Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#712117 Αν δεν υπάρχει θέμα χώρου, προτείνω ξανά τους Kyocera.

EDIT: Τώρα είδα πως βγαίνουν πιο ακριβοί και μάλλον δεν θα τους έχει το Πλαίσιο. Σοβαρά μηχανήματα πάντως, ακόμη και μεταχειρισμένα θα τα προτιμούσα. Έχουν και φτηνά συμβατά τόνερ.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#712124 Ευχαριστω όλους σας ... μάλλον θα πάω σε αυτόν ( για την θυγατέρα )

https://www.plaisio.gr/xerox-laser-ekti ... ni_3346846

Δεν τολμώ να της πώ να πάρει τον παλιό τον δικό μου ( δεν ξέρετε την κόρη μου !!! ).

Από την μία μου ήρθε ένα απιθανό δώρο των 250 Ε από το Πλαίσιο ( δεν ερωτήθηκα ... προφανώς ... για να επιλέξω μαγαζί ) από την άλλη με δευσμεύει στις λίγες επιλογές του συγκεκριμένου μαγαζιού.

Για εμένα κατέληξα στους Brother ή Kyocera ( που τους έχω δει να δουλεύουν και είναι όντως σκυλιά ) ... απλά θα περιμένω να πάρω "σειρά". ( ΜΕ κάνουν και οι ανακατασκευασμένοι )
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#712137 Καλύτερα να πάρεις ένα μηχάνημα που θα καλύψει LONG TERM. Το ότι έχεις μια δωροεπιταγή από το Πλαίσιο δεν λέει κάτι, μπορείς να πάρεις χίλια άλλα παπαράκια, δώρα κλπ. Γιατί αλλιώς μπορεί να βάζεις μετά το χέρι στην τσέπη.
Άβαταρ μέλους
By vengas
#712443
dimik έγραψε:Το curve δεν κάνει μεγάλη διαφορά πάντως, μετά από λίγες ώρες ούτε καταλάβαινα ότι είναι τέτοια.

Αυτή που έβαλες IPS μεν αλλά με μεγαλύτερο response time και όχι 144hz.

Νομίζω στα μάτια μου το τελευταίο έκανε την διαφορά.

< >

τελικα πηγα πηρα curved me 1000R :s_crazy
Για 400 Ευρα αυτη ειναι αρκετα καλή :metalo:
https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/ ... ng_3578658

για 500 και 600 που είχε πριν, ετσι και ετσι.. :hmmm:
battlefield και ραλάκια μαμανε... :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#712453
vengas έγραψε:
dimik έγραψε:Το curve δεν κάνει μεγάλη διαφορά πάντως, μετά από λίγες ώρες ούτε καταλάβαινα ότι είναι τέτοια.

Αυτή που έβαλες IPS μεν αλλά με μεγαλύτερο response time και όχι 144hz.

Νομίζω στα μάτια μου το τελευταίο έκανε την διαφορά.

< >

τελικα πηγα πηρα curved me 1000R :s_crazy
Για 400 Ευρα αυτη ειναι αρκετα καλή :metalo:
https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/ ... ng_3578658

για 500 και 600 που είχε πριν, ετσι και ετσι.. :hmmm:
battlefield και ραλάκια μαμανε... :metalo: :metalo:


Το αγαπημενο μου μονιτορ πηρες και σε απιστευτη τιμη!

Ειδικα με αυτο το 1000R, μου δινει την αισθηση οτι σε triple monitor setup, θα ειναι κυριολεκτικα σα να σε αγκαλιαζουν γυρω-γυρω τα monitors και να μπαινεις μεσα στο πεδιο μαχης (για τους Ραμπο) ή στο cockpit για τους sim racers.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#712456 εγινε καποιο windows update το βραδυ??? Ξαφνικά στη γραμη εργασιων μου εμφανιζει το καιρο, και αν πατησω πανω βγαζει και νεα κλπ.
ασε δε που δε πορω να βρω πως στο καλο αφαιρηται ........
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#712461 Ναι έγινε, μου το έβγαλε και μένα. Πατάς δεξί κλικ στην μπάρα εργασίας (taskbar), πας News & Interests και επιλέγεις Turn off. Αν έχεις ελληνικά windows ψάξε στα αντίστοιχα.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#712469 Ω ευχαριστώ!!!

Αυτο το να ενεργοποιουνται πραματα ειναι ακρως εκνευριστικό....
Τελευταία επεξεργασία από fokion και 10 Ιουν 2021, 10:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#712470 γιατι τα εχετε ανοιχτα? εγω ειμαι ακομη στην 1809 και περιμενω να δω αν θα βγει κανα σοβαρο stable που δεν θα μου κανει σουπα το πισι
Άβαταρ μέλους
By fokion
#712472
cabala10 έγραψε:γιατι τα εχετε ανοιχτα? εγω ειμαι ακομη στην 1809 και περιμενω να δω αν θα βγει κανα σοβαρο stable που δεν θα μου κανει σουπα το πισι


Προσωπικά ναι...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#712494
fokion έγραψε:Ω ευχαριστώ!!!

Αυτο το να ενεργοποιουνται πραματα ειναι ακρως εκνευριστικό....
Για μένα να δεις που έχω 300ους νοματαιους να ρωτάνε τι είναι αυτό που εμφανίστηκε

< >
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#713112 hello, everybody. :s_bye
Γνωρίζει κανείς αν στην Ελλάδα η Apple προσφέρει κάποιο ιδιαίτερο support/εγγύηση για mac laptop σε περίπτωση βλάβης για μια επιχείρηση;
Δηλαδή αν έχει κανένα πακέτο same-day support κτλ. ή είναι αναμείνατε στο ακουστικό σας;