Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#652961 Για τους οπαδούς τι νόημα έχει;
Ένας οπαδός του Ολυμπιακού έχει νόημα να τραβάει ζόρι με το Σπανούλη*;
Ή αντίστοιχα με αθλητή που έπαιξε στον Ολυμπιακό και μετά πήγε στον Παναθηναϊκό;

Οι οπαδοί ξενερώνουν όταν βλέπουν κάποιον που πούλαγε τέτοιο παραμύθι (ψυχάρα, ομαδάρα, τριφυλλάρα, θρυλάρα, Σπαλιάρα, σφαλιάρα) να πηγαίνει στην αντίπαλη ομάδα.
Γι αυτό θεωρώ ότι είναι μπούρδα γενικά, υπό το πρίσμα ότι κακώς ξεκινάνε αυτές τις ιστορίες οι ίδιοι οι αθλητές.

*αντίστοιχα θεωρώ μεγάλο fail το ζόρι των Παναθηναϊκών με τον Σπανούλη που ξεκίνησε από διαφωνία του με Γιαννακοπουλαίους - άσχετα αν μετά δεν το χειρίστηκε έξυπνα και ο ίδιος ο Σπανούλης
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#652966 Το έκανε φραγκοδίφραγκα ο Εδουάρδος. Το κερκιδιλίκι των παικτών είναι κωμικοτραγικό στην καλύτερη. Βιοποριστικά πρέπει να βλέπουν την δουλειά τους, και τα "έσοδα" από τέτοιες πρακτικές είναι easy come easy go.

Ακόμα και από την πλευρά των οπαδών, το λογικό είναι αγαπάνε τη φανέλα, όχι το όνομα που γράφει πίσω.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#652970
EDDIE_147 έγραψε:Για τους οπαδούς τι νόημα έχει;
Ένας οπαδός του Ολυμπιακού έχει νόημα να τραβάει ζόρι με το Σπανούλη*;
Ή αντίστοιχα με αθλητή που έπαιξε στον Ολυμπιακό και μετά πήγε στον Παναθηναϊκό;

Οι οπαδοί ξενερώνουν όταν βλέπουν κάποιον που πούλαγε τέτοιο παραμύθι (ψυχάρα, ομαδάρα, τριφυλλάρα, θρυλάρα, Σπαλιάρα, σφαλιάρα) να πηγαίνει στην αντίπαλη ομάδα.
Γι αυτό θεωρώ ότι είναι μπούρδα γενικά, υπό το πρίσμα ότι κακώς ξεκινάνε αυτές τις ιστορίες οι ίδιοι οι αθλητές.

*αντίστοιχα θεωρώ μεγάλο fail το ζόρι των Παναθηναϊκών με τον Σπανούλη που ξεκίνησε από διαφωνία του με Γιαννακοπουλαίους - άσχετα αν μετά δεν το χειρίστηκε έξυπνα και ο ίδιος ο Σπανούλης

Που κολλάει ο Σπανούλης; Ούτε ολυμπιακός είναι ούτε βάζελος. :lol:
Δεν είσαι οπαδός και δεν θα το καταλάβεις.
Άλλη θέση έχει στην καρδιά μας ο Αναστό ας πούμε, που κόντεψε να του κόψουν την μπάλα αν δεν τον δίνανε στον ολυμπιακό και άλλη ο κάθε τυχάρπαστος καλός παίκτης μισθοφόρος που αλλάζει τις φανέλες σαν τα πουκάμισα. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.
Ο πρώτος είναι ένας από εμάς, ο άλλος ένας πολύ καλός υπάλληλος.

ΥΓ: Ανεξίτηλα έχει χαραχτεί στα παιδικά μου μάτια το 0-0 του 1990 με τον βάζελο στο Καραισκάκη, οταν ειχε ερθει ο Αποστολάκης ως αντίπαλος μετά την μεταγραφή του στον παναθηναικό. Ένα τέρμα βαρετό παιχνίδι, χωρίς ρυθμό και ιδιαίτερα καλές φάσεις...
Ώσπου ο Μητρόπουλος κάνει ένα σκληρό τάκλιν στον Αποστολάκη και τον σηκώνει 1 μέτρο στον αέρα. Ήταν λες και βάλαμε γκολ. Όλο το γήπεδο πανηγύριζε και να δονείται από το "Στράτο μπινέ πουτάνας γιε" :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#652971
diplomat έγραψε:Ακόμα και από την πλευρά των οπαδών, το λογικό είναι αγαπάνε τη φανέλα, όχι το όνομα που γράφει πίσω.

Αγαπάμε τη φανέλα και μετά αγαπάμε και όποιον αγαπάει τη φανέλα με τη σειρά του. :)
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#652972 Εγώ χαίρομαι που υπάρχουν απόψεις σαν του Έντι.

Είναι ο λόγος της κατάντιας των ομάδων τους εξάλλου. :iconcool:

Αυτή η ανωτερότητα βρε παιδί μου, το i love this game, η ισαποστακίαση, το γενικό correctness. Πάνε θέατρο ρε αδερφέ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#652973 Αυτός ο Μητρόπουλος;
Εικόνα

mπόνους


:metalo:

Δε το συζητώ πάντως, κορυφαία στιγμή του αθλήματος αυτή που ανέφερες
:lol: :lol:

Bayern7 έγραψε:
diplomat έγραψε:Ακόμα και από την πλευρά των οπαδών, το λογικό είναι αγαπάνε τη φανέλα, όχι το όνομα που γράφει πίσω.

Αγαπάμε τη φανέλα και μετά αγαπάμε και όποιον αγαπάει τη φανέλα με τη σειρά του. :)


Όλη Ελλάδα αγαπά το λευκό, αγαπά το Rol.
Το βασικό είναι να μην αγαπάτε την παραμύθα.
Όλα τα άλλα είναι όμορφα.

@Μπούσος
Δεν είναι ανωτερότητα Μπούσε.
Απλά υπάρχει κόσμος που δεν τη βρίσκει με το να τρώει την παραμύθα που του πουλάει ο κάθε υπάλληλος επιπέδου Τσουκαλά/Χατζηχρήστου/πωστονλενετοναλλοτουβαζελου.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#652977 Παντως ειναι ανωμαλια την μια να τελειωνεις με τον Πασπαλι και απο την αλλη ενα χρονο μετα να τον βριζεις. Και τουμπαλιν βεβαια

Αλλα νομιζω συμβαινει παντου..
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#652979 Ειδικά ο Πάσπαλι έτρωγε βρίσιμο πριν βγάλει τα κόκκινα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#652983 Εγώ Παναθηναϊκός είμαι και δε θα ειχα το παραμικρό, μα το παραμικρό πρόβλημα να παίξω στον Ολυμπιακο αν ήμουν επαγγελματίας αθλητής.

Θεωρώ τον οπαδισμο απίστευτου μεγέθους ηλιθιότητα, οποια ομάδα κι αν υποστηρίζει κανεις. Ακόμα μεγαλύτερη ηλιθιότητα ειναι να το παίζεις οπαδός όταν είσαι μάλιστα και επαγγελματίας αθλητης.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#652984
EDDIE_147 έγραψε:Αυτός ο Μητρόπουλος;
Εικόνα

mπόνους


:metalo:

Δε το συζητώ πάντως, κορυφαία στιγμή του αθλήματος αυτή που ανέφερες
:lol: :lol:

Bayern7 έγραψε:
diplomat έγραψε:Ακόμα και από την πλευρά των οπαδών, το λογικό είναι αγαπάνε τη φανέλα, όχι το όνομα που γράφει πίσω.

Αγαπάμε τη φανέλα και μετά αγαπάμε και όποιον αγαπάει τη φανέλα με τη σειρά του. :)


Όλη Ελλάδα αγαπά το λευκό, αγαπά το Rol.
Το βασικό είναι να μην αγαπάτε την παραμύθα.
Όλα τα άλλα είναι όμορφα.

Ναι αυτόν. Άσχετο αλλά τότε ακόμα δεν είχε πάει στον βάζελο, αν και δεν έχει καμία σημασία ποιος έκανε το τάκλιν. Το θέμα είναι σε ποιον έγινε :iconcool:
Και βέβαια γι αυτό σου ανέφερα τον Αναστόπουλο και όχι τον Μητρόπουλο ή τον Δεληκάρη και τον Σαργκάνη (που ήταν παικταράδες ολκής). Απλά ενισχύεις την θέση μου με το επιχείρημα σου.
Καταλαβαίνεις την διαφορά;
Κάτσε κάτω και διάβασε λοιπόν, για να θυμόμαστε οι παλιοί και να μαθαίνετε οι νέοι. :iconcool:

Δηλώσεις Αναστό:
«Αυτούς που με βρίζουν τους είχα πελάτες και ως παίκτης και τους έχω πελάτες ως προπονητής» :inlove:
Μετά τον αγώνα Γιάννινα-Παναθηναϊκός, σεζόν 2002-2003

«Δεν μπορώ να πω ότι όταν χάνει ο Παναθηναϊκός δεν νιώθω μια κάποια χαρά» :inlove:
Αποτελεί την μόνιμη θέση του «Αναστό» για τον Παναθηναϊκό.

«Το ήξερα ότι ο Παναθηναϊκός είναι μεγάλο σωματείο. Το ήξερα ότι θα παίξει για την ιστορία του. Πάντα τον σεβόμουν… Και τον φλόμωνα και στα γκολ»
Τη σεζόν 2002/03 μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Εθνικού Αστέρα που σήμαινε την σωτηρία της Παναχαϊκής μιλώντας με τον εκπρόσωπο του Παναθηναϊκού, Σοφοκλή Πιλάβιο.

«Στην Παιανία θα πήγαινα μόνο για βόλτα και για να πάρω αέρα»
Απαντώντας στην ερώτηση αν θα πήγαινε κάποτε στον Παναθηναϊκό για να εργαστεί.
:inlove:

Αντιγράφω από αρχαίο άρθρο του Καρπετόπουλου που έχω κρατήσει στο αρχείο μου:

Προσπαθώντας να τους θυμίσω ποιος είναι, θέλω να τους πω τι δεν έκανε ο «Αναστό». Για παράδειγμα, δεν έπαιξε ποτέ στον Παναθηναϊκό. Αρνήθηκε την πρόταση του Γιώργου Βαρδινογιάννη λέγοντας ότι «στη ζωή υπάρχουν οι από δω και οι από κει κι εγώ διάλεξα να είμαι με τους από δω» και έμεινε όχι σε έναν πλούσιο Ολυμπιακό, αλλά στον Ολυμπιακό των χιλιάδων προβλημάτων του οικονομικά γονατισμένου Σταύρου Νταϊφά. Ο «Αναστό» δεν έκλαψε ποτέ πάνω από το φέρετρο του Ματζεβελάκη, όπως κάτι όψιμοι Ολυμπιακάρες. Δεν πήγε ούτε στην ΑΕΚ. Δεν έκανε ποτέ του περιφρονητικές δηλώσεις για τον σύλλογο που τίμησε, αλλά συν τοις άλλοις δεν έγλειψε ποτέ κανέναν.

Θα ήθελα σε όλους αυτούς που δεν ξέρουν την ιστορία του «Αναστό» να θυμίσω πολλά. Να τους πω ότι για να πάει στον Ολυμπιακό προπονιόταν μόνος του στον Αγιο Κοσμά και είχε πει ότι θα κόψει το ποδόσφαιρο. Να τους θυμίσω τρία γκολ που έβαλε στον μεγάλο Βασίλη Κωνσταντίνου, αγγίζοντας τέσσερις φορές την μπάλα σε ένα ματς Κυπέλλου. Να τους βάλω να δουν ένα γκολ με ψαλίδι στο ξερό της Λαμίας. Να τους μιλήσω για ένα ταξίδι που έκανε κάποτε μόνος, με τον αστράγαλο πληγωμένο, ψάχνοντας στο Βέλγιο και την Αυστρία τον Μάρτενς για να τον χειρουργήσει και να παίξει με τον Παναθηναϊκό στο πρωτάθλημα –ακόμα κουβαλάει τις λάμες. Να τους επισημάνω ότι είναι ο μοναδικός προπονητής που έδωσε τρία πρωταθλήματα στον Ολυμπιακό χωρίς να καθίσει στον πάγκο του.

