Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#799948
Giuseppe Busso έγραψε:
pro έγραψε:Στο δευτερο βεβαια 2 παιχνίδια ομίλου έπαιξε.


Το ίδιο λέμε και για το βάζελο του 1996. Άμα μπορούσε, ας πήγαινε στους 4 ο Ολυμπιακός... :s_yes

ouch :lipsealed:

:s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Vasilakis
#799958 Pelé ή...




Zico;! :iconcool:

Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#799971
Asimov έγραψε:Ισχύει ότι ήταν κομπλεξικός κι ότι για το κατάλληλο ποσό έκανε και τον κλόουν σε παιδικό πάρτυ.
Επίσης (και ισχύει για όλους αυτούς τους πολύ παλιούς που τους έχουμε δει μόνο σε χαμηλής ποιότητας highlights) στην πραγματικότητα εικόνα του ποδοσφαιριστή Πελέ εμείς που το συζητάμε, δεν έχουμε ε; Αναμασάμε άρθρα και διηγήσεις.


Πέφτω απ' τα σύννεφα :svivhaha: Δηλαδή και όταν πήγε καβάλα στη μηχανή του Πανόπουλου πληρώθηκε αδρά; :omg: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#799978 Δηλαδή ο Μαραντόνα γιατί φόρεσε τη φανέλα του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη, είχε παππού Πειραιώτη ή για τα γκαφρά;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#800030
George_Prix έγραψε:Παιδες ξερω οτι παιζει ενδεχομενο καρπαζιας, αλλα δεν κρατιεμαι να μην το πω!!! Εβλεπα κατι βιντεακια με τα καλυτερα γκολ του Πελε και κλαιν. Αντε 1-2 που κολλησε/στοπαρισε τη μπαλα πανω του πριν το σουτ μου αρεσαν πολυ. Βεβαια ο παικτης δεν ειναι μονο τα γκολ, αλλα αν αρχισει να ποσταρει ο Κορτο τιποτα βιντεακια του Βασια, θα ρωταμε "Πελε χου" :lol:

Όσοι ζήσαμε Βάσια και τώρα το ρωτάμε :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#800043
pro έγραψε:Ακριβώς. Όπως ο Τεσλα με τον κορωνοιο και τους Μοντυ Παιθονς.

< Note >


https://www.sport-fm.gr/article/podosfa ... os/4348491

Ο κόσμος του sport-fm.gr μίλησε: Ο Πελέ κορυφαίος ποδοσφαιριστής στην ιστορία!
Οι χιλιάδες αναγνώστες του sport-fm.gr, ανέδειξαν ως κορυφαίο ποδοσφαιριστή όλων των εποχών τον Πελέ, αφήνοντας δεύτερο τον Μέσι και τρίτο τον Μαραντόνα!

Εικόνα

Πάντως όλοι αυτοί δεν τον έχουν δει, αλλά μην πάμε να βγάλουμε παλτό τον Πελέ

Η δική μου άποψη είναι ότι ο Μαραντόνα υπήρξε θεός και ο Κρόιφ ήταν ο καλύτερος γήινος. Αλλά αυτή είναι προσωπική άποψη. Το θέμα γενικά είναι να είχαμε να λέγαμε. Ο Πελέ ήταν βασιλιάς του σπορ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#801245

Ρε τον ΡΑΠ :lol:
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#803387 Πολύ γρήγορα ξεφούσκωσε ο περσινός Παναθηναϊκός, γιατί μετά το Μουντιάλ δεν είναι η ίδια ομάδα :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#803876 Τι άλλο θα δούμε, αντικανονικά τέρματα!
Με πόσους τρόπους θα προσπαθήσουν να σταματήσουν το αεκάκι από το πεπρωμένο της;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#803883 Μόνο στο ματσάκι με την ΑΕΚ ήταν πιο κοντά τα τέρματα;
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#803910 «Δεν είμαι τερματοφύλακας, αλλά είμαι στο ποδόσφαιρο από παιδί, και γνωρίζω την απόσταση όταν στέκομαι εκεί και τεντώνω το χέρι μου. Όποτε αντιλήφθηκα αμέσως ότι κάτι δεν πάει καλά»
Τάδε έφη Μουρίνιο στο αντίστοιχο κοντοδόκαρο παιχνίδι της Τότεναμ.

Θα μου φαινόταν παράξενο ένας επαγγελματίας τερματζής να μην καταλάβει διαφορά 7 πόντων στο ύψος (όπως λέγεται ότι ήταν). Στο μήκος μπορεί να ήταν πιο δύσκολα αντιληπτό (έως αδύνατο.. αλλά και πιο δύσκολο να πειραχτεί).
Αλλά ακόμη κι αν ήταν έτσι σε όλα τα φετινά του Ατρομήτου, καμία διαφορά δεν κάνει για το προκείμενο.
Νομίζω θα βγούνε κι άλλες λεπτομέρειες για το τι και πώς.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#803912 Οι κανονισμοί του ποδοσφαίρου ορίζουν συγκεκριμένες διαστάσεις τερμάτων, μεγάλης και μικρής περιοχής, σημείου εκτέλεσης του πέναλτι και όχι στο περίπου.
Αυτό υπάρχει στις διαστάσεις του αγωνιστικού χώρου.

Επίσης ορίζουν την ευθύνη τήρησης των διαστάσεων αυτών και τις συνέπειες.

Κάποια στιγμή πρέπει να το καταλάβουμε και να απαιτούμε την τήρηση τους.

Ούτε η ΑΕΚ φταίει που μέτρησε και έκανε ένσταση, ούτε και θα φταίει αν πάρει το ματς στα χαρτιά, αν αυτό αποφασίσουν τα αρμόδια όργανα.

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί έσκαβαν αντί να υψώσουν τα τέρματα με οικοδομικούς κοχλίες και να τα στερεώσουν με δύο σφήνες.

.