Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#747880
REALZEUS έγραψε:Καλημέρα σε όλους!


skous έγραψε:Ερτflic και λοιπες υπηρεσιες που ερχονται απευθειας απο τα καναλια τα ξεχνάς, δεν παίζουν αν δεν είναι smart η ίδια η tv.


Το όλο point ήταν το ertfix. Αν δεν παίζει αυτό, δεν έχει νόημα για μένα.



Καλημερα!
Ειναι λαθος αυτο που σου γραφει
Για να μην μπερδευεσαι

Τα boxακια της Xiaomi, το Mi Box S και το Mi Stick που σου ανεφερα πιο πριν, τρεχουν περιβαλλον android TV που ειναι το ιδιο σε αισθηση με των κινητων αλλα με λιγοτερες εφαρμογες ωστε να παιζουν στις διαστασεις των τηλεορασεων
Εχουν το Ertflix app που το κατεβαζεις κανονικα απο το Google Play και παιζει κανονικα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#747942 Παίζει ακόμη αυτό; Εγώ την τελευταία φορά παιδεύτηκα και δεν βρήκα κάτι σοβαρό για να δεις, παλιά είχε τα πάντα, πλέον δεν ξέρω. Ενώ στο Stremio υπάρχει πολύ υλικό.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#747947
Anonymous Founder έγραψε:Παίζει ακόμη αυτό; Εγώ την τελευταία φορά παιδεύτηκα και δεν βρήκα κάτι σοβαρό για να δεις, παλιά είχε τα πάντα, πλέον δεν ξέρω. Ενώ στο Stremio υπάρχει πολύ υλικό.


και εγω ετσι σαν εσενα, πηγα stremio και βρηκα την υγεια μου
αλλα πριν μερικες εβδομαδες βρηκα το elementum addon που ουσιαστηκα streamαρει torrents απο ολους τους trackers
και παρατησα οτιδηποτε αλλο

πλεον σχεδον αποκλειστικα Kodi και το Stremio για backup
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#747951 Και για σπορ το sportshd, έτσι ψαξτο, που είναι φοβερό για τα πάντα όλα και την ΠΑΟΚαρα να βλέπεις

Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και το real debris με τα addons που το υποστηρίζουν
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#747961 Το Kodi καλό είναι αλλά θέλει συνεχώς να ασχολείσαι με τα add-ons γιατί κάποια στιγμή τα παίζουν, δεν βρίσκουν λινκς, τα παρατάνε, τα μπλοκάρουν κλπ.
Ακριβώς επειδή βαρέθηκα αυτή τη δουλειά έβαλα το stremio και βρήκα την υγειά μου..
Σπάνια να μην βρεις καλό λινκ που φορτώνει γρήγορα.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#747974
kovathe έγραψε:Το Kodi καλό είναι αλλά θέλει συνεχώς να ασχολείσαι με τα add-ons γιατί κάποια στιγμή τα παίζουν, δεν βρίσκουν λινκς, τα παρατάνε, τα μπλοκάρουν κλπ.
Ακριβώς επειδή βαρέθηκα αυτή τη δουλειά έβαλα το stremio και βρήκα την υγειά μου..
Σπάνια να μην βρεις καλό λινκ που φορτώνει γρήγορα.
Ναι δεν αντιλέγω σαφώς πιο εύχρηστο το stremio
Αλλά το kodi έχει καλύτερο player
Το ιδανικό θα ήταν μίξη των δύο

Πάντως εμένα το stremio σε 4κ στο mi box s μου κάνει σπασιματακια, ενώ το kodi παίζει άνετα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#748004
Geralt έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Καλημέρα σε όλους!


skous έγραψε:Ερτflic και λοιπες υπηρεσιες που ερχονται απευθειας απο τα καναλια τα ξεχνάς, δεν παίζουν αν δεν είναι smart η ίδια η tv.


Το όλο point ήταν το ertfix. Αν δεν παίζει αυτό, δεν έχει νόημα για μένα.



Καλημερα!
Ειναι λαθος αυτο που σου γραφει
Για να μην μπερδευεσαι

Τα boxακια της Xiaomi, το Mi Box S και το Mi Stick που σου ανεφερα πιο πριν, τρεχουν περιβαλλον android TV που ειναι το ιδιο σε αισθηση με των κινητων αλλα με λιγοτερες εφαρμογες ωστε να παιζουν στις διαστασεις των τηλεορασεων
Εχουν το Ertflix app που το κατεβαζεις κανονικα απο το Google Play και παιζει κανονικα


Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ. Όπως ευχαριστώ και όσους ασχολήθηκαν με το ερώτημά μου. :s_howdy
Πάντως έχω και μια Android τηλεόραση και εκείνη παίζει με το κόκκινου κουμπί, δεν χρειάστηκε να κατεβάσω κάποιο app.
Άβαταρ μέλους
By skous
#748007
REALZEUS έγραψε:
Geralt έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Καλημέρα σε όλους!


skous έγραψε:Ερτflic και λοιπες υπηρεσιες που ερχονται απευθειας απο τα καναλια τα ξεχνάς, δεν παίζουν αν δεν είναι smart η ίδια η tv.


Το όλο point ήταν το ertfix. Αν δεν παίζει αυτό, δεν έχει νόημα για μένα.



Καλημερα!
Ειναι λαθος αυτο που σου γραφει
Για να μην μπερδευεσαι

Τα boxακια της Xiaomi, το Mi Box S και το Mi Stick που σου ανεφερα πιο πριν, τρεχουν περιβαλλον android TV που ειναι το ιδιο σε αισθηση με των κινητων αλλα με λιγοτερες εφαρμογες ωστε να παιζουν στις διαστασεις των τηλεορασεων
Εχουν το Ertflix app που το κατεβαζεις κανονικα απο το Google Play και παιζει κανονικα


Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ. Όπως ευχαριστώ και όσους ασχολήθηκαν με το ερώτημά μου. :s_howdy
Πάντως έχω και μια Android τηλεόραση και εκείνη παίζει με το κόκκινου κουμπί, δεν χρειάστηκε να κατεβάσω κάποιο app.
Ναι εκεί είναι η διαφορά.
Στις smart tv παιζει με το κοκκινο κουμπι, στις απλές δεν γινεται να παιξει ετσι, θα πρεπει να μπεις στο box, και από εκεί να τρέξεις την εφαρμογή, όπως οποιαδήποτε αλλη. (Αυτό το δεύτερο δεν γνώριζα ότι υπηρχε για ΕΡΤΦΛΙΞ).
Αλλά αν το κανάλι δεν έχει φτιάξει εφαρμογή, τότε ότι έχεις στο κόκκινο κουμπί δεν θα το έχεις ούτε στο box (πχ αν το Οpen δεν έχει βγάλει εφαρμογή γι android κλπ)


< >