Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#742347 Αν έχεις 1903 και μεταγενέστερα παίζει κανονικά. Βασικά δε μου αφήνει να στήσω το interface. Παίζει το EA Play (Origin δηλαδή) που είναι δώρο και όχι το κυρίως προϊόν γιατί έχει conflict η Microsoft με τη Microsoft :lol: :dizzy: (αυτό για να βλέπουν οι χάνοι πόσο καλό κάνουν τα μονοπώλια :roll: :help: ).

Αν λήξει το τρίμηνο θα το σκεφτώ Ιάσονα προς το παρόν έχουμε 3 μήνες μπροστά μας.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#742349
JasonLouk έγραψε:Ουτε καν το ειχα παρατηρήσει αυτό το requirement και έπαιζα 1 μήνα. Το δοκίμασες παρά την έκδοση και δεν δουλεύει? :hmmm:

(BTW κυκλοφορεί μόντα μέσω vpn και eneba για ~3ευρω/μηνα :ninja: )

Γενικα υπαρχουν τετοιες μοντες, για διαφορα subscription services. Πχ πολυς κοσμος αγοραζε euroleague pass με αλβανικα ip αρκετα φθηνοτερα
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#742359
Corto Maltese έγραψε:Αν έχεις 1903 και μεταγενέστερα παίζει κανονικά. Βασικά δε μου αφήνει να στήσω το interface. Παίζει το EA Play (Origin δηλαδή) που είναι δώρο και όχι το κυρίως προϊόν γιατί έχει conflict η Microsoft με τη Microsoft :lol: :dizzy: (αυτό για να βλέπουν οι χάνοι πόσο καλό κάνουν τα μονοπώλια :roll: :help: ).

Αν λήξει το τρίμηνο θα το σκεφτώ Ιάσονα προς το παρόν έχουμε 3 μήνες μπροστά μας.

Οτι να ναι η M$. Αρα μάλλον πας για αλλαγή κλειδιού (νομιμο ή παρανομο) απο Settings-->System-->About. Παίζει να ειναι η πιο γρήγορη λύση. :hmmm:

Chris έγραψε:Γενικα υπαρχουν τετοιες μοντες, για διαφορα subscription services. Πχ πολυς κοσμος αγοραζε euroleague pass με αλβανικα ip αρκετα φθηνοτερα


Ναι ρε γμτ. Ειδικα το αργεντινικο YouTube Premium ειναι πολύ καλό αλλα δεν θέλω να ρισκάρω τo Google account μου :vava:
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#742389 Έχω αργεντίνικο YouTube πολλούς μήνες τώρα και δεν είχα ακόμα θέμα. Βλέπουμε!

Sent from hell >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#742392
JasonLouk έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Αν έχεις 1903 και μεταγενέστερα παίζει κανονικά. Βασικά δε μου αφήνει να στήσω το interface. Παίζει το EA Play (Origin δηλαδή) που είναι δώρο και όχι το κυρίως προϊόν γιατί έχει conflict η Microsoft με τη Microsoft :lol: :dizzy: (αυτό για να βλέπουν οι χάνοι πόσο καλό κάνουν τα μονοπώλια :roll: :help: ).

Αν λήξει το τρίμηνο θα το σκεφτώ Ιάσονα προς το παρόν έχουμε 3 μήνες μπροστά μας.

Οτι να ναι η M$. Αρα μάλλον πας για αλλαγή κλειδιού (νομιμο ή παρανομο) απο Settings-->System-->About. Παίζει να ειναι η πιο γρήγορη λύση. :hmmm:

Χαίρω πολύ. Έχω βάλει παλιούς, νέους, universal, μέχρι και από κλειδάδικο πήρα ένα καινούργιο με ενάμισι ευρώ. Τζίφος.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#742443 Θέμα security είναι και όχι ασυμβατότητας Ms με MS, όχι ότι δεν συμβαίνουν και αυτά.

Έχεις έκδοση Μαΐου του 19 καιρός να βάλεις την νεότερη, αν θυμάμαι καλά το service cycle κάθε έκδοσης είναι 30 μήνες.

Το laptop είναι "εργασίας" ή προσωπικό;

Στην πρώτη περίπτωση θα έπρεπε να έχει προ πολλού γίνει update, στην 2η δεν θα έπρεπε να σου δώσουν enterprise με volume license key το οποίο μάλλον στο έστησαν οι ίδιοι και έπιασε και group policy για αυτό δεν σε αφήνει να κάνεις update.

Από Volume License δεν γυρίζει σε retail χωρίς format.



< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#742677 Έχω ένα video στο οποίο ακούγονται ομιλίες αλλά και ο ήχος μηχανής αυτοκινήτου. Υπάρχει κάποιο free app επεξεργασίας ήχου να μπορώ να αφαιρέσω τον ήχο της μηχανής ή άλλους άσχετους θορύβους και να κρατήσω μόνο την ομιλία;
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#742683
Scotch έγραψε:Έχω ένα video στο οποίο ακούγονται ομιλίες αλλά και ο ήχος μηχανής αυτοκινήτου. Υπάρχει κάποιο free app επεξεργασίας ήχου να μπορώ να αφαιρέσω τον ήχο της μηχανής ή άλλους άσχετους θορύβους και να κρατήσω μόνο την ομιλία;


https://filmstro.com/blog/how-to-remove ... n-audacity

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει κατά τέτοιο τρόπο αλλά δε βλέπω το λόγο γιατί όχι, είναι πολύ καλή εφαρμογή
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#742856
dimik έγραψε:Θέμα security είναι και όχι ασυμβατότητας Ms με MS, όχι ότι δεν συμβαίνουν και αυτά.

Έχεις έκδοση Μαΐου του 19 καιρός να βάλεις την νεότερη, αν θυμάμαι καλά το service cycle κάθε έκδοσης είναι 30 μήνες.

Το laptop είναι "εργασίας" ή προσωπικό;

Στην πρώτη περίπτωση θα έπρεπε να έχει προ πολλού γίνει update, στην 2η δεν θα έπρεπε να σου δώσουν enterprise με volume license key το οποίο μάλλον στο έστησαν οι ίδιοι και έπιασε και group policy για αυτό δεν σε αφήνει να κάνεις update.

Από Volume License δεν γυρίζει σε retail χωρίς format.

Τα έγραψα και παραπάνω, είναι desktop και είναι εγκατάσταση με την άδεια που έχει το Πανεπιστήμιο, για να το αλλάξω πρέπει να πάω στο ΚΗΔ του ιδρύματος να πάρει προτεραιότητα και να μου το κάνουν όποτε θυμηθούν.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#742871 Υπάρχει λόγος που έχεις αυτή την έκδοση με τους περιορισμούς; Γιατί δεν κάνεις ένα clean install των 10 να τελειώνεις; Κλειδιά για Pro βρίσκεις πολύ φθηνά.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#742875 Laptop-desktop δεν έχει σημασία, σημασία έχει ότι μάλλον είναι άδεια για οργανισμούς και όχι για πελάτες λιανικής η οποία δεν γυρίζεί απλά αλλάζοντας το key.

Aπο εκεί και πέρα το να μην αφήνει να γίνει update από κάποιον χωρίς admin rights σημαίνει είτε ότι μπήκε image των Windows με κομμένα τα rights εξαρχής είτε στήθηκε εντός του ιδρύματος και έπιασε κάποιο group policy.
Ακόμα και με volume license key οργανισμών-εταιρειών δεν κόβεται το update εφόσον κάνει κάποιος μόνος του την εγκατάσταση με ένα πχ τυχαίο ISO των Windows και βάλει key που του έδωσαν από την δουλειά.

Οπότε η λύση είναι format και εγκατάσταση με δικό σου Key εφόσον είναι προσωπικό μηχάνημα ή επίσκεψη στο ΚΗΔ.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#742994
Corto Maltese έγραψε:
dimik έγραψε:Θέμα security είναι και όχι ασυμβατότητας Ms με MS, όχι ότι δεν συμβαίνουν και αυτά.

Έχεις έκδοση Μαΐου του 19 καιρός να βάλεις την νεότερη, αν θυμάμαι καλά το service cycle κάθε έκδοσης είναι 30 μήνες.

Το laptop είναι "εργασίας" ή προσωπικό;

Στην πρώτη περίπτωση θα έπρεπε να έχει προ πολλού γίνει update, στην 2η δεν θα έπρεπε να σου δώσουν enterprise με volume license key το οποίο μάλλον στο έστησαν οι ίδιοι και έπιασε και group policy για αυτό δεν σε αφήνει να κάνεις update.

Από Volume License δεν γυρίζει σε retail χωρίς format.

Τα έγραψα και παραπάνω, είναι desktop και είναι εγκατάσταση με την άδεια που έχει το Πανεπιστήμιο, για να το αλλάξω πρέπει να πάω στο ΚΗΔ του ιδρύματος να πάρει προτεραιότητα και να μου το κάνουν όποτε θυμηθούν.

και εγω με αδεια απο ΤΕΙ το εχω :shifty: δεν εχω δει κανενα προβλημα μεχρι τωρα
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#743246 Είναι να συνδέσω εσωτερικό dvd drive σε pc. Ειναι στη θήκη μπροστά έτοιμο αλλά δεν έχει τα καλώδια του. Πήρα ένα 7πινο sata για τα δεδομένα αλλα δεν εχω εικόνα ποια διαθέσιμα βύσματα sata power εχει το τροφοδοτικό. Δεν έχω εικόνα του εσωτερικού και πρέπει να έχω τα καλώδια που θα χρειαστούν πριν το δω. Ποια με καλύπτουν για καθε περίπτωση? Να έχω ένα splitter και ενα αρσενικό-θυληκο τροφοδοσίας?