Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#664719 Το ότι έχεις επιλέξει να υποστηρίζεις φανατικά ένα πρεζεμπορο, επειδή είναι χοσαδας στην ομάδα σου,παράβλεπωντας τις καταδίκες τού είναι δικό σου προβλημα.
Εάν ο Φαταουλ χωρά στο δικό σου αξιακο σύστημα πάσο

Τα περί πολέμου τα αφήνω ασχολίαστα, είναι αστείο να θεωρείς ότι μπορεί να πολεμηθεί το πολιτικό σύστημα της Κολομβίας μας. Μπορείς να τα βάλεις με τον πρωθυπουργό;

Στα των αγωνιστικών, σου ξαναγράφω αυτά που έγραψα και πιο πρίν.
Τα τελευταία 5 χρόνια υπάρχει μεγαλύτερος πλουραλισμός/διασπορά τίτλων από 20 χρόνια μαζεμένα. Δεν είναι καθόλου τυχαίο
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#664724
Geralt έγραψε:
Στα των αγωνιστικών, σου ξαναγράφω αυτά που έγραψα και πιο πρίν.
Τα τελευταία 5 χρόνια υπάρχει μεγαλύτερος πλουραλισμός/διασπορά τίτλων από 20 χρόνια μαζεμένα. Δεν είναι καθόλου τυχαίο


Μεγαλύτερη παπάτζα από αυτή, δεν υπάρχει. Εγώ προτείνω να γίνει κλήρωση για τα κύπελλα ή να δώσουν από ένα σε όλες τις ομάδες και να έχουμε πολλούς νικητές.
Στην Ισπανία πάντως Ρεάλ-Μπαρτσελόνα σαρώνουν τα πρωταθλήματα. Στη Γερμανία η Μπάγιερν έχει 13/20 χρόνια. Στη Σκωτία έχουν από 50-60 πρωταθλήματα Σέλτικ & Ρειντζερς.


Τις άλλες σαχλαμάρες για αξιακούς κώδικες, τις τοποθετώ εκεί που τους πρέπει. Στα σκουπίδια. Θα δεις γέλιο όταν θα γίνει το δικαστήριο για τη μπούκα του κουμπουροφόρου.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#664729 Μπούσος ον φάιρ :lol:

μια ερώτηση γιατί σαν να έχει παγώσει το όλο θέμα , η απόφαση για το αν θα πέσει ή δεν θα πέσει ο Ολυμπιακός για πότε είναι να τη βγάλει η εισαγγελέας ?
Άβαταρ μέλους
By edmond
#664733 Μπούσε...
Αγάπα τον Ολυμπιακό γι' αυτό που είναι, σωματείο, ιδέα, αρρώστεια, μούρλα, τρέλα κλπ. Μην ενστερνίζεσαι πρόσωπα πλέκοντας το εγκώμιο τους, τα οποία σήμερα είναι και αύριο όχι. Μου θυμίζεις τον γκεάκο που άμα του πείς αν πάει καλά η ρέντ μπουλ, θα σου πεί πως εντάξει δεν έχει αλλάξει η γεύση αν και προτιμά τελευταία το monster :s_dunno
Ή μήπως δεν θα αγαπούσες τον Ολυμπιακό αν ήταν σε άσχημη φάση με κάποιον τυχάρπαστο στο τιμόνι;
Καλή ώρα εμείς. Σταματήσαμε να είμαστε βαζέλια ή μας ένοιαξε ποτέ ποιός είναι στο τιμόνι :shifty: ακόμα και τώρα που είμαστε σε ρηχά νερά; :iconcool: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#664738 Οι Παναθηναϊκοί έχουν μια πολύ ρεαλιστικοτερη ματιά στα τεκταινόμενα.

Δλδ ο ΠΑΟΚ δεν πνιγόταν με Μπατατούδηδες και Γουμενους;

Η δεν υπάρχουν Παναθηναϊκοι εντελώς αντίθετοι με τον Τρακη;

Οι ΑΕΚτσιδες δεν ήταν εναντίον Τροχαναδων και Μπικ Μακ;

Θέλω να πω δόξα το θεό παράγοντες γτπκ υπάρχουν σε όλες τις βερσιόν.

Μόνο οι Ολυμπιακοί είναι τόσο προσωπολατρες, σε σημείο να ταυτίζουν έναν άνθρωπο με ένα ολόκληρο σύλλογο.
Θα μας βγάλετε και τον Κοσκωτά μέγα ευεργέτη
Άβαταρ μέλους
By gianik
#664742 Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια...


«Είμαι ανταγωνιστικός ακόμα κι απέναντι στο παιδί μου. Αν θες να είσαι πρωταθλητής δεν υπάρχουν fair play και μ@λ@κίες. Θέλω να κερδίσω. Πώς θα κερδίσω; Με τον οποιοδήποτε τρόπο. Κλέβω ακόμα και το παιδί μου! Φέρνω έξι-πέντε στα ζάρια και του λέω πως έφερα εξάρες»




Εικόνα




Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#664743
gianik έγραψε:Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια...

Εικόνα

Εικόνα





Αγαπητό Μέλος του Ολυμπιακού,

Την Κυριακή (13/9) ολοκληρώθηκε, με την κατάκτηση του τρεμπλ στην Ανοιχτή Θάλασσα από το τμήμα Κολύμβησης, η αγωνιστική σεζόν 2019-2020. Έκλεισε έτσι ο κύκλος μιας χρυσής δεκαετίας για τα τμήματα μας που κυριάρχησαν στις εγχώριες διοργανώσεις και πέτυχαν την καταξίωση στην Ευρώπη. Πριν την… επανεκκίνηση για την επόμενη δεκαετία, ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., σου παρουσιάζει τα… πεπραγμένα των επιτυχιών.

Μέσα σε διάστημα δέκα ετών, τα τμήματα μας κατέκτησαν συνολικά 156 τίτλους.

80 τίτλους κατέκτησαν τα έξι «ερυθρόλευκα» τμήματα των ομαδικών αθλημάτων (Βόλεϊ Ανδρών και Γυναικών, Πόλο Ανδρών και Γυναικών, Μπάσκετ Γυναικών και Χάντμπολ Ανδρών) και 76 τα τμήματα του Στίβου, της Κολύμβησης, της Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης και της Πυγμαχίας.

Μέσα στους τίτλους αυτούς περιλαμβάνονται φυσικά και οι 5 ευρωπαϊκοί που κατακτήθηκαν από τα τμήματα Πόλο Ανδρών και Γυναικών και Βόλεϊ Γυναικών.
Παράλληλα στην επιτυχημένη από κάθε άποψη δεκαετία αυτή, αγωνιστήκαμε σε 14 ευρωπαϊκούς τελικούς, διαφημίζοντας τον ελληνικό αθλητισμό σε όλη την Ευρώπη.
Αισθανόμαστε υπερήφανοι γιατί οι αριθμοί των τίτλων και των διακρίσεων που μας χάρισαν τα τμήματά μας στο διάστημα αυτό, είναι αντάξιοι όσων επιτάσσει η ιστορία του συλλόγου μας.
Και φυσικά όλα αυτά δεν θα μπορούσαμε να τα έχουμε επιτύχει χωρίς τη στήριξη του ΚΟΣΜΟΥ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ. Των χιλιάδων ενεργών μελών, που με την ανιδιοτελή αγάπη τους βοήθησαν τα μέγιστα και έγιναν συμμέτοχη στις επιτυχίες.


Στίβος : 9 Πρωταθλήματα Ανοιχτού Στίβου Ανδρών, 9 Πρωταθλήματα Κλειστού Στίβου Ανδρών
Κολύμβηση : 30 Πρωταθλήματα OPEN (10 γεν. βαθμολογίας, 10 ανδρών, 10 γυναικών)
Επιτραπέζια Αντισφαίριση : 4 Πρωταθλήματα Ανδρών, 1 Πρωτάθλημα Γυναικών
Πυγμαχία : 3 Πρωταθλήματα Ανδρών, 2 Πρωταθλήματα Γυναικών

ΣΥΝΟΛΟ ΤΙΤΛΩΝ
156
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#664801
edmond έγραψε:Έλα πες την αλήθεια, ξέχασες εκείνα για το τάβλι...


Όποτε θες, σε παίζω και τάβλι. Πάμε κάνα Μαλτ, θα εκπροσωπώ εγώ το Θρύλο. :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#664993 Εικόνα

Μετά την απόκρουση στο πέναλτι του Παναιτωλικού από τον Τσιντώτα είδαμε μια φάση που «σβήνει» όλα τα παράπονα των ανθρώπων της ΑΕΚ. Πιο συγκεκριμένα, ο Έλληνας γκολκίπερ μαζεύει την μπάλα στην αγκαλιά του μετά την επέμβαση στο πέναλτι και ο Ινσούα την αγκαλιάζει μέσα στην περιοχή. Κυριολεκτικά. Όπως θα δείτε στις εικόνες, ο Αργεντινός μπακ πάει να πανηγυρίσει την απόκρουση του Τσιντώτα όμως στην αγκαλιά του με τον Έλληνα κίπερ παίρνει και την μπάλα, κάτι που διακρίνει κανείς και με γυμνό μάτι.

https://www.to10.gr/anonymous/1115821/k ... -pics-vid/

Τι έκανε ο Ινσουα;;; :help: :dizzy:
XAXAXAXAXAXAXAXAXA ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΤΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ! :lol: :lol: :lol: