Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#717444 Google photos?
Δεν έχει μέσα το κινητό δικό του?
Πρόσφατα κατέβασα το Simple Gallery Pro. Καλό μου φαίνεται.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#717507 εβαλα τα windows 10 20H2 σε ενα παλαιοτερο λαπτοπ και ειναι πολυ βαρια σε σχεση με τα πρωτα windows 10 που ειχα. επισης μου εβγαλε τον driver της nvidia και εβαλε εναν generic microsoft display driver απο το 2006. Ενω της nvidia ηταν απο το 2016.

Αναφερει προβλημα με την nvidia και την απενεργοποιησε. Υπαρχει τροπος να επαναφερω τον οδηγο αυτον?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#717508 Κατέβασε το app της Nvidia που κάνει αυτόματα update τους drivers.

https://www.nvidia.com/en-in/drivers/nvidia-update/

Σε άλλα νέα, μου χάρισαν μια 3070 και μπήκα κι εγώ στον χορό του mining έτσι για δοκιμή.
Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#717511 Eπανηλθα στην προηγουμενη εκδοση Win 10 και εγκατεστησα τον τελευταιο driver gia NVIDIA αλλα ακομα είναι απενεργοποιημενη η συσκευή

Τα Windows διέκοψαν αυτήν τη συσκευή επειδή ανέφερε προβλήματα. (Κωδικός 43)

τι πρεπει να κανω? να την διαγραψω και να την ξαναπροσθεσω;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#717516 Edit την ξαναβαλα. Τωρα δεν ξερω τι να κανω για να το αποτρεψω να περασει στην βαρια εκδοση 20Η2 (απιθανοι ειναι αλλαξαν ολα τα μενου και αντι να την ονομασουν 11 την εβαλαν 20Η2 χωρις να λενε ποσο μεγαλη αλλαγη ειναι). Οταν πηγαινω στο update παει να το περασει μονο του.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#718760 LHR.
Ποτε δεν ψηθηκα για mining.
work from home κανα 10ωρο k mining δεν νομιζω να πηγαινε καλα...

Αν καποιος ενδιαφερεται για την παλια καρτα να μου στειλει ενα πμ.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#718762 Ίσα ίσα που για μένα αυτό είναι το βασικό σενάριο , δεν έχω φτιάξει Mining μηχάνημα ούτε το αφήνω 24/7 ανοικτό
Αλλά work from home εφόσον λειτουργει έτσι και αλλιως είναι ότι πρέπει να τρέχει στο background . Είναι τόσο δυνατά αυτά τα μηχανήματα που fully undervolted δε θα καταλάβεις καμια διαφορά
Μόνο gaming+mining δεν συνδυάζεται
Αν περνάς έτσι το WFH ok
Άβαταρ μέλους
By markvag
#719757 Ερώτησις σε κάτι (πολύ) πιο basic. Μιλάμε για χρήση πολύ απλή (κανένα office, internet, κτλ) για άνθρωπο που δεν έχει πολύ πολύ σχέση με υπολογιστές. Παιχνίδι δεν υπάρχει περίπτωση. Ουσιαστικά πρόκειται για άνθρωπο που θέλει απλά να αποκτήσει μία εξοικείωση με τους υπολογιστές κάνοντας απλά πράγματα. Όταν (αν και εφόσον), μετά από κάποιο διάστημα είναι πιο άνετος, συζητάμε για κάτι άλλο.

Τί θα προτιμούσαμε; Έναν refurbished με έναν πχ i5 5ης-6ης γενιάς ή έναν καινούριο με celeron; :hmmm: Κατά τα λοιπά πάνω κάτω ίδιες οι προδιαγραφές είναι (8gb RAM, 240-256 SSD, Windows 10).

Δεν έχω κάτι συγκεκριμένο, τώρα το ψάχνω, απλά βλέπω πως κάπου εκεί θα παίξουμε... το refurbished έχει σίγουρα εγγύηση αντιπροσωπείας 1 έτος, το καινούριο έχει μεν εγγύηση, αλλά είναι από μικρό μαγαζί (αν τελικά καταλήξουμε σε ένα που έχω υπόψη μου). Εξυπηρετικοί, δεν λέω και είμαι σίγουρος πως δεν θα κάνουν μανούρα, αλλά δεν είναι αντιπροσωπεία, με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται.

Προτάσεις δεκτές (απλά δεν συζητάμε για κάτι πάνω από 350-360 ευρώ).