Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#768437 Ευχαριστώ. Έχουμε πλακωθεί στις βιταμίνες και bisolvon
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#768452 Αυτο με το 60%απωλεια γευσης με σοκαρε :lol: , πως βγηκε τετοιο ποσοστο?
Περαν της πλακας περαστικά. Μεθαυριο ολα καλα :iconcool: ,πηγαινετε σε κανενα γειτονα που δεν χωνευετε :shifty: να δειτε τι κανει και μην δειξετε αρρωστο :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#768454 Καταλαβαίνω ότι τρώω κάτι όμως δεν ξεχωρίζω όλες τις γεύσεις στο 100%. Νιώθω ότι καταλαβαίνω λιγότερα από τα μισά. Ίσως και το 60 να ήταν λίγο
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#768456 Εγω εμεινα χωρις γευση και οσμη για μια μερα, τις πρωτες ωρες ετσι ημουν, καταλαβαινα και δεν καταλαβαινα. ώσπου τελικα πήραν ρεπό. Και όπως προανεφερα, αν εχεις θεματα με κανεναν ωρα για επίσκεψη :shifty:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#768457 Εγώ με την δέλτα δεν είχα γεύση/οσμή για πάνω από 10 μέρες. Οι υπόλοιπες μεταλλάξεις νομίζω δεν είχαν απώλεια.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#768458 Εγώ μάλλον κόλλησα Όμικρον - αν και δεν μπορώ να είμαι βέβαιος, το λέω μόνο εκ του χρονικού σημείου της νόσησης- και εμφάνισα σοβαρή απώλεια όσφρησης για περίπου 24ώρες την 4η ή 5η μέρα μετά τη διάγνωση και ενώ τα υπόλοιπα συμπτώματα είχαν κατά βάση υποχωρήσει...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#768461 Άκυρο, έχω και απώλεια όσφρησης. Έκανα τεστ κολόνιας. Νόμιζα ότι ηταν οκ
Άβαταρ μέλους
By babakos
#768654 Κατάφερα και κολλησα και εγώ την περασμενη Παρασκευή.
Φρικτό , ατέλειωτο ΣΚ με πυρετό (38 - 38.7), πονόλαιμο, βήχα, συνάχι, απώλεια γεύσης και όσφρησης, και τρελλη αδυναμια . Σερνόμουν μεταξύ των 2 isolation zones :lol: που μου παραχωρήθηκαν ευγενικά απο την οικογένεια (γραφειο - βοηθ. υπνοδωμάτιο). Η απώλεια της γεύσης ήταν πλήρης, όταν έτρωγα ηταν σαν να μασούσα ξύλο

Depon αναβράζων ανά 6ωρο , τεραστιες ποσότητες υγρων , βιταμίνες και τα σχετικά.

Από σήμερα ειμαι καλυτερα. Η αδυναμια παραμένει βέβαια αλλά υποθέτω θα περάσει... Περιεργο οτι η γεύση επανήλθε σαν να πάτησα ενα διακόπτη, από το OFF --> ON κατευθείαν. Οσφηση δεν εχω ακομα ομως...

Προσοχή παλικάρια... και περαστικά στους νοσούντες
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#768689 Ξαναζούμε εποχές που τα κρούσματα τριγύρω μας είναι πιο συχνά.

Περαστικά
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#768690 Τι νέα Υόρκη σε φουλ κύμα,τι τριημερο με φιλο που είχε Covid και τρώγαμε κι απο τα ίδια πιάτα,τίποτα! Και ενώ αραίωσα γενικα εξοδους κλπ μετα απο δυο χρόνια μαχης εν τέλη Κόλλησα κι εγώ από έναν γάμο το τριήμερο του Αγίου πνεύματος αλλά τα συμπτώματα και το θετικό τεστ ήρθαν την Πέμπτη! Πέμπτη-Παρασκευή πυρετο που δεν έπεφτε κάτω από 38, μπούκωμα και βήχα!Σάββατο δέκατα και από Κυριακή τίποτα!Σήμερα πολύ καλά αν εξαιρέσουμε κάτι ζαλάδες . Εννοείται πως κόλλησα και τη σύζυγο η οποία είχε ίδια ακριβως συμπτώματα με μια ημέρα διαφορά. Τα κρούσματα νομίζω ότι αυξήθηκαν παρά πολύ τις τελευταίες μέρες. Μόνο για κρούσματα γνωστών και φίλων ακούω .
Άβαταρ μέλους
By Chris
#768691
bibendum έγραψε:Ξαναζούμε εποχές που τα κρούσματα τριγύρω μας είναι πιο συχνά.

Περαστικά


Ναι, χαμος, μεσα σε μια βδομαδα βασικα. Ελπιζω να συνεχισει ετσι και να κορυφωθει και να φυγει γρηγορα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#768692 Γίνεται μουλησχά. 12,500 θετικά σε 155,000 τεστ. :lipsealed:

Κι εγώ είμαι στο περίμενε, την Κυριακή έπινα καφέ με ατόμο που μας βγήκε στο φεύγα επαφή επιβεβαιωμένου κρούσματος.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#768696 Έλα που δεν φεύγει όμως. Μένει και τριγυρίζει
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#768699
Dimitris_P έγραψε:Έλα που δεν φεύγει όμως. Μένει και τριγυρίζει

Γι'αυτό μάλλον θα τις κάνει το Φθινόπωρο μη λάχει και του τύχει καμιά έξαρση μέσα στο χειμώνα και τρέχει και δε φτάνει από θανάτους και υποχρεωτικούς εμβολιασμούς. get ready guys.
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#769569 Ηρθε η ωρα να περασω και εγω αυτην την παπαρια.

Μαζι με το φιλο μου το Ντιμη ωστε με το καλο να ειμαστε ετοιμοι για το Ακροπολις. :superman:

Το Σαββατο συγγενικο προσωπο της κοπελας μου εκδηλωσε συμπτωματα, η ιδια χθες, εγω απο σημερα το πρωι και το τεστ βγηκε θετικο σε δευτερολεπτα.

Δεν εχουν ιδεα που το τσιμπησαν.

Προς το παρον λιγη κοπωση, τσουξιμο βαθια στη μυτη πισω στη βαση και χαμηλα 37αρια.

Εχω ενα αγχος να δω αν θα το περασω ηπια, 3η δοση εκανα ακριβως 6 μηνες πριν στις 27/12/21 .