Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#771879 Το ενδιαφέρον πάλι είναι πως η συζήτηση πήγε στο εμβόλιο αρχικά και κατόπιν στην ομοφοβία, αλλά όχι στην ουσία: γιατί η Ελλάδα κατάντησε να είναι πρώτη σε θανάτους ανά εκατομμύριο από Covid-19...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#771880
markvag έγραψε:Τελικά είναι καλό το εμβόλιο ή όχι; :hmmm:


Εννοείται ότι γαμεί το εμβόλιο. Και να πάτε να κάνετε πολλά ακόμη, να σωθείτε.
'Έκανες το 5ο;

edit mod

saxon_747 έγραψε:
markvag έγραψε:Τελικά είναι καλό το εμβόλιο ή όχι; :hmmm:


Αυτό δεν έχει σχέση με την (άθλια) κατάσταση του ΕΣΥ. Το κράτος οφείλει να περιθάλπει όλους τους πολίτες χωρίς διαχωρισμό.


Άσε τον εν λόγω χρήστη να νιώθει μέλος μιας ανώτερης κοινωνικής ελίτ επειδή έβαλε το δηλητήριο στο μπράτσο.
Έλα Χριστέ και Παναγία μου. Τι διαβάζουμε με τον κάθε κολλημένο 3 χρόνια μετά. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#771881 Εμ αφού καργούσαμε μάσκες και πιστοποιητικά για τους τουρίστες. έτσι φτάσαμε στην πρωτιά , μαζί με τα υπόλοιπα γνωστά προβλήματα του ΕΣΥ και των αρνητών . Κερασάκι η απόφαση τον πρώτο καιρό να εμβολιαστούν οι ηλικίες των 30+ με Άστρα-Ζενεκα ενώ οι βορειο-ευρωπαίοι σωστά το έκαναν σε μεγαλύτερες ηλικίες . Θυμάστε που σκάσανε τότε 3 μαζεμένα περιστατικά νέων ανθρώπων στην Κρήτη με θρομβώσεις που τρόμαξαν τον κοσμάκη . Μόνο εμείς και οι Εγγλέζοι το κάναμε σε ηλικίες 30+.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#771882 edit mod
Ων τόποιξ --> τα συγκεκριμένα νούμερα αφορούν περίοδο που το ΕΣΥ δεν πιεζόταν (από Φεβρουάριο και μετά ειδικά).
Οπότε που μπορεί να οφείλονται;
:hmmm: :hmmm: :hmmm:

(ρητορική ερώτηση)
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#771890
markvag έγραψε:Απλά αναφέρθηκε ως επιχείρημα των για τους πολλούς θανάτους η χαμηλή εμβολιαστική κάλυψη, από χρήστη που τον τελευταίο καιρό χλευάζει το εμβόλιο κατά του covid και έχει αναρτήσει αρκετά post υποστηρίζοντας ότι είναι επικίνδυνο, δεν χρειάζεται, κτλ... Και τα βλέπω λίγο αντικρουόμενα... Δεν μπορεί ταυτόχρονα να είναι επικίνδυνο το "μπόλι" αλλά και να προστατεύει από τους θανάτους...


O καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει, είτε συμφωνούμε, είτε όχι.

Σε αντιφάσεις πέφτει η ίδια η κυβέρνηση υποστηρίζοντας κατά καιρούς ότι με το εμβόλιο θα είμαστε άτρωτοι, ότι έχουμε μεγάλη εμβολιαστική κάλυψη κτλ.

Giuseppe Busso έγραψε:Άσε τον εν λόγω χρήστη να νιώθει μέλος μιας ανώτερης κοινωνικής ελίτ επειδή έβαλε το δηλητήριο στο μπράτσο.
Έλα Χριστέ και Παναγία μου. Τι διαβάζουμε με τον κάθε κολλημένο 3 χρόνια μετά.


Πφφ σιγά μη νιώθει ελίτ ο Μάρκος. :lol: Μια φορά πήγαμε να φάμε aglio e olio peperoncino και το έφτυσε ο μπαστουνόβλαχος.

Ώχ μωρέ, δείξε κατανόηση αφού και εσύ κολλημένος είσαι. :rtfm: Πήρες την απόφαση να μην κάνεις εμβόλιο, όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#771891
saxon_747 έγραψε:Πήρες την απόφαση να μην κάνεις εμβόλιο, όλα καλά.

Αρχικά πήγε να το κάνει αλλά τον απέτρεψαν οι γιατροί επειδή παρουσίασε αλλεργίες κάποτε με τα εμβόλια του στρατου.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#771895
mousatos έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Πήρες την απόφαση να μην κάνεις εμβόλιο, όλα καλά.

Αρχικά πήγε να το κάνει αλλά τον απότρεψαν οι γιατροί επειδή παρουσίασε αλλεργίες κάποτε με τα εμβόλια του στρατου.



