω με το μισο συνεδριο θετικους το Σαββατο τριγυρναγες για ψωνια, δεν εκανες στοκ περιμενεις να κατεβω Εντερουπολη να σου φερω ψώνια?
Μου λέει ναι.
Καλα περιμενε στο ακουστικό σου.
θα περιμένει μέρες, ναι αυτός είμαι. Και οχι δεν ειναι σχεση.
Με εκνευρισε αυτςο ο σταρχιδισμός, ο εγωισμός και η ολη συμπεριφορα.
Συνεχίστε και αν με λογοκρινεται το δεχομαι με το παραπανω.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#769902 Λογοκρισία για ποιο λόγο; Έχω να πω πάντως πως με αυτή την έλλειψη προθυμίας, δεν βλέπω να τον βρέχεις με δαύτην... :lol: