Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#688127
diplomat έγραψε:Πέθανε ο Λάρι Κινγκ :(



Εδώ πέθανε ο Μάκης Μαΐλης, ποιος uncrowned King τώρα... :rtfm:

https://www.kathimerini.gr/politics/561 ... s-toy-kke/

Είδατε τι έκανα, ε; Το έβαλα από Καθημερινή... :whistlink:

RIP ΜΑΚΗ!!! :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#688132 Φοβερός άνθρωπος, γείτονας και με τον γιο του, παιδικοί φίλοι.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#688392 Πορεία αγροτών σε κεντρικό δρόμο του Βόλου, δεν τους άφησαν να κλείσουν όλο τον δρόμο, αλλά καταλαμβάνουν μόνο μία λωρίδα... :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#688661
Giuseppe Busso έγραψε:
Εκ τότε έχει κάνει όλα τα εγκλήματα του κόσμου, τα οποία όμως δεν αποδεικνύεται κανένα, γιατί υπάρχει μια παγκόσμια συνωμοσία που τον προστατεύει και τον αθωώνει. Όλοι μα όλοι, σε όλα τα κράτη, σε όλες τις κυβερνήσεις ελέγχονται από αυτόν και άρα αθωώνεται για τα πάντα.

Ακόμη και ο συμπαθής Μάρκος, ο κατά κόρον άνθρωπος των λινκς και των αποδείξεων, έχει πέσει σε μία λούμπα και χαμηλώνει το υψηλό του κατά τα άλλα επίπεδο σαν άνθρωπος και προσφωνεί υποτιμητικά έναν συμπολίτη του "πρεζέμπορα" τη στιγμή που κάτι τέτοιο δεν ισχύει.


Μπούσσε, ένα θα σου πω. Κάτι τεράστιες συμπτώσεις πως όσοι δικαστικοί ακουμπάνε τις υποθέσεις ενός παντελώς αθώου επιχειρηματία παραιτούνται, κάποιοι μάλιστα μεταναστεύουν κιόλας ξέρεις τι μΕ θυμίζουν; Ότι ο Αλ Καπόνε ήταν μία αθώα περιστερά που απλά δεν πλήρωσε κάποιους φόρους... :whistlink:

Πολύ θα ήθελα να ξέρω αν έβγαζες τα κόκκινα γυαλιά που φοράς τι θα έλεγες.

Αλήθεια, ο Ιβάν γιατί πράγμα έχει καταδικαστεί;; :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#688971 Βλεπουμε απο χθες ενα χαμουλη με τον Κιμουλη. Μετα τη Δουκα ακολουθησαν πολλες ακομα καταγγελιες που μιλησαν μεχρι για μισογυνισμο.

Παρομοιες περιγραφες απ΄ολες. Τις εφερνε στα ορια της καταρρευσης ο Κιμουλης. Βλεπουμε οτι δεν ειναι μονο η σεξουαλικη κακοποιηση που αφηνει σημαδια. Επισης βλεπουμε ποσο δυσκολο ειναι για τις γυναικες να μιλησουν, οποτε ελπιζω να μη διαβασουμε παλι κανενα "τωρα το θυμηθηκαν μετα απο τοσα χρονια"...

https://www.iefimerida.gr/zoi/giorgos-k ... logiki-bia
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#688976 Κλασικός ΕΛ προϊστάμενος/παλιός/εργοδότης/αξιωματικός. Όποιος δεν έχει ζήσει έναν τέτοιο "ανώτερα ιστάμενο" στη ζωή του είναι ευτυχισμένος.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#688980 +1
και όποιος έχει ζήσει αρκετούς και έχει μάθει να τους γράφει στα @@ του είναι ακόμα πιο ευτυχισμένος.

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί και παντού.

< >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#688982 Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν μέσα όπως το Luben που για λόγους αντικειμενικότητας δεν βγάζουν κιχ για το θέμα kimuli, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να μιλήσουν ανοιχτά και να δημοσιεύσουν αλήθειες όπως του kraunaki.

https://www.in.gr/2021/01/27/greece/kra ... tika-vias/

Κραουνάκης υπέρ Κιμούλη: 50 χρόνια φίλοι δεν θυμάμαι περιστατικά βίας
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#688988
dimik έγραψε:+1
και όποιος έχει ζήσει αρκετούς και έχει μάθει να τους γράφει στα @@ του είναι ακόμα πιο ευτυχισμένος.

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί και παντού.

Θα ήταν αστείο, αν δεν ήταν κοντόφθαλμο το παραπάνω. Και σίγουρα σε πολλές περιπτώσεις ψευδές. Ήθελα να σε δω πόσο στ' @@ σου και ευτυχισμένος θα ήσουν αν ο άμεσος προϊστάμενος ήταν και ο ιδιοκτήτης της εταιρείας πχ.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#688991
Anonymous Founder έγραψε:
dimik έγραψε:+1
και όποιος έχει ζήσει αρκετούς και έχει μάθει να τους γράφει στα @@ του είναι ακόμα πιο ευτυχισμένος.

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί και παντού.

Θα ήταν αστείο, αν δεν ήταν κοντόφθαλμο το παραπάνω. Και σίγουρα σε πολλές περιπτώσεις ψευδές. Ήθελα να σε δω πόσο στ' @@ σου και ευτυχισμένος θα ήσουν αν ο άμεσος προϊστάμενος ήταν και ο ιδιοκτήτης της εταιρείας πχ.


Και τι θα μπορουσε να γινει? Εχω υπαρξει σε εταιριες που δεν ηθελα να φυγω. Εχω υπαρξει και σε εταιριες που πλεον αποτελουν δικαιολογια στους γυρω μου να μη μου σπανε τα νευρα. Γιατι ειχα ηδη εναν προϊσταμενο που ειχε αναλαβει αυτη τη δουλεια. Δεν θελω κι αλλα ατομα. Ομοιως και στο στρατο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#688994 Σε αυτές τις περιπτώσεις δύο πράγματα γίνονται: ή φεύγεις μόνος σου ή σε απολύουν. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είσαι ευτυχισμένος και στ'@@ σου όπως διαβάζω παραπάνω. Και το παραπάνω το έχω ζήσει τόσο εγώ, όσο και πολύς κόσμος που γνωρίζω. Καλά, ειδικά οι γυναίκες, είναι σε ακόμη χειρότερη κατάσταση, γιατί υπάρχουν και οι μάτσο τύποι, αφεντικά του παλιού καλού καιρού που τις θεωρούν και κατώτερες και πως όλες τους είναι για κάνα πήδουλο και μέχρι γραμματειακή υποστήριξη.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#689003
Corto Maltese έγραψε:Κλασικός ΕΛ προϊστάμενος/παλιός/εργοδότης/αξιωματικός. Όποιος δεν έχει ζήσει έναν τέτοιο "ανώτερα ιστάμενο" στη ζωή του είναι ευτυχισμένος.


+2

Εγώ δεν έχω καταλάβει πώς συνδέεται η Κιμουλιαδα με την Μπεκατωριαδα.
Εκτός και αν φτάσαμε στο 2021 για να συνειδητοποιήσουμε ότι ένας φτασμένος επαγγελματίας είναι σκουπίδι ως άνθρωπος.
Ας είμαστε σοβαροί.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#689005
g8777 έγραψε:Εκτός και αν φτάσαμε στο 2021 για να συνειδητοποιήσουμε ότι ένας φτασμένος επαγγελματίας είναι σκουπίδι ως άνθρωπος.

Μα κάνουν τέτοια πράγματα οι κομμουνισταί; :( Που πήγε το δίκαιο του εργάτη;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#689014
mousatos έγραψε:
g8777 έγραψε:Εκτός και αν φτάσαμε στο 2021 για να συνειδητοποιήσουμε ότι ένας φτασμένος επαγγελματίας είναι σκουπίδι ως άνθρωπος.

Μα κάνουν τέτοια πράγματα οι κομμουνισταί; :( Που πήγε το δίκαιο του εργάτη;


Αμαρτια να γυρναμε τη συζητηση στα πολιτικα, για τετοια θεματα που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ πολιτικα.

Μαλακες, τραμπουκους, βιαστες εχουν ολα τα κομματα σαν οπαδους. Το θεμα ειναι να χαιρομαστε ολοι μαζι οταν ξεσκεπαζονται τετοια αποβρασματα κι οχι να τα σχολιαζουμε αναλογα με τις προτιμησεις μας.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#689015 συμφωνώ αλλά η περίπτωση κάνει τέτοιο μπαμ που δεν κρατήθηκα