Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#16681 Ευχαριστω ρε σεις , τωρα ολη μερα θα τη βγαζω ξαπλα με το ταμπλετ αγκαλια.. :s_cry
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#17705 Δοκίμασες αυτό που είπα, να περπατήσεις με το πόδι να κοιτάει προς τα έξω ή προς τα μέσα (ανάλογα με το μυ); Καμιά φορά αυτό ανακουφίζει.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#17729
sknipper έγραψε:Δοκίμασες αυτό που είπα, να περπατήσεις με το πόδι να κοιτάει προς τα έξω ή προς τα μέσα (ανάλογα με το μυ); Καμιά φορά αυτό ανακουφίζει.


Ας παει στον ηλεκτρικο να το κανει, μπορει να βγαλει και κανα φράγκο... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#21378 Μολις εκανα το αντιγριπικο εμβολιο. Καλο χειμωνα:p

Send from my 4.4.2 Note 3
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#21379
Geo f1 έγραψε:Μολις εκανα το αντιγριπικο εμβολιο. Καλο χειμωνα:p

Send from my 4.4.2 Note 3



κανεις πλακα....
Άβαταρ μέλους
By Atel...
#21390 Εγω με τον αθλητισμο ειμαστε μαλωμενοι εδω και χρονια μετα την γερη ζημια στο γονατο απο την μπαλα ηρθε η ωρα να κοψω το συνδεσμο απο την εσωτερικη μερια του μεσαιου δακτυλου του χεριου μου στο windsurfing με αποτελεσμα να στραβωσει αρκετα το δακτυλο μου ο γιατρος με πληροφορησε οτι θα χρειαστει αρκετος καιρος να επανελθει στα φυσιολογικα του μονο το οιδημα μπορει να κανει και ενα χρονο για να υποχωρησει :metalo: :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#21423
popolaros έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