Είναι τρελός ο «Αναστό»; Για έναν άνθρωπο που λέει ότι δεν παίζει με την ομάδα των παλαιμάχων του Ολυμπιακού γιατί σε αυτή αγωνίζονται κάποιοι που φόρεσαν τη φανέλα του ΠΑΟ μπορείς και να το πεις. Μπορείς επίσης να πεις ότι είναι δύσκολος, μονομανής, εσωστρεφής, κολλημένος. Πες το. Αλλά έτσι ήταν πάντα. Και όταν έσωνε την αξιοπρέπεια του Ολυμπιακού με τα γκολ του και όταν έμπαινε μπροστά όταν όλοι κρύβονταν και όταν αναλάμβανε τις ευθύνες ενώ όλοι σιωπούσαν και όταν έγραφε την ιστορία που η σημερινή ΠΑΕ κληρονόμησε.

Εικόνα

ΑΝΑΣΤΟ ΑΝΑΣΤΟ ****ΣΕ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#652985
Hellenic tifosi έγραψε:Εγώ Παναθηναϊκός είμαι και δε θα ειχα το παραμικρό, μα το παραμικρό πρόβλημα να παίξω στον Ολυμπιακο αν ήμουν επαγγελματίας αθλητής.

Θεωρώ τον οπαδισμο απίστευτου μεγέθους ηλιθιότητα, οποια ομάδα κι αν υποστηρίζει κανεις. Ακόμα μεγαλύτερη ηλιθιότητα ειναι να το παίζεις οπαδός όταν είσαι μάλιστα και επαγγελματίας αθλητης.

Καλά παιδιά φτάνει. Δεν είστε επαγγελματίες αθλητές, ούτε καν αθλητές.
Μιλήστε ως φίλαθλοι (αν είστε), αφήστε τις υποθετικές φανφάρες της πλάκας. :lol:
Αν ήμουν αθλητής, αν είχα ρόδες κλπ κλπ :lol:

Για εσάς ο Αναστό πχ είναι ένας ηλίθιος και για 5 μύρια Ολυμπιακών το μεγαλύτερο ίνδαλμα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#652989 ΜπαγιερΝ και Μπουσε αν ησασταν επαγγελματιες ποδοσφαιριστες.

Καλα παικτακια με μελλον.
Και ο Ολυμπιακος σας εδινε 3εκ για 2 χρονια και ο Παο 7 εκ για 3 χρονια που θα πηγαινατε?
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#652993 Άρα ο Γκρέγκορι ο Γεωργάτος ήταν πουλημένος; :hmmm:
Πες τα ρε Μπάγιερν τα γαυρικά τα νέα να μάθουμε οι υπόλοιποι.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν κάποιος είναι αξιοπρεπής, σε όποια ομάδα να παίξει, ότι Θεό πιστεύει θα παραμείνει αξιοπρεπής και θα τον σέβεται ο κόσμος.
Αντίστοιχα αν κάποιος είναι σκατούλα θα καταλήξουν να τον κράζουν και οι 'δικοί' του.


:s_howdy

Ο Αλενατόρε Νικολό από τη στιγμή που του ήρθαν έτσι τα πράγματα ας πουλάει παραμύθα ότι και η ροχάλα του είναι κόκκινη.
Αν όμως ο Ολυμπιακός δεν του έδινε καλό συμβόλαιο και το έτρωγε στη μάπα 'για να τιμήσει τη φανέλα' τότε θα ήταν απλά τρόμπας.

Και για να κλείσω με ένα ωντόπειξ


:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: