Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618947
Wagner669 έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Το διαπίστωσα από την 1η στιγμή όπως έγραψα

Το εκνευριστικό είναι ότι δεν του κάνει το παλιό unifying adapter και έβαλα και το καινουριο, το παλιό για το mouse και το καινούριο για το νέο πληκτρολόγιο
Θέλει ψάξιμο όπως λες αλλά δεν έχω κάτσει ακόμα οπότε προς το παρόν είναι και τα 2. Ακόμα κι αν γίνουν match, το σημαντικό είναι να βλέπει το παλιό (ή τέλος πάντων όποιο γίνει match και στα δύο) το keyboard και το mouse, ειδικά το 1ο, σε περιβάλλον boot, όχι μόνο windows.



Αν δεν κανω λαθος, εαν συνδεσεις συσκευη με το unifying, το περιβαλλον δεν εχει καμια σημασια
Κραταει τις ρυθμισεις για τη συνδεση στο unifying και οχι στα windows.

Επισης, αλλο σου ειπα να κοιταξεις και αλλο μου λες οτι κοιταξες.
Εγω ρωτησα εαν δουλευει το παλαιο ποντικι με το νεο unifying
Και μου απαντας οτι το παλιο unifying δεν δουλευει με το νεο πληκτρολογιο.

Το να μη δουλευει το παλιο unifying με καινουργια συσκευη, ειναι πιθανο
Το να μη δουλευει παλαια συσκευη με καινουργιο unifying ειναι λιγο δυσκολο

Εχεις εγκαταατησει το πιο προσφατο Logitech Unifying Software;;


Ωραία, ΔΕΝ έχω προλάβει να κάτσω ν'ασχοληθώ εις βάθος.
Αυτό που ρωτάς ισχύει, με το νέο unifying ΔΕΝ δουλεύει το ποντίκι και με το παλιό ΔΕΝ δουλεύει το keyboard. Αλλιώς γιατί ν'άφηνα και τα δύο πάνω; :lol:
Αν βρω αύριο χρόνο που θα'ναι ελεύθερο το pc θα δοκιμάσω :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#618960
Dimitris_P έγραψε:
Ωραία, ΔΕΝ έχω προλάβει να κάτσω ν'ασχοληθώ εις βάθος.
Αυτό που ρωτάς ισχύει, με το νέο unifying ΔΕΝ δουλεύει το ποντίκι και με το παλιό ΔΕΝ δουλεύει το keyboard. Αλλιώς γιατί ν'άφηνα και τα δύο πάνω; :lol:
Αν βρω αύριο χρόνο που θα'ναι ελεύθερο το pc θα δοκιμάσω :iconcool:


OK!
Got it :lol:

Απλα μου κανει εντυπωση αυτο που περιγραφεις και με προβληματιζει. :hmmm:
Εαν το ποντικι δεν ειναι απο καποιο keyboard+mouse combo, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να δουλευει με το νεο receiver

Good luck αυριο!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#619074 Έγινε ο συγχρονισμός του ποντικιού με το νέο receiver και δουλεύουν όλα τώρα με ένα, οπότε το παλιό μπήκε στο ράφι. :iconcool: Κάαααααποια στιγμή θα το ψάξω να δουλέψει στο raspberry
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#619174
Dimitris_P έγραψε:Έγινε ο συγχρονισμός του ποντικιού με το νέο receiver και δουλεύουν όλα τώρα με ένα, οπότε το παλιό μπήκε στο ράφι. :iconcool: Κάαααααποια στιγμή θα το ψάξω να δουλέψει στο raspberry

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#619837 Η οθόνη στο Dell Inspiron 3542 που έχω την είδε αντάρτης και έριξε τη φωτεινότητα σχεδόν στο απόλυτο μηδέν. Εάν βάλω hdmi στην TV βλέπω μία χαρά, αλλά φαίνεται πλέον ότι καμία ρύθμιση φωτεινότητας δεν έχει αντίκτυπο. Υποθέτω ότι αφού παίζει το HDMI, η κάρτα γραφικών είναι εντάξει, οπότε πάμε για αντικατάσταση οθόνης. Έχει κανείς ιδέα το κόστος; Εάν αξίζει η επισκευή ή απλά να συνεχίσω με hdmi? Να το πάω σε εξουσιοδοτημένο dell? Είχα διαβάσει καλά λόγια εάν δεν απατώμαι, αλλά δεν τους χρειάστηκα ποτέ

Όλες οι συμβουλές ευπρόσδεκτες


< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619849 Σε compaq 10ετιας,με τα ίδια συμπτώματα, αλλαγή οθόνης μου πήγε 30€ (μτχ).... Και δείχνει καλύτερα κ από πριν..
Τι περιοχή είσαι;
Στην Δάφνη (πλ Καλογηρων) είναι ένα σαινι, γι αυτό στο λέω..

.
Άβαταρ μέλους
By otso
#619859 Ξερει κανεις απο virtual machines ; Εχω εγκαταστησει το VirtualBox με windows 7 32 bit σε λαπτοπ με win10 επειδη θελω να εγκαταστησω προγραμμα που παιζει σε windows 32 bit μονο και ειδικοτερα η XP η 7ρια .
Θα ηθελα να μου εξηγησει οποτε εχει χρονο 2 πραγματακια.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#619860
otso έγραψε:Ξερει κανεις απο virtual machines ; Εχω εγκαταστησει το VirtualBox με windows 7 32 bit σε λαπτοπ με win10 επειδη θελω να εγκαταστησω προγραμμα που παιζει σε windows 32 bit μονο και ειδικοτερα η XP η 7ρια .
Θα ηθελα να μου εξηγησει οποτε εχει χρονο 2 πραγματακια.

δεν παιζει σε compartibility mode?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619864
BARHonda έγραψε:Χαλάνδρι. Είναι εκτός εγγύησης έτσι και αλλιώς. Επιπλέον θέλω και νέα μπαταρία


< >
Έχεις π.μ

.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#619865 πάει καιρός που ασχολήθηκα με Virtual Box (καμιά 4άρα χρόνια δηλαδή) όταν χρειάστηκα για ένα project να δουλεύω αποκλειστικά σε περιβάλλον Linux

Δεσμεύεις το χώρο στο δίσκο , κουμπώνεις το .iso που θέλεις , λίγο στο να βάλεις αφαιρούμενα μέσα (usb) με παίδευε
αλλά λογικά θα έχει εξελιχθεί :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#619866
otso έγραψε:Ξερει κανεις απο virtual machines ; Εχω εγκαταστησει το VirtualBox με windows 7 32 bit σε λαπτοπ με win10 επειδη θελω να εγκαταστησω προγραμμα που παιζει σε windows 32 bit μονο και ειδικοτερα η XP η 7ρια .
Θα ηθελα να μου εξηγησει οποτε εχει χρονο 2 πραγματακια.
Lexia? Εγώ το έβαλα σε 32αρια xp μέσω VMware player και τρέχει μια χαρά.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#619868 Πήγα να πάρω ακουστικά hands-free απο το e-shop.gr
Είχαν σε "προσφορά" τα Sony MDR-EX650AP και τα παρήγγειλα.
Πήγα να παραλάβω σήμερα και μου είχαν φέρει μαϊμού. :rant:

Πραγματικά, δεν ήξερα πως να αντιδράσω!
Απλά είπα οτι είναι μαϊμού και τους είπα να ακυρώσουν την παραγγελία
Άβαταρ μέλους
By otso
#619875
drdino έγραψε:
otso έγραψε:Ξερει κανεις απο virtual machines ; Εχω εγκαταστησει το VirtualBox με windows 7 32 bit σε λαπτοπ με win10 επειδη θελω να εγκαταστησω προγραμμα που παιζει σε windows 32 bit μονο και ειδικοτερα η XP η 7ρια .
Θα ηθελα να μου εξηγησει οποτε εχει χρονο 2 πραγματακια.
Lexia? Εγώ το έβαλα σε 32αρια xp μέσω VMware player και τρέχει μια χαρά.

Ναι επιτελους το πηρα , το ειχα απωθημενο . Λες να δοκιμασω το VMware; Θα το ψαξω να δω πως ειναι.