Πήγα γιατί ήθελα να κυκλοφορώ ελεύθερα και να μην φοράω μάσκες. Είμαι μέλος της κοινωνίας και κατανοώ που βάζεις πλάτη και που όχι. Δυστυχώς η κυβέρνηση με έκανε να σκέφτομαι να θέλω να εφαρμόσω κάτι ιατρικό εκβιαστικά και αντί να με νοιάζει η υγεία μου (προσωπικά δεν με ένοιαζε, ούτε με φόβισε κάτι), να με νοιάζει η ελευθερία μου. Από τύχη καθώς συμπλήρωνα το χαρτί με στοιχεία και ιστορικό, θυμήθηκα ένα θέμα που είχα. Εκ τότε γύρισε ο διακόπτης. Ποτέ δεν ήθελα να εμβολιαστώ ουσιαστικά.
Και ευτυχώς γιατί σχεδόν αμέσως μετά, είχε ξεκινήσει η κοροϊδία. Θα συνεχίσετε να φοράτε μάσκες, θα κάνετε κι άλλες δόσεις κλπ... Η ιστορία είναι γνωστή. Γιατί λοιπόν να κάνει κάτι κάποιος για την υγεία του αφού δεν φοβάται για αυτήν; γιατί να το κάνει αφού δεν κέρδισε τίποτα από αυτό που περίμενε έστω;
Σε αντίθεση με ό,τι πιστεύει ο Σάξονας (που δεν με ξέρει καθόλου), δεν είμαι καθόλου κολλημένος, αντίθετα 3 σχεδόν χρόνια, ήμουν αναγκασμένος να έχω συναναστροφές με δαύτους. Οι πιο πολλοί πήραν δρόμο. Ήταν το καλύτερο δώρο για μένα το μεγάλο ξεσκαρτάρισμα.

Μουσάτε όμως γενικά πάτα το reality check πλήκτρο. Στο πιο πάνω μήνυμα δεν ισχύουν όσα λες. Αγγλία και ΗΠΑ συμπεριφέρονται εδώ και καιρό σαν να μην υπάρχει ιός. Φίλος από Γερμανία ήρθε Ελλάδα προ μηνών και δεν φορούσε μάσκα στο αεροδρόμιο και τον κοιτούσαν σαν χαζό.


@Έντι μην κάνεις τον χαζό. Θα αρχίσω να πιστεύω ότι κάνεις παρέα με χαζούς και δεν το πιστεύω.
Το on topic σου όμως είναι σωστό. Μουσάτε;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#771898 Το ωτοπειξ μου αφορά το μπόλι.
Εκτός αν υπάρχει αλλη αιτία (μυστική αστροσκονη, είναι πλαστά τα νούμερα κλπ).

edit mod
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#771908
Giuseppe Busso έγραψε:Σε αντίθεση με ό,τι πιστεύει ο Σάξονας (που δεν με ξέρει καθόλου), δεν είμαι καθόλου κολλημένος, αντίθετα 3 σχεδόν χρόνια, ήμουν αναγκασμένος να έχω συναναστροφές με δαύτους. Οι πιο πολλοί πήραν δρόμο. Ήταν το καλύτερο δώρο για μένα το μεγάλο ξεσκαρτάρισμα.


Δε σε ξέρω προσωπικά ρε φίλε, δεν εννοώ ότι είσαι κολλημένος γενικά αλλά στο συγκεκριμένο θέμα. Όλο τα ίδια και τα ίδια λέτε και εσύ και οι απέναντι. Αυτό το βαριέμαι πιο πολύ και από τη μάσκα. Και όλο αυτό το στυλακι ξερολιασης, από κάθε πλευρά, το βρίσκω πολύ... παιδικό.

Τι εννοείς ξεσκαρταρισμα, πήραν δρόμο κτλ;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#771998
Giuseppe Busso έγραψε:Άσε τον εν λόγω χρήστη να νιώθει μέλος μιας ανώτερης κοινωνικής ελίτ επειδή έβαλε το δηλητήριο στο μπράτσο.
Έλα Χριστέ και Παναγία μου. Τι διαβάζουμε με τον κάθε κολλημένο 3 χρόνια μετά. :dizzy:


To ποιός είναι κολλημένος και το ποιός νομίζει ότι γνωρίζει την απόλυτη σοφία επειδή είδε 5 βιντεάκια στο FB, το έχουμε καταλάβει.

Μέχρι "προχθές" (και πάλι κάτι αντίστοιχο πέταξες) έλεγες πόσο κακό είναι το εμβόλιο, το μπόλι. Σήμερα μας λες πως οι αυξημένοι θάνατοι οφείλονται στο ότι δεν έχουν κάνει αρκετοί το εμβόλιο. Τί από τα δύο ισχύει, θα μας ενημερώσεις;



saxon_747 έγραψε:
Πφφ σιγά μη νιώθει ελίτ ο Μάρκος. :lol: Μια φορά πήγαμε να φάμε aglio e olio peperoncino και το έφτυσε ο μπαστουνόβλαχος.


Εγώ μπαστουνόβλαχος;;; :rant: Που μου το έφερε ο άσχετος με λάδι αό τη Μάνη, ενώ γνωρίζουμε όλοι ότι γίνεται ΜΟΝΟ με λάδι Καλαβρίας;; :s_mad Άσε με τώρα με τον κάθε άσχετο που νομίζει ότι είναι σεφ... :s_mad

:shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#772001
markvag έγραψε:
Εγώ μπαστουνόβλαχος;;; :rant: Που μου το έφερε ο άσχετος με λάδι αό τη Μάνη, ενώ γνωρίζουμε όλοι ότι γίνεται ΜΟΝΟ με λάδι Καλαβρίας;; :s_mad Άσε με τώρα με τον κάθε άσχετο που νομίζει ότι είναι σεφ... :s_mad

:shifty: :shifty:


Είχα την εντύπωση πως η Καλαβρία φημίζεται για άλλο προϊόν... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#772011 Μπούσε, ο Μάρκος είναι μια όαση λογικής. Είμαστε τυχεροί που μας τιμάει με την παρουσία του στο φόρουμ , με αυτά που γράφει.