Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#677246 1-2 αντί για 0-4 η ομαδάρα του προπονηταρά Πέδρο Μαρτίνς, έσβησε τον Άρη και τον Κροάτη εξυγιαντή χασάπη διαιτητή.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#677348 όποιος αισθάνεται έτοιμος να αναλάβει ένα challenge σήμερα, μπορεί να δει τον αγώνα Λαμία - ΠΑΟΚ στις 17.15
θα δει ΜΑΓΙΚΑ πράγματα, γκαραντί :rtfm: :lol: :help:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#677360 Η Λαμία είναι απ τα παραρτήματα?
Έχω χάσει το λογ/σμο δε θυμάμαι. Αν είναι δεν υπάρχει λογος ανησυχίας.

< >
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#677380 Ε όχι και παράρτημα ο Αρης :rant:

Εντωμεταξυ

πρώτο ματς του Αρη για φέτος δίχως κίτρινη


:lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#677385 Αφού δεν τις έδινε ο κόρακας.

Εικόνα

Γιώργη, είστε το παράρτημά μας. Ερχόμαστε, σας υπογράφουμε και κάρτα δεν παίρνετε. :)
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#677388 Γιάννη για σένα

Ήμουνα παιδάκι όταν το Καραϊσκάκη άρχισε να αλλάζει με τη μεταφορά των τερμάτων ανάποδα από ότι ήταν παλιότερα, και άρχισαν εργασίες για να μπούν και οι προβολείς, πήγαινα καθημερινά τα απογεύματα και παρακολουθούσα τις προπονήσεις Τρίτη – Πέμπτη του Εθνικού και Δευτέρα – Τετάρτη – Παρασκευή του Ολυμπιακού.
Όταν άρχισαν τα έργα μετά την προπόνηση εμείς τα πιτσιρίκια και οι παίκτες μαζί με το τήμ της ομάδας κουβαλούσαμε πέτρες από το γκρέμισμα των παλαιών κερκίδων. Οι προπονήσεις ήταν μέχρι που έπεφτε το σκοτάδι και δεν φαινόταν η μπάλα.
Μετά την προπόνηση ο τότε προπονητής του ολυμπιακού ο Βαγγέλης Χέλμης χτυπούσε πέναλτι στον Στάθη Τσανακζή με στοίχημα τις μπύρες, ο Τσανακτζής είχε ειδικότητα στα πέναλτι, δύσκολα του έβαζες γκόλ. Τα ονόματα της εποχής στον Ολυμπιακό που είδα εγώ γιατί μάζευα και τις μπάλες στην προπόνηση.
Τσανακτζής, Στεφανάκος Αυγητίδης, Ψύχος, οι αδελφοί Παπάζογλου Αριστείδης και Κώστας , , Σιδέρης, Υφαντής, Θεοδωρίδης, Μπέμπης, Κοτρίδης, Πολυχρονίου, Σηματήρης, Σάββας Παπάζογλου, Ποσειδώνας, Μπέσης, Μουράτης που είχε σταματήσει και ερχόταν στις προπονήσεις για την παρέα, Γκαβέτσος, τότε δεν είχε χόρτο, στους αγώνες όποτε έμπαινα τσάμπα περνώντας μαζί στο τουρνικέ με κανένα γνωστό είχα δει όλους τους ποδοσφαιριστές των άλλων ομάδων, τι να θυμηθώ, ακόμα και στο βοηθητικό γήπεδο του Πειραϊκού έπαιζε ένας γείτονας και στα εκτός έδρας του Πειραϊκού, πχ Ελευσίνα, πηγαίναμε με φορτηγό σκεπαστό με μουσαμά όλη η ομάδα στην καρότσα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#677396 Γεια σου κύριε Παναγιώτη μάγκα Πειραιώτη Ολυμπιακέ :iconcool:
Δεν σε ξεχνάω ποτέ να ξέρεις. Αφορμή ήταν εκείνη η χαρά που μου έδωσες να έχω πρόσβαση στο Hanjin Germany και να δω πράγματα αξέχαστα.
Να είσαι καλά και όταν με το καλό φύγει αυτή η καταστροφή, να πιούμε ουζάκι στον Πειραιά.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#677409
ο Πάμπλο Γκαρσία μιλώντας για όσα προηγήθηκαν του αγώνα του ΠΑΟΚ κόντρα στη Λαμία «Εμάς μας αρέσει που μας αντιμετωπίζουν κάθε εβδομάδα έτσι. Κάποιες άλλες ομάδες παίζουν φιλικά, εμείς παίζουμε κάθε εβδομάδα τελικούς».


έτσι :iconcool:

κατ'άλλα , άπειρο ξύλο, μπόλικα λάθη, σχετικά εύκολα πάρθηκε το ματσάκι, κλασικό ελληνικό πρωτάθλημα :lol:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#677423
Giuseppe Busso έγραψε:Γεια σου κύριε Παναγιώτη μάγκα Πειραιώτη Ολυμπιακέ :iconcool:
Δεν σε ξεχνάω ποτέ να ξέρεις. Αφορμή ήταν εκείνη η χαρά που μου έδωσες να έχω πρόσβαση στο Hanjin Germany και να δω πράγματα αξέχαστα.
Να είσαι καλά και όταν με το καλό φύγει αυτή η καταστροφή, να πιούμε ουζάκι στον Πειραιά.


Σίγουρα, παρέα με τον Νίκο τον Nidosan, έχουμε καλή σχέση, 1-2 φορές την εβδομάδα πίνουμε καφέ στο χώρο μου
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#677425
italakias έγραψε:Να πιειτε ουζο 12,φτιαχνεται στον πειραια.


Υπάρχουν αυτοί ακόμα ? Πρίν πολλά χρόνια τους είχα φτιάξει μηχανήματα στο εργοστάσιο που είχαν στα Οινόφυτα, είχα μάθει ότι ο Νίκος Καλογιάννης είχε πουλήσει το Ούζο 12.