Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656314 Μια ερωτηση μόνο.
Αν μετρούσε το γκολ κανονικά, θα φωνάζετε ότι μέτρησε γκολ οφσάιντ;

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By melos86
#656318 Καταλαβαινεις οτι το VAR με την γραμμη offside (η φωτο ειναι απο επανεξεταση αμφισβητουμενων φασεων με την γραμμη offside απο την ΚΕΔ) υπερτερει λιγο της nova και του one, ετσι δεν ειναι?!?

Αφου ηταν οφφσαιντ τι θα λεγαμε? :dizzy:
Και τοτε οφφσαιντ λεγαμε, εσεις σκουζατε...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656320 Ποια γραμμή ONE;;;
Από τη Nova είναι η γραμμή. Δες λίγο καλύτερα.
Ο Σουντανί καλύπτεται.
Επίσης ο κανονισμός λέει να καλύπτονται μέρη του σώματος που μπορείς να σκοράρεις νομίμως. Δηλαδή τα τεντωμένα χέρια, είναι σαν να μην υπάρχουν.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#656329 Παμε παλι...
Η φωτο που σου εδειξα δεν ειναι απο τηλεοπτικη μεταδοση! Ειναι το πλανο που βλεπει ο VAR τωρα που προστεθηκε η γραμμη offside! Πηραν απο την ΚΕΔ 6 αμφισβητουμενες φασεις για να τις ξεκαθαρισουν και εβγαλαν το αποτελεσμα! Η αλλη ειναι η γραμμη της νοβα που δεν εχει καμια αξια!

Παρε και το λινκ απο το sport24 να διαβασεις πως καλυπτεται ο Σουντανι:
Η γραμμή του VAR ξεκαθάρισε έξι φετινά offside]
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656333 Και εγώ αυτό σου λέω. Με αυτή την ΕΠΟ και αυτή την ΚΕΔ, αντιΟλυμπιακοί και εχθρικοί αμφότεροι, δεν πιστεύω αυτό που έβγαλαν χθες. Μπορώ; :)
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#656334 Μπούσε εγώ να σε συγχαρώ γιατί χθες ο Μαρινάκης δίδαξε ποδόσφαιρο και στην Αγγλία. Respect
Άβαταρ μέλους
By melos86
#656340
Giuseppe Busso έγραψε:Και εγώ αυτό σου λέω. Με αυτή την ΕΠΟ και αυτή την ΚΕΔ, αντιΟλυμπιακοί και εχθρικοί αμφότεροι, δεν πιστεύω αυτό που έβγαλαν χθες. Μπορώ; :)

Αναφαιρετο το δικαιωμα αυτο! :s_yes
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#656341
melos86 έγραψε:
Η γραμμή του VAR ξεκαθάρισε έξι φετινά offside]

Εγω θα μεινω εδω:
ΙΙΙΙ. 6η αγωνιστική Παναθηναϊκός - Ξάνθη 90+3'
Ο συντακτης δεν γνωριζει οτι το 4 στα λατινικα ειναι ΙV και οχι ΙΙΙΙ? :s_rofl :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656344
Νίκος Παππάς έγραψε:
melos86 έγραψε:
Η γραμμή του VAR ξεκαθάρισε έξι φετινά offside]

Εγω θα μεινω εδω:
ΙΙΙΙ. 6η αγωνιστική Παναθηναϊκός - Ξάνθη 90+3'
Ο συντακτης δεν γνωριζει οτι το 4 στα λατινικα ειναι ΙV και οχι ΙΙΙΙ? :s_rofl :svivhaha:



Δεν είναι λάθος Νίκο.

Η Rolex στα ρολόγια με λατινικά, χρησιμοποιεί αυτή την ορθογραφία για τον αριθμό "4".

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#656346
Giuseppe Busso έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
melos86 έγραψε:
Η γραμμή του VAR ξεκαθάρισε έξι φετινά offside]

Εγω θα μεινω εδω:
ΙΙΙΙ. 6η αγωνιστική Παναθηναϊκός - Ξάνθη 90+3'
Ο συντακτης δεν γνωριζει οτι το 4 στα λατινικα ειναι ΙV και οχι ΙΙΙΙ? :s_rofl :svivhaha:



Δεν είναι λάθος Νίκο.

Η Rolex στα ρολόγια με λατινικά, χρησιμοποιεί αυτή την ορθογραφία για τον αριθμό "4".

Εικόνα
Μηπως ειναι "παραξενια" της Rolex?
Παντως οπου το εψαξα δεν γραφεται ετσι το 4, αλλα εγω πρωτοδεσμιτης ημουν που να ξερω απο Λατινικα :lol: , μου εκανε εντυπωση ομως!

Μπορει να μας διαφωτισει καποιος τριτοδεσμιτης η και φιλολογος;
Άβαταρ μέλους
By melos86
#656348 Ποσο μ αρεσει οταν αναμεσα στα μπινελικια και το ποιος ειναι πιο γαβρος απο τον αλλο βγαινει και μια πληροφορια που δεν την ηξερα.... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#656353
Giuseppe Busso έγραψε:Και εγώ αυτό σου λέω. Με αυτή την ΕΠΟ και αυτή την ΚΕΔ, αντιΟλυμπιακοί και εχθρικοί αμφότεροι, δεν πιστεύω αυτό που έβγαλαν χθες. Μπορώ; :)

Είναι δεν είναι offside (σιγά μην πιστέψουμε τα τσιράκια του τσετσένου και του λαθρέμπορα), για μένα άλλο είναι το θέμα.
Είναι γελοιότητα αυτό το πράγμα με την γραμμή στον ώμο, στην μύτη κλπ κλπ. Έχουν ψειρίσει τόσο πολύ τη μαϊμού που καταντάει αηδία. Λες και πόσα γκολ έχουν μπει με τον ώμο κλπ κλπ.
Άσε που σε κάθε γκολ περιμένουμε σαν μαλακες 5 λεπτά να δούμε την προβολή της τσουτσούς του επιθετικού στο χόρτο για να δούμε αν είναι σε κανονική θέση.
Keep it simple
Το οφφσαιντ πρέπει να μετράει από το σημείο που πατάει ο παίκτης. Tέλος. :rtfm:

Επίσης αυτή η γραμμή που βάζουν είναι ψιλοαπάτη. Άλλοτε τη βάζουν όταν ο πασέρ ακουμπάει τη μπάλα για να βγάλει την ασίστ, άλλοτε μόλις έχει φύγει από το πόδι του κλπ κλπ. Όταν κάνει ο επιθετικός αντίθετη κίνηση με τον αμυντικό, αυτή η διαφορά του μισού δευτερολέπτου (από τη στιγμή επαφής της μπάλας μέχρι να φύγει από το πόδι) μπορεί να είναι και μισό μέτρο απόσταση μεταξύ αμυντικού-επιθετικού.

Οφφσάιντ στο σημείο που πατάει και η ευθεία (και η αμφιβολία υπέρ του επιθετικού). Απλά είναι τα πράγματα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656354 Γεια σου Μέλο. Ενδεχομένως την επόμενη φορά που θα ανέβω στην πόλη, να πάμε να πιούμε καφέ μαζί με τα παιδιά. Κανένα πρόβλημα από μέρους μου. Θέλω να συζητήσουμε για Μάνταλο.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656355 @Bayern

Εκτός του ότι συμφωνώ, είναι εντελώς παραπλανητικό να γίνεται στοχοποίηση από μια και μόνο φάση.
Η κοινή γνώμη από χθες πχ, λέει ότι κακώς φώναζε ο Ολυμπιακός... Είδες τι ωραία ε;

Αλλά ο Ολυμπιακός δεν ήταν τρελός τότε. Θυμάσαι τη φάση με το πέναλτι του Αραμπί στο ίδιο παιχνίδι; και γενικά όλο το ύφος της διαιτησίας που ήταν κάθε άλλο παρά φιλικό προς τον Ολυμπιακό;

Μην τρελαθούμε τώρα. 5 χρόνια ο Ολυμπιακός σφαγιάζεται.