Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#731384 Μηπως υπηρχαν συννεφα πιο πανω και απο καποια τρυπα στα χαμηλα βλεπεις την ανακλαση στα ψηλα;
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#731392
Giuseppe Busso έγραψε:Δεν έχει κάτι από εκεί. Σου βάζω και φωτογραφία από καθαρό ουρανό. Δευτέρα 23:31 τραβηγμένη και με night mode.

Εικόνα

Σου δείχνω και με την κόκκινη νοητή γραμμή προς τα που βλέπω

Εικόνα

Δεν είναι ώρες που έχει κάτι. Δεν είναι κάποιο μαγαζί ή κάποια εκδήλωση. Ειδικά χθες με την κακοκαιρία

φωτορυπανση ειναι τιποτα αλλο αμα πας προς εβρο και δεις προς αδριανουπολη θα παθεις πλακα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#731417
George_Prix έγραψε:
Δεν ειναι πολιτικο το θεμα ρε παιδια...


Με άλλη κυβέρνηση ήταν. :whistlink:

Τελικά, δεν έχω καταλάβει αν είναι ή δεν είναι πολιτικό το θέμα ή αν εξαρτάται από το πόσο μας αρέσει η κυβέρνηση.

Εγώ θα έλεγα πως ο καιρός προφανώς είναι εκτός του ελέγχου της κάθε κυβέρνησης. Τα έργα όμως και η προετοιμασία που δεν έγιναν (με καμία κυβέρνηση), είναι. :s_wink


on topic: Χθες έκανα το Δράμα, SKG, Γευγελή και πίσω. Δεν σταμάτησε να βρέχει ούτε δευτερόλεπτο... :rant: Πάρα πολύ νερό...

Για τους πληγέντες, υπομονή και καλό κουράγιο...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#731423 Ειναι και πολιτικο.
Πχ εδω viewtopic.php?f=9&t=227&start=2700
δεν ειδα ποστ σου. Λογικο αφου δεν σε συνεφερε. Τα τελευταια 2 χρονια γραφεις πιο συχνα :shifty:
Τυχαιο θα ναι :)
Άβαταρ μέλους
By markvag
#731428
Geo f1 έγραψε:Ειναι και πολιτικο.
Πχ εδω https://www.petrolheads.gr/viewtopic.ph ... start=2700
δεν ειδα ποστ σου. Λογικο αφου δεν σε συνεφερε. Τα τελευταια 2 χρονια γραφεις πιο συχνα :shifty:
Τυχαιο θα ναι :)


Τί εννοείς;. Έγραψα σήμερα ότι έφταιγε η κυβέρνηση για τη βροχή; Επειδή το λινκ είναι στη σελίδα 181 του θέματος, όπου δεν υπάρχει δικό μου ποστ, μπορείς να μου βάλεις το συγκεκριμένο ποστ;

Τα τελευταία 2 χρόνια έχω αραιώσει βασικά να γράφω, είτε με προσέχεις περισσότερο, είτε κάνεις λάθος.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#731434 Αφού δεν υπήρξε ποστ τότε, ίσως δεν έχεις το δικαίωμα να ποστάρεις και τώρα. Δεν ξέρω, ερωτήσεις κάνω. Άλλη φορά πριν γράψεις κάτι τέτοιο, καλύτερα να προσέχεις περισσότερο. Έχει πέσει κόσμος σε δυσμένεια για μικρότερα ατοπήματα.
:s_no
Μην με αναγκάσεις να δω αν έχεις γράψει ό,τι απαιτείτο για την Μαρφίν και το Μάτι. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#731585
Geo f1 έγραψε:Ειναι και πολιτικο.
Πχ εδω viewtopic.php?f=9&t=227&start=2700
δεν ειδα ποστ σου. Λογικο αφου δεν σε συνεφερε. Τα τελευταια 2 χρονια γραφεις πιο συχνα :shifty:
Τυχαιο θα ναι :)


Η δυσκοίλια να γράψεις με πατουλη, Μπακογιάννη και κούλη, δεν γιατρεύεται με ανασκαφές στο φόρουμ πάντως.
Εγώ στη θέση σου θα αγχωνόμουν μην μπουν τπτ νερά στο γκαράζ και δεν παίρνει μπροστά το φιέστα :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#731594 https://i.imgur.com/jACxBKs.mp4

Για τις πλημμύρες φταίει πάντως ο νόμος Παρασκευόπουλου, να τα λέμε αυτά. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#731599 Ακουσα οτι οι μεγαλυτερες καταστροφες απο τον "Μπαλλο" εγιναν στην Ιθακη.
Φιλε 224v τι μαθαινεις απο το νησι σου; Ολα καλα; Ολοι καλα;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#731607 Έδωσαν και τα εύσημα στον δήμαρχο για το γκρέμισμα κάποιων τοιχίων. Η απορία μου είναι γιατί πρέπει να φτάνουμε στην ώρα της καταστροφής για να γκρεμίζουμε τοιχία, να κόβουμε τον κιφησο κοκ και δεν γίνονται εκ των προτέρων τέτοιες μελέτες.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#731628
DAP έγραψε:Ακουσα οτι οι μεγαλυτερες καταστροφες απο τον "Μπαλλο" εγιναν στην Ιθακη.
Φιλε 224v τι μαθαινεις απο το νησι σου; Ολα καλα; Ολοι καλα;
έχω πατρικό στο Βαθύ και η γυναίκα μου στη βόρεια Ιθάκη. έριξε στο βαθύ, συνολικά 370 χιλιοστά και στη βόρεια περιοχή 153. η ζημιά έγινε στα παραλιακά μαγαζιά. που όμως δεν έχουν υπόγεια γιατί υπάρχει η θάλασσα από κάτω!. είναι και ο γιος μου εκεί οπότε πήγε και είδε τι έγινε.
ευχαριστώ DAP, για το ενδιαφέρον, ευτυχώς δεν είχε αέρα και δεν κούνησαν οι σκεπές με κεραμίδια.. πέρυσι με τον Ιανό αυτό ήταν το μεγάλο πρόβλημα που έβγαλε έξω τα καΐκια και τα έσπασε.
όσο για τα παρτέρια, υπάρχουν εκεί 3 δεκαετίες!!! υπάρχουν δε γιατί όταν έχει αέρηδες στο λιμάνι ( μαΐστρους), τα κύματα έφταναν στα πρώτα σπίτια, αφού το επίπεδο της θάλασσας είναι μέχρι μισό μέτρο από τον δρόμο.
θα έπρεπε ίσως να έχει πυκνά ανοίγματα χαμηλά για να γυρίζει το νερό στη θάλασσα. ελπίζω να τα ξαναφτιάξουν με αυτή τη λεπτομέρεια.


< Note >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#731641 Αυτο εννοώ 224ν.

Τις περισσότερες φορές ένα έργο έχει 15 θετικά και 2 αρνητικά. Θεωρούμε ότι τ αρνητικά θα συμβούν σπάνια οπότε τα παραμερίζουμε. Όμως οι εποχές αλλάζουν, τα έκτακτα φαινόμενα πριν 30 χρόνια μπορεί να είναι τακτικά σε 5 χρόνια. Για ποιον λόγο δεν προσπαθούμε να σκεφτούμε δημιουργικά πριν μας συμβεί το κακό;

Φυσικά και μπράβο στους ανθρώπους που έστω και την ώρα της κρίσης σκέφτηκαν να κάνουν το σωστό και τόλμησαν και το έκαναν.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#731643 Μπήκαν κι εμάς, από τον ακάλυπτο που τα ρουφηξε το έδαφος και τα έβγαλε στο υπόγειο, ή πέρασε από τους δίπλα