Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#620736
KiloMeater έγραψε:Αφού λοιπόν πήρα σε όλους δώρα για τις γιορτες (γενικά επιτυχημένα ) προέκυψε η ιδέα να πάρω κάτι και στον εαυτό μου
Τι έχουμε να πούμε για το surface pro 7 ?
I5 256 gb με πληκτρολόγιο το εχει μια έκπτωση η ΜΣ αυτη την περίοδο , όχι τίποτα φοβερό ..

Διάβασα reviews, τουλάχιστον κατέληξα οτι δε θέλω το Χ
Απο εκεί και πέρα μου φαίνεται οτι ακριβώς χρειάζομαι , ενα iPad και ένας υπολογιστής windows που να σηκώνει όλα τα κανονικά προγράμματα, εφαρμογές ψιλό παιχνιδάκια και μπορεί να ντοκαριστει

Εχει κάποιο θεματάκι που θα έπρεπε να ξέρω;

Έχω το Surface Pro Tab από την εταιρεία και το χρησιμοποιώ και σαν προσωπικό υπολογιστή. Είναι απλά καταπληκτικό! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By otso
#620860 δοκιμαζα ενα ολοκαινουργιο λαπτοπ HP με i5 10ης γενιας μνημη 8gb 3200 DDR4 και 526 SSD .Επαθα πλακα στο ποσο αργο ειναι σε σχεση με το desktop μου με ryzen 3 ,8gb 3200 DDR4 και 500αρη samsung.
Eιναι δυνατον; το φανταζομουνα να πηγαινει σφαιρα.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#620863
otso έγραψε:δοκιμαζα ενα ολοκαινουργιο λαπτοπ HP με i5 10ης γενιας μνημη 8gb 3200 DDR4 και 526 SSD .Επαθα πλακα στο ποσο αργο ειναι σε σχεση με το desktop μου με ryzen 3 ,8gb 3200 DDR4 και 500αρη samsung.
Eιναι δυνατον; το φανταζομουνα να πηγαινει σφαιρα.



Αλλο τα desktop CPUs και αλλο τα Laptop CPUs, τα οποία συνήθως είναι under-clocked και με μισούς πυρήνες για να μη ζεσταίνονται και για να μη καταναλώνουν ενέργεια.

Αν βρεις λαπτοπ με τον Ryzen 3200, θα δεις οτι οι επιδοσεις του δεν ειναι ιδιες με τον Ryzen 3200 που εχεις στο desktop
Άβαταρ μέλους
By Chris
#620868 Επισης, αν κανεις ενα φορματ στο καημενο το λαπτοπ και του περασεις καθαρα windows θα ξαναπεταξει. Ποιος ξερει τι τερατα κρυβει το startup...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#620869 Αργό σε τι;
Άβαταρ μέλους
By otso
#620870 Chris σε ζηλευω πρεπει να περασες φανταστικα χτες

ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ εγραψα ειχε αναψει μονο αλλη μια φορα .

από drdino » 02 Ιαν 2020 15:58

Αργό σε τι;

παταω εξελ αναβω τσιγαρο περιμενοντας , παταω φαιλ εξπλορερ αναβω πουρο.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#620872 Ε και παλι οπως ερχονται απο το εργοστασιο δεν ειναι και στα καλυτερα τους κατα τη γνωμη μου. Ενα cloned δισκο x100.000 φορες εχουν με ενα καρο βλακειες της ΗΡ πανω. Εγω παντως σε ολους προτεινω να τους κανουν ενα φορματ κατευθειαν πριν το χρησιμοποιησουν, αλλα δεν κανει κανεις

Τι εννοεις? Ειδες τα ρεπορταζ με τα πυροτεχνηματα κλπ? Ειναι λιγο κουραστικο ρε, ριχνουν ολη μερα, οχι μονο στις 12, ηθελα να κοιμηθω μια ωριτσα το απογευμα για να αντεξω το βραδυ και δεν τα καταφερα. Και κλασικα βαριεμαι να οργανωνομαι σε τετοια, να κλεινω ενα μηνα πριν σε μαγαζι κλπ οποτε τη βγαλαμε σπιτι (φοβαμαι κιολας να κατεβω στο χαμο μη φαω κανα αδεσποτο, δεν υπαρχει κανενας ελεγχος)
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#620938
otso έγραψε:Chris σε ζηλευω πρεπει να περασες φανταστικα χτες

ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ εγραψα ειχε αναψει μονο αλλη μια φορα .

από drdino » 02 Ιαν 2020 15:58

Αργό σε τι;

παταω εξελ αναβω τσιγαρο περιμενοντας , παταω φαιλ εξπλορερ αναβω πουρο.


....εχεις κοιταξει τι σαβουρα εχει εγκαταστησει ο κατασκευαστης;;;
Δεν παιζει laptop με SSD να σερνεται τοσο πολυ
Άβαταρ μέλους
By otso
#620943
Wagner669 έγραψε:
otso έγραψε:Chris σε ζηλευω πρεπει να περασες φανταστικα χτες

ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ εγραψα ειχε αναψει μονο αλλη μια φορα .

από drdino » 02 Ιαν 2020 15:58

Αργό σε τι;

παταω εξελ αναβω τσιγαρο περιμενοντας , παταω φαιλ εξπλορερ αναβω πουρο.


....εχεις κοιταξει τι σαβουρα εχει εγκαταστησει ο κατασκευαστης;;;
Δεν παιζει laptop με SSD να σερνεται τοσο πολυ

Λοιπον τωρα παει καλυτερα
οτι το εχει γεματο σαβουρες η ΗΡ σωστο , αλλά το αφεντικο απο ισπανια τυνχανει γκουρου οποτε του εχει βαλει και καποια δικα του μεσα ,που επενεβηκε εξ αποστασεως και εκανε κατι δικα του μαγικα ασε που εβαλε τις φωνες ρε μην το κλεινετε
συνχρονιζει με το dropbox, του πηρε 3 ωρες .Σορρυ παιδια αλλά πρωτη φορα στην ζωη μου ηρθα σε επαφη με εταιρικες μαλακιες (και τον big brother) και που καποιος απο του διαολου την μανα κανει οτι θελει στο κομπιουτερ σου και σε ακουει και σε βλεπει
Αρχιζω να αηδιαζω απο την τεχνολογια .
Kai υπαρχουν ηλιθιοι που χαιρονται με τα νεα αυτοκινητα που λογισμικο αποφασιζει και τα δεδομενα τους βιομετρικα και υγειας θα ειναι ον λαιν με την κατασκευαστρια το υπουργειο συγκοινωνιων και την ασφαλιστικη , θα περδονται στο αυτοκινητο και θα ξερνανε σε τρια γραφεια καποιοι συντονιστες παρακολουθησης .
Μια αηδια.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#620944 Συνήθισέ το...

Και μάλιστα δεν τίθεται θέμα ανθρώπινης παρακολούθησης και παρέμβασης ή τουλάχιστον όχι για πολύ ακόμα...

Η OCP και η Cyberdyne θα είναι καραμέλες μπροστά σε αυτά που θα δούμε...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#620947 Η εγγονή μου θα είναι η Sarah Connor. Θα σας στρώσει... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#620972 Ενα περιεργο που θελω να αναφερω, δεν ψαχνω λυση, απλα μου εκανε εντυπωση. Εχω ενα usb3 hub για τους δεκτες ασυρματων πληκτρ ποντ και bluetooth για να μη μου τρωνε θυρες. Οταν το βαζω στις usb3 θυρες, το ποντικι και το πληκτρολογιο εχουν εμβελεια κανα μετρο το πολυ, σιγουρα δεν πιανουν απο τον καναπε. Αν το βαλω σε usb2, ολα καλα. Να θελει εξτρα ρευμα για να δουλεψει σωστα απο usb3? Εχει και εναν ac adapter στη συσκευασια αλλα δεν τον εχω συνδεσει, φανταζομουν πως θα χρησιμευε μονο για μεγαλες συσκευες που συνδεονται με καλωδιο και χρειαζονται αρκετο ρευμα, πχ εξωτερικους δισκους κλπ

Οτσο, μου πετας με κεφαλαία οτι ειναι ολοκαινουριο, σα να μου λες πως η υποθεση μου ηταν λαθος, και μετα απο λιγο θυμασαι πως εχει μπει ο ισπανος και εχει περασει remotely την μανα του και τον πατερα του. Ευχαριστω ρε :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#621101 ρε παιδια βοηθεια
εχω whatsup ,εχω viber, εχω skype , αλλά ολα αυτα φαινονται μια κουκιδουλα στο σημα τις εφαρμογης οταν με περνουν η παιρνω , δεν μπορω ολη ωρα να κοιταω να δω αν εχει παρει κανενας . Να βαραει ντριν ντριν δεν γινεται ; και να απαντας σαν ανθρωπος .Νομιζω κανει ενα ντιν καμμια φορα αλλά επειδη με φλομωνει στα μηνυματα ο κωλοτε δεν παραταω οτι κανω για να ασχολουμαι με κινητο.

Chris έγραψε:Οτσο, μου πετας με κεφαλαία οτι ειναι ολοκαινουριο, σα να μου λες πως η υποθεση μου ηταν λαθος, και μετα απο λιγο θυμασαι πως εχει μπει ο ισπανος και εχει περασει remotely την μανα του και τον πατερα του. Ευχαριστω ρε :lol:


Μαστορα εγω νομιζα οτι ηταν μαμα οταν το εβγαλα απ το κουτι , μετα εμαθα και γω οτι ηταν γεμιστο, σχωρα με λες ναχαμε
λαπτοπια και στην στανη;

ακομα οξω εισαι; σε κεινο το μικρο σπιτακι που εφτιαχνες μονος εχεις στεγασει τον ερωτα της ζωης σου;