Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#747297 Σώθηκες :lol:
Το δεξί για να λέει ότι περιλαμβλάνει ΑΟ μέσα :lol: βάλε καμιά 20αριά χρόνια.
Αύριο θα δω.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#747317
edmond έγραψε:Εικόνα

Μετά από ατελείωτη απογραφή( :s_hang :s_hang ) και φτάνοντας στα...άβατα των αποθηκώνε, βρέθηκαν τα άνωθι.
Ένα δάκρυ κύλησε...

Όταν είχα βγάλει δίπλωμα ήταν το πρώτο πράγμα που μου έδωσε ο πατέρας μου αλλά εγώ πήγαινα ρωτώντας το έβρισκα τρομερά δύσχρηστο

Με το που άρχισε να υπάρχει η πρώτη υπόνοια για gps έτρεξα αμέσως καθώς το είχα ήδη συνηθίσει από το San Andreas και περίμενα κάτι τέτοιο να γίνει πραγματικότητα :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#747340 Από το 97 που έβγαλα δίπλωμα, ήταν ο μόνιμος συνοδηγός μου λόγω της δουλειάς μας τότενες, άπειρα δρομολόγια στο αθηνέζικο νταχάου με το transporter.
Κάπου στο 2006 πήρα το πρώτο gps, είχαν βγεί στην αγορά λίγο καιρό πρίν, πρωτόλειο για τα σημερινά δεδομένα του γκούγκλ μαπς, κανονικό γκουμούτσι. Θυμάμαι χαρακτηριστικά εκείνη την εποχή έναν πλανόδιο να πουλάει τέτοιους βιβλιοχάρτες και εμείς να απορούμε καθώς είχαν είδη απαξιωθεί. Βασικά και ο ίδιος απορούσε :lol:
Το...γκουμούτσι λοιπόν το είχα πληρώσει 300 ευρώ στο πάλαι ποτέ Carefour κάποια Μ. Πέμπτη και την επόμενη πήγα στο χωριό, ανακαλύπτοντας τον δρόμο από την αρχή :lol: :s_crazy
Κάποια χρόνια(λίγα :lol: )μετά, άνοιξα τον κάδο σκουπιδιών και το πέταξα μέσα, μαζί με καναδυό άλλα που είχαν μαζευτεί στην τωρινή μου δουλειά.

Ώρες ώρες απορώ πως ζούσαμε τότε χωρίς gps, κινητά, γενικά ίντερνετ, υδραυλικά τιμόνια, κλιματισμούς κτλ... :s_hang
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#747349
edmond έγραψε: ήταν ο μόνιμος συνοδηγός μου λόγω της δουλειάς μας τότενες, άπειρα δρομολόγια στο αθηνέζικο νταχάου

μια απο τα ιδια,πρεπει να εχω λιωσει 2-3 απο αυτους. :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#748299
vagmann έγραψε:Κασέτεεεεε!Οι άγραφες από κάτω δεν έχουν ανοιχτεί καν!
Εικόνα


Εικόνα

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#758798 Εικόνα

το οποίο αντικατέστησε ένα τέτοιο:

Εικόνα

:oops:
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#758823
Zorz έγραψε:Εικόνα

το οποίο αντικατέστησε ένα τέτοιο:

Εικόνα

:oops:
Το κάτω το είχα και εγώ (ή κάποια παραλλαγή του)...
Άβαταρ μέλους
By glf
#758876 Είχα ένα τέτοιο να διαβάζει CD όταν πήγαινα ταξίδια με τη μηχανή !! και στο είχα στην τσέπη του enduro-μπουφάν :)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#758882 Τι είναι αυτά τα μοντέρνα ρε; LCD? :svivhaha: Είχα το μοντέλο με το διάφανο πορτάκι που φαίνονταν η κασέτα να γυρίζει και τα μηχανικά κουμπιά από πάνω. :lol: