Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#711519
Anonymous Founder έγραψε:Ή και πληκτρολόγια με trackpad επίσης.
https://www.you.gr/ypologistes-perifere ... -one-media

:lipsealed:

Scotch έγραψε:Και η λύση του πληκτρολογίου με touchpad θα μου άρεσε και την έχω σκεφτεί στο παρελθόν

:omg:
Scotch έγραψε:Με windows συνεργάζεται πλήρως όμως;

μπορεί να πρέπει να κατεβάσεις κάνα driver, δεν ξέρω...
Πάρε το vertical μωρέ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#711524 Το πρώτο magic trackpad πάντως δεν το κατάφερα να δουλέψει αξιοπρεπώς με τα windows, οπότε το παράτησα με το iMac.

Τα Evoluent τα έβλεπα στο skroutz, αλλά δεν τα είχα ξανακούσει. Στα υπόψιν.
Άβαταρ μέλους
By vengas
#711927 Ψάχνω gaming monitor 27-28" με IPS και 2Κ για να το κρατήσω 3-4 χρόνια μιας και μετά θα έχουνε βγει κάρτες γραφικών (300-400 euro) να υποστηρίζουν 4Κ...

έχει κανείς άποψη για αυτήν εδώ?

https://www.amazon.de/-/en/KG272U-Gamin ... 555&sr=8-3

too good to be true... αλλά από ότι βλέπω στα reviews από άλλες οθονες του ιδιου κατασκευαστη, στην αρχή των μοντέλων υπάρχουν πολλά ελλατωματικά :x
a bit risky :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#711929 Πήρα αυτήν https://www.skroutz.gr/s/22017715/AOC-C ... 144Hz.html

ψιλό αναγκαστικά γιατί ήθελα επειγόντως 2η οθόνη για το υποχρεωτικό wfh και παραδόξως βγήκε πολύ καλή.

Την πήρα με την λογική να μείνει και για κανένα παιχνιδάκι αφού έχω κολλήσει με μια Dell U2410 την τελευταία 10ετια.

Το VA panel της AOC δεν με προβλημάτισε σε σχέση με το IPS της Dell δίπλα.

< >
Άβαταρ μέλους
By vengas
#711933
dimik έγραψε:Πήρα αυτήν https://www.skroutz.gr/s/22017715/AOC-C ... 144Hz.html

ψιλό αναγκαστικά γιατί ήθελα επειγόντως 2η οθόνη για το υποχρεωτικό wfh και παραδόξως βγήκε πολύ καλή.

Την πήρα με την λογική να μείνει και για κανένα παιχνιδάκι αφού έχω κολλήσει με μια Dell U2410 την τελευταία 10ετια.

Το VA panel της AOC δεν με προβλημάτισε σε σχέση με το IPS της Dell δίπλα.

< >

:hmmm: :hmmm:
+ αυτή σε περίπρωση που δε θέλει κανείς curved
Άβαταρ μέλους
By dimik
#711939 Το curve δεν κάνει μεγάλη διαφορά πάντως, μετά από λίγες ώρες ούτε καταλάβαινα ότι είναι τέτοια.

Αυτή που έβαλες IPS μεν αλλά με μεγαλύτερο response time και όχι 144hz.

Νομίζω στα μάτια μου το τελευταίο έκανε την διαφορά.

< >
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#712040 Καλησπέρα ... τα φώτα σας pls

Χρειάζομαι δύο (2) εκτυπωτές ... ένας για φοιτητική χρήση ( σαν συμπλήρωμα για το pc set της θυγατέρας ... ήπια χρήση ) και ένας για εμένα ( πιο βαριά χρήση κυρίως για εκπαιδευτικούς λόγους ).

Και οι δύο προβλέπονται για ασπρόμαυρες εκτυπώσεις ... ο ένας όμως ( ο δικός μου ) πρέπει να κάνει εκτυπώσεις διπλής όψης.

Έχετε καμία ( 2 ) πρόταση ... βασική παράμετρος είναι το άθροισμα του κόστους να μην υπερβαίνει τα 250 Ε και ( οπωσδήποτε ) τα φτηνά αναλώσιμα )

Thnx in advance
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#712045
g8777 έγραψε:https://officeplus.gr/proion/brother-hl-l2350dw-monochrome-laser-printer-brohll2350dw-hl-l2350dw

x2


Φτου να πάρει ... έχω μια δωροεπιταγή από το plaisio και εκεί δεν είναι διαθέσιμο :x
Άβαταρ μέλους
By g8777
#712048 Δεβοτιε απο μια γρηγορη ματια δεν βλεπω κατι για σενα στο Πλαισιο.

Αληθεια για τι ογκο εκτυπωσης μιλαμε;
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#712049 Τωρα τι να σου πω ... η θυγατέρα στο Πολυτεχνείο χρειάζεται καμιά εκτύπωση στα χαμένα ( 2 χρόνια τώρα χρειάστηκε εκτυπωτή 2-3 φορές ) , εγώ εκτυπώνω καμιά 50 σελίδες την εβδομάδα ... μέχρις εκεί .

Εχω έναν HP LaserJet 1200 ( μην γελάς ... είναι αυτός που πετάει ο πιτσιρίκος στην διαφήμιση της ανακύκλωσης ) που έχει κάνει έναν σκασμό εκτυπώσεις ( + 10 Ε τονερ ) αλλά μετά από 15 χρόνια :tomato: έχει αρχίσει να με κουράζει ( θόρυβος - μονες σελίδες - μονωτικές ταινίες παντού ) και είπα να κάνω ένα update.

Βασικά μπορώ να αγοράσω μονο της θυγατερας απο το plaisio και για μένα θα βγώ ( ως συνήθως ) σε τίποτα second hand ( που ... φτού φτού ... μου δουλεύουν όλα άψογα ) ... απλά μου έκατσε αυτό 250αρι στο πλαίσιο και είπα να το χρησιμοποιήσω από εκεί
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#712109 Τι να τον κάνει τον εκτυπωτή όταν τον χρειάζεται 2-3 φορές στα 2 χρόνια (και δεν προβλέπεται αλλαγή σε αυτό);
Είναι πολύ πιο πρακτικό να της τυπώνεις εσύ αυτά που χρειάζεται ή να πετάγεται σε κάποιο βιβλιοχαρτοπωλείο/φωτοτυπάδικο/τυπογραφείο...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#712116
St.Devote έγραψε:Καλησπέρα ... τα φώτα σας pls

Χρειάζομαι δύο (2) εκτυπωτές ... ένας για φοιτητική χρήση ( σαν συμπλήρωμα για το pc set της θυγατέρας ... ήπια χρήση ) και ένας για εμένα ( πιο βαριά χρήση κυρίως για εκπαιδευτικούς λόγους ).

Και οι δύο προβλέπονται για ασπρόμαυρες εκτυπώσεις ... ο ένας όμως ( ο δικός μου ) πρέπει να κάνει εκτυπώσεις διπλής όψης.

Έχετε καμία ( 2 ) πρόταση ... βασική παράμετρος είναι το άθροισμα του κόστους να μην υπερβαίνει τα 250 Ε και ( οπωσδήποτε ) τα φτηνά αναλώσιμα )

Thnx in advance


Εκτός απο Brother, δεν υπάρχει κάποια επιλογή που να συνδιάζει τα παραπάνω και να είναι εντός budget.
Αποφεύγεις Lexmark γιατί δεν θα βρείς συμβατά τόνερ.
Tα Xerox & HP σε αυτή την κατηγορία έχουν ακριβά τόνερ (ακόμα και συμβατά)

Αν μπορείς να συμβιβαστείς με εκτύπωση μονής όψης:

Epson Inkjet Εκτυπωτής MonoTank M1120 (Μειονέκτημα: Αργός. Βουλώνουν οι κεφαλές όταν δεν υπάρχει συνεχής χρήση)

Αν υπερβείς λίγο το budget

HP Laser Εκτυπωτής NeverStop 1000n
Πάμφθηνη εκτύπωση, χωρίς διπλή όψη

Η κόρη ας βολευτεί με τον παλιό σου.