Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#656946
diplomat έγραψε:Χαρδαλιάς: Υποχρεωτική χρήση μάσκας για όλους σε ΔΕΚΟ, Τράπεζες, καταστήματα

Οι εκκληcίεc δε συμπεριλαμβάνονται ατην υποχρεωτική χρήση μάσκας και τα σκυλιά δεμένα. :dizzy:

Μιλάμε ότι είναι κανονικά επικίνδυνοι.

Το χειροτερο ειναι οτι θεωρουν το ανοιγμα των συνορων μη επιβαρυντικο παραγοντα ( τον ακουσα σε ερωτηση που του εγινε ) και πως θεωρει οτι με ατομικη ευθυνη θα το ξεπερασουμε.
Καταλαβες;
Θα αρρωσταινουμε και θα φταιμε εμεις! :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#656950
Geo f1 έγραψε:Καιρο ειχαμε. Αλλα τα μπιτσομπαρα και ολα τα αλλα δεν ενοχλουν. :s_laughat


Ποιος το είπε αυτό; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#656952 Eσύ, δεν είδα κάποιο πόστ σου να καυτηριάζεις το τι κάνει η Τούνη στα μπιτσόμπαρα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#656954
diplomat έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Καιρο ειχαμε. Αλλα τα μπιτσομπαρα και ολα τα αλλα δεν ενοχλουν. :s_laughat


Μόνο που στα μιτσόμπαρα το προσωπικό φοράει υποχρεωτικά μάσκα, ενώ πρόκειται για ανοικτούς χώρους κατά κανόνα.
Ναι αλλα οχι και οι πελατες. Άσε που η ασπιδουλα στο πηγούνι, και η μασκα με την μύτη εκτεθειμένη δεν ειναι και ό,τι πιο αποτελεσματικό. Τέλος ανοιχτός ή κλειστός χωρος αν υπάρχει συνωστισμός υπαρχει κίνδυνος. Εχω και προσφατο τοπικό παραδειγμα από ταρατσομπαρ της Γενεύης με ωραιο superspreader event.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#656955
drdino έγραψε:Eσύ, δεν είδα κάποιο πόστ σου να καυτηριάζεις το τι κάνει η Τούνη στα μπιτσόμπαρα. :rtfm:


:lol: :lol:

Προσωπικά βέβαια τα μπιτσόμπαρα με ενοχλούν απλά και μόνο με την ύπαρξή τους. :lol: και με το ότι έχουν καταλάβει ότι αμμουδιά αξίζει και είναι προσβάσιμη χωρίς να αφήσω το μισό αμάξι σε κανένα χαντάκι... :lol:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#656960 Καπου αρχιζει και μου την σπαει το πραμα με τα προστιμα .
Προστιμο για την μασκα,προστιμο για το καπνισμα ,προστιμο για την ζωνη ασφαλειας.
Κουμαντο θα μου κανετε ρε;
Αντε και γαμηθειτε στην τελικη.
Εχουμε τις τραπεζες κυνηγουν τους δανειοληπτες,τους μπατσους την στηνουν και γραφουν,και την εφορια με τον δημο να μπουκαρουν σε καταστηματα να μοιραζουν προστιμσ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656962
italakias έγραψε:Καπου αρχιζει και μου την σπαει το πραμα με τα προστιμα .
Προστιμο για την μασκα,προστιμο για το καπνισμα ,προστιμο για την ζωνη ασφαλειας.
Κουμαντο θα μου κανετε ρε;
Αντε και γαμηθειτε στην τελικη.
Εχουμε τις τραπεζες κυνηγουν τους δανειοληπτες,τους μπατσους την στηνουν και γραφουν,και την εφορια με τον δημο να μπουκαρουν σε καταστηματα να μοιραζουν προστιμσ.


Υπάρχει και χειρότερο. Να βλέπεις τον υποτίθεται ένα από τα σοβαρά στελέχη της Κυβέρνησης, Νίκο Δένδια, να κυκλοφορεί με μάσκα βάζελου στο πρόσωπο. Φαντάσου αυτός είναι υποτίθεται από τους σοβαρούς. Φαντάσου για τι σόι καραγκιόζηδες είναι οι άλλοι. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#656963 Το πρόβλημα που είναι;
Άβαταρ μέλους
By JBT
#656964 Όταν λες κυκλοφορεί;

Σε επίσημη βόλτα ας πούμε ή για να πάει στο σούπερ;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#656965
JBT έγραψε:Όταν λες κυκλοφορεί;

Σε επίσημη βόλτα ας πούμε ή για να πάει στο σούπερ;

Yποδεχτηκε επισημα την υπ. εξ. της Ισπανιας

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#656966 Και θα ξαναρωτήσω πού είναι το προβλημα σε αυτό; Δεν ειναι ο μόνος πολιτικός ή επίσημος παράγοντας που κανει κατι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#656970
Νίκος Παππάς έγραψε:
JBT έγραψε:Όταν λες κυκλοφορεί;

Σε επίσημη βόλτα ας πούμε ή για να πάει στο σούπερ;

Yποδεχτηκε επισημα την υπ. εξ. της Ισπανιας

Εικόνα



Κλασικά έλλειψη παιδείας. Δυστυχώς τίποτε καινούργιο :(
Άβαταρ μέλους
By mirage
#656971 Παρεα με τον Bettel, τον Fauci και πολλούς άλλους.
Οχι τπτ άλλο, αλλά είναι ένα από τα λίγα κυβερνητικά στελέχη που φορά την μασκα του συστηματικά τουλάχιστον στις φωτογραφίες που βλεπω. Αλλα ειπαμε τόλμησε να ειναι Παναθηναϊκός.