Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Lalfamaz
#803787 Η ουρά υποθέτω δεν έχει να κάνει με την χρήση, αλλά με την κατοχή στο πορτμπαγκάζ του αυτοκινήτου, αφού έπεσε σύρμα ότι γίνονται εντατικοί έλεγχοι της τροχαίας από σήμερα το πρωί.
Βάζω στοίχημα ότι θα παίξουν αβέρτα πλάνα με οδηγούς που θα παλεύουν όχι να τις βάλουν στις ρόδες, αλλά να τις βγάλουν από το κουτί τους, όταν θα αρχίσει το ματς.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#803788
George_Prix έγραψε:
Κακοκαιρία Μπάρμπαρα: Ξεπούλησαν οι αλυσίδες χιονιού - Ουρές έξω από καταστήματα


Θεουληδες. Τοσους μηνες το ξερανε, περιμενανε να δουνε νιφαδες χιονιου για να παρουν αλυσιδες :lol:


Σκοπεύουν όλοι να κάνουν βόλτες στα χιονια? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#803808
Giuseppe Busso έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Ναι. Αποφάσισα να μην πάρω...

.


+1

Να κάτσουμε σπίτι μας. Είναι απλό.

Μπούσε, στο μαγαζί με τα ανταλλακτικά-αξεσουάρ που είναι απέναντι απο την λαχαναγορά(το είχες αναφέρει για λάμπες νομίζω) υπήρχε μια ωραιότατη ουρά το μεσημέρι. Δεν έδωσα βάση, μέχρι και η εντμόνταινα της έκανε εντύπωση πάντως μια ουρά στο ξεκάρφωτο. Έπειτα απο λίγο φτάνω Καλλιρόης, γεμάτο από σχετικά μαγαζιά με ανάλογες ουρές. Λέω μλκ μου κάτι έχει γίνει και δεν έχουμε πάρει χαμπάρι!! Έπειτα σκέφτηκα αυτή την περίπτωση και διαβάζοντας τώρα τα καθέκαστα επιβεβαιώθηκαν οι υποψίες μου. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#803830 Μέχρι ποιο σημείο έχετε ασπρίσει οι του Λεκανοπεδίου; Δροσιά / Διόνυσο όλα άσπρα βλέπω στις ειδήσεις.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#803831 Στρώσιμο σε χαμηλότερα σημεία από 350m σε Πάρνηθα και Πεντέλη δεν πρέπει να έχει παιχτεί ακόμα, ήτοι κάτω από Θρακομακεδόνες και Εκάλη αντίστοιχα. Επί παραδείγματι στα χαμηλά του Ολ. Χωριού (230m) δεν έχω στρώσιμο ούτε στον κήπο, μόνο μια κρούστα σε αυτοκίνητα. Εντωμεταξύ χιονίζει σταθερά μεν, με αυξομειούμενη δε ένταση από το πρωί, όμως ο αέρας δεν αφήνει τίποτα, τρίζει το σύμπαν. Θερμοκρασία στον κοντινότερό μου σταθμό στα 1.9km στο Τατόι είναι 0.9 στα 280m.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#803834 Κλειστά σχολεία τη Δευτέρα στην Αττική ??!!

https://www.windy.com/-New-snow-snowAcc ... ,m:eLvagWv

next 3 days snowfall

Θα αρχίσουν να μοιράζουν ρεύμα με το δελτίο.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#803843 Δεύτερο μήνυμα από το 112.....

Θα πεθάνουμε όλοι......



ΥΓ. Προς το παρόν ψιχαλες πέφτουν...

.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#803844 Σε εμάς χιονίζει από το πρωί. Η θερμοκρασία όμως είναι περίπου 2 βαθμοί όποτε δεν το κρατάει. Κάποια στιγμή πύκνωσε και το έχει κρατήσει λιγο σε αυτοκίνητα και κεραμίδια.

Σε τέτοιους χιονιάδες πριν λίγα χρόνια είχαμε ρεπορτάζ από οικογένειες να φτιάχνουν χιονάνθρωπους σε Πάρνηθα και Πεντέλη και τωρα μας έχουν φοβίσει τόσο που ούτε μέχρι το φούρνο δεν βγαίνουμε.
Άβαταρ μέλους
By Lalfamaz
#803845 Εγώ λυπάμαι την ομογένεια στις βορειοανατολικές πολιτείες της ΗΠΑμερικης. Δεν τους φτάνουν οι -70 βαθμοί, έχουν κ την αγωνία τους αν στο Παγκράτι ρίξει χιονόνερο κ πως θα το διαχειριστούν οι εδώ συγγενείς.


< >