Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#797186 και λίγα της σούρνουνε , σαδεναντρέπεται :rant:

Κάποιοι μιλάνε για σεξισμό αλλά έτσι είναι άμα ζορίζεσαι , το πας το θέμα αλλού εκτός απο το ΤΑΠΩΜΑ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#797190 παλι μεθυσμενη ηταν αυτη?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#797225 Πιθανότατα. Και θα πρέπει να έχει την κατανόησή μας λόγω αυτού, όπως κάθε εθισμένος, παρόλο που είναι φουλ αντιπαθητική σαν παρουσία.

EDIT: :ninja:
ΝΔ: Ο κ. Τσίπρας οφείλει προσωπική συγγνώμη στην κ. Πιπιλή
https://www.euro2day.gr/news/politics/a ... n-k-p.html
Ειδικότερα ο κ. Τσίπρας που κατηγόρησε την κυρία Πιπιλή από το βήμα της Βουλής, της οφείλει μια προσωπική συγγνώμη».

τι είπε όμως ο Τσίπρας; :s_blush
Ένταση με τη Φωτεινή Πιπιλή στη Βουλή – Η αντίδραση Τσίπρα
https://www.kathimerini.gr/politics/562 ... si-tsipra/
«Η κα. Πιπιλή μου είναι συμπαθέστατη, αλλά ελπίζω να μην επαναληφθεί (σσ. αυτή η συμπεριφορά). Βουλευτής δεν πρέπει να ζητά τα ρέστα από τα έδρανα των αντιπάλων», ανέφερε ο κ. Τσίπρας.

Εννοείται, μετά από αυτή την απρέπεια, πρέπει να της φιλήσει τουλάχιστον τα πόδια για να συγχωρεθεί.
:s_wacko :s_sarcastic

Μιλάμε, για την απόλυτη αντιστροφή της πραγματικότητας τώρα ναι; Μπράβο, και πάλι μπράβο. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By markvag
#797264 Τι ζούμε... :help: :help: :help: :help: :help:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#797273 Καλά τα λεγε ο Λιάκος δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#797925 Έξω απο τον καταυλισμό έτσι;;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#797931 στην USA πέτυχαν να δημιουργήσουν σύντηξη!!!! αυτό βάζει σε άλλη βάση το ενεργειακό στη γη. σε μεγάλο βάθος χρόνου, αλλά ο νέος στοχος μπηκε.

.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#797939
224v έγραψε:στην USA πέτυχαν να δημιουργήσουν σύντηξη!!!! αυτό βάζει σε άλλη βάση το ενεργειακό στη γη. σε μεγάλο βάθος χρόνου, αλλά ο νέος στοχος μπηκε.

.


Επίσημη ανακοίνωση απο την υπουργό ενέργειας των ΗΠΑ
https://www.youtube.com/watch?v=ax6eNrp96QE&t=184s
Η σημερινή μέρα θα μνημονεύεται στο...σαν σήμερα :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#797949 θυμάμαι την μακαριτησα Κρητηκια γιαγιά μου να μου λεει τότε το 60 για την βόμβα υδρογόνου και τι καλό θα ήταν να πετύχουν να φτιάξουν εργοστάσιο σύντηξης... δεν το πρόλαβε βέβαια αλλά ούτε εγώ το βλέπω!!!

.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#797952 Μπραβο στη γιαγια σου, πολυ μορφωμενη ητανε! Εγω θυμαμαι τη γιαγια μου να λεει για τον παππου μου το Γιωργη, οτι στα πανηγυρια εβαζε τα χαρτονομισματα στα βρακια των χορευτριων και ηθελε να του σπασει το κεφαλι (λογικα με καμια βομβα υδρογονου) :shifty:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#797959 στα Μάλια τση Κρήτης, τοτε 1895 περίπου δεν μπορούσε ούτε στο δημοτικό να πάει, αλλά είχε κόλλημα με το διάβασμα και έβαλε τη μάννα μου στη ιατρική σχολή Αθηνών τότε. φοίτησε μέχρι το 4ο έτος και μετά λογω οικονομικης δυσπραγιας μπηκε στη ΤτΕ. Η γιαγια ομως έμαθε να διαβάζει και με επιμονή διάβαζε τα τότε επιστημονικά περιοδικά, του Ηλιου κα. που μου τα εδινε και εμένα μετα όταν πια πήγα γυμνάσιο. Της οφείλω πολλές γνώσεις.

.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#797962 Τι λες τώρα!!!
Τι φοβερός άνθρωπος

Που θα μπορούσε να έχει φτάσει αυτή η γυναίκα αν της είχαν δοθεί οι ευκαιρίες
Άβαταρ μέλους
By 224v
#797971 οι εποχές και η χώρα ηταν πολύ διαφορετικές. γεννήθηκε και η Κρήτη ηταν υπό τουρκικό ζυγο. μετά ελευθερωθηκε μεν αλλά με διχασμό...ήθελε πολύ τύχη να ξεχωρίσεις. επίσης ήταν άθεη!!! γενιά του Καζαντζάκη!! ,αριστερή κλπ.
ναι ήταν ξεχωριστή για την εποχη της.

.