Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#657449 Καλημέρα, τις 3 τελευταίες μέρες μου έχει έρθει email για verification code στο Hotmail. Έχω ενεργοποιήσει εδώ και καιρό το 2 way authentication και προς το παρόν δεν έχω κάνα θέμα. Μπορώ να κάνω τίποτα περισσότερο;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#657457
vasilis έγραψε:Καλημέρα, τις 3 τελευταίες μέρες μου έχει έρθει email για verification code στο Hotmail. Έχω ενεργοποιήσει εδώ και καιρό το 2 way authentication και προς το παρόν δεν έχω κάνα θέμα. Μπορώ να κάνω τίποτα περισσότερο;
Άλλαξε password
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#657469 Δεν έχω vpn. Το dns της adguard έχω μόνο στο κινητό. Θα αλλάξω password και βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#668481 Τα Mikrotik στην Ελλάδα πρέπει να είναι 90% σε μερίδιο αγοράς. :lol:


Καλό θα ήταν να το ρίξετε μια ματιά και να ενημερώσετε τους γύρω σας, ειδικά φρέσκους με e-banking ηλικιωμένους.

Προειδοποίηση τραπεζών για e-απάτες από δήθεν τεχνικούς υπολογιστών

Θα το έβαζα και στις τραπεζικές απορίες, αλλά θα χαθεί γρήγορα.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#668566
Anonymous Founder έγραψε:Tα Μikrotik είναι τόσο φθηνά και τόσο καλά, που δεν έχουν ανταγωνισμό. Ευχαρίστως ν'ακούσω όμως αν κάποιος έχει άλλη πρόταση!


Λιγο φως στους αόματους τι ειναι/δουλευει το mikrotik. Ok ειναι ενα ειδος ρουτερ αλλα μεχρι εκει φτανουν οι γνωσεις μου.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#668571
fokion έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Tα Μikrotik είναι τόσο φθηνά και τόσο καλά, που δεν έχουν ανταγωνισμό. Ευχαρίστως ν'ακούσω όμως αν κάποιος έχει άλλη πρόταση!


Λιγο φως στους αόματους τι ειναι/δουλευει το mikrotik. Ok ειναι ενα ειδος ρουτερ αλλα μεχρι εκει φτανουν οι γνωσεις μου.


Και εγω, και εγω κυριε.
Εκτος αν ειναι απο τις τεχνολογιες που ανηκουν στην κατηγορια "αν δεν την ξερεις δεν τη χρειαζεσαι" οπως οι SCSI δισκοι/controllers καποτε. Μπαρμπας alert.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#668573 ^Αυτό. Είναι περιττό για τον μέσο χρήστη και για κάποιον που δεν ξέρει από αυτά.