Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#705775 ^^^ αυτό.
Όχι πως υπήρχε θέμα, αλλά κάπου κάπου άκουγα κανά βζζζζζ πάνω από το κεφάλι μου.

Μου αρέσει που ήρθαν μέρες καθισιού, 6 ζωή να' χουνε(+Τετάρτη κολλητή)
Δεν μου αρέσει που κάθομαι εδώ αντί για χωριό. Δεν κάθονται πολλά 5-6ήμερα μέσα στον χρόνο για να μπορείς να την κάνεις. Bonus το παράπονο του μικρού γιατί δεν μπορούμε να φύγουμε. Άντε να του εξηγήσεις. Αν και δείχνει να καταλαβαίνει, στο τέλος υπερισχύει η παιδική αθωότητα.

Μου αρέσει που μετά τις γιορτές θα έχει φτιαχτεί το κλάρκ της δουλειάς. Τους τελευταίους μήνες μας είχε βγάλει την Παναγία, δεν δούλευε τίποτα. Ανήκει σε έναν μαντρά με οικοδομικά υλικά ακριβώς δίπλα μας, ο οποίος μας το δίνει πάντα ανιδιοτελώς. Όταν με την κρίση έκατσε η δουλειά του, έκατσε και η συντήρηση του κλάρκ, ζήτημα να έχει αλλάξει λάδια-φίλτρα 10+ χρόνια. Δεν τον ένοιαζε αυτόν όμως, το δούλευε 10' την μέρα. Οι δικοί μου ανένδοτοι να χώσουν χρήμα. Όταν είδαν όμως ότι η δουλειά μας αρχίζει και χωλένει(τα πιρούνια ανέβαιναν το πολύ 1,5 μέτρο ύψος, όταν η παλλέτα στην νταλίκα περίμενε στα 2,5, για μπούμα ούτε λόγος και η όπισθεν με αίτηση) τότε τα βρήκαν κάπου στην μέση(1.500€ κόστος, αλλαγή τα πάντα), μιας και οι δουλειές του ιδιοκτήτη δείχνουν σιγά σιγά να ανεβαίνουν, μου αρέσει και αυτό επίσης.

Δεν μου αρέσει που έπιασαν οι ζέστες. Νταξ, αυτά τα 30άρια θα καλμάρουν, ο φρέντο όμως ήδη πάνω στην ώρα έχει γίνει νεροζούμι :s_hang και θα ψάχνουμε να βρίσκουμε κανά ίσκιο για τ' αμάξι. Bonus το μαυρισμένο -αριστερό- μπράτσο του "ταρίφα" :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#705784 Ημουν σιγουρος μετα απο αυτα που εγραψες. Να τα βλεπουν μερικοι σαμουραι αυτα που μας εχουν ζαλισει. :s_coffee

https://www.car.gr/classifieds/forklifts/view/25958076-jungheinrich

Δες προσοχη στη λεπτομερεια, παρατηρησε τις αυλακιες στο καθισμα , τα βελουδινα πλαστικα στα χειριστηρια. :iconcool:

Ειναι και πετρελαιοκινητο. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#705788
edmond έγραψε:Οι δικοί μου ανένδοτοι να χώσουν χρήμα.


Καλοί και αυτοί. Δεν ντρέπονται λίγο? Να το δουλεύουν στο τσάμπα αλλά τα έξοδα του |λογοκρισία|.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#705791
edmond έγραψε:Δεν μου αρέσει που έπιασαν οι ζέστες. Νταξ, αυτά τα 30άρια θα καλμάρουν, ο φρέντο όμως ήδη πάνω στην ώρα έχει γίνει νεροζούμι

Χτυπα ενα σωστο ποτήρι θερμός.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#705792 Τζι θέλω να το δω αυτό βέβαια, να βγάζει την δουλειά που έβγαλε αυτό στην ζωή του και να μην έχει πάει για σκράπ. Άκου πλαστικούλια σε κλάρκ :lol:
Α, δεν ρωτάω πόσο -τολμάει να- κάνει το άνωθεν :iconcool:

Ove20 έγραψε:
edmond έγραψε:Οι δικοί μου ανένδοτοι να χώσουν χρήμα.


Καλοί και αυτοί. Δεν ντρέπονται λίγο? Να το δουλεύουν στο τσάμπα αλλά τα έξοδα του |λογοκρισία|.

Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Πετρέλαια και -άφθονο- λάδι υδραυλικού συστήματος τα πληρώνουμε εμείς. Συν καναδυό μπαταρίες στον καιρό. Αυτός δλδ το βρίσκει έτοιμο-λειτουργικό χωρίς να δίνει σεντ. Συν κάτι άλλα νταλαβέρια μεταξύ των, δεν θέλει και πολύ να υπάρχει μια επαγγελματική...απόσταση :s_roses .

mirage έγραψε:
edmond έγραψε:Δεν μου αρέσει που έπιασαν οι ζέστες. Νταξ, αυτά τα 30άρια θα καλμάρουν, ο φρέντο όμως ήδη πάνω στην ώρα έχει γίνει νεροζούμι

Χτυπα ενα σωστο ποτήρι θερμός.

Να σου πω.... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#705798
g8777 έγραψε:Ημουν σιγουρος μετα απο αυτα που εγραψες. Να τα βλεπουν μερικοι σαμουραι αυτα που μας εχουν ζαλισει. :s_coffee

https://www.car.gr/classifieds/forklifts/view/25958076-jungheinrich

Δες προσοχη στη λεπτομερεια, παρατηρησε τις αυλακιες στο καθισμα , τα βελουδινα πλαστικα στα χειριστηρια. :iconcool:

Ειναι και πετρελαιοκινητο. :s_roses
Γερμανικό κλάρκ, όπως γερμανικό αυτοκίνητο. Καλά θα πάει αυτό.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By g8777
#705800 Σου δηlωνω υπευθυνα και στο εγγυωμαι μεσα απο αυτο το φορουμ, το μηχανημα αυτο θα το δωσεις για προικα στην νυφη σου. Για τετοιο επιπεδο πολυτελειας σου μιλαω. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#705808 Απο 6 νοματαιους + 4 γατες ειμαι ο τελευταιος που τσιμπανε. Το ξερα οτι θα ειναι μονιμα τα αποτελεσματα απο τοτε που ξεβιδωνα το Autan και πλενομουν στο προσωπο κατα την θητεια μου στους Μουσατους.

ΜΕ αρεσει.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#705825 Εικόνα

(Δεν θα μπορουσε να ειναι κατι αλλο)

ταχυδρομος, Αλεξ/πολη. :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:

Αλλα δεν μου επιτρεπεται ακομα να μιλησω γι αυτο. :oops:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#707728
Νίκος Παππάς έγραψε:
g8777 έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/forklifts/view/25958076-jungheinrich

Δες προσοχη στη λεπτομερεια, παρατηρησε τις αυλακιες στο καθισμα , τα βελουδινα πλαστικα στα χειριστηρια. :iconcool:

Ειναι και πετρελαιοκινητο. :s_roses
Γερμανικό κλάρκ, όπως γερμανικό αυτοκίνητο. Καλά θα πάει αυτό.

Redmi Note 8 Pro


Το γερμανικό κλάρκ θέλει και γερμανικό δίπλωμα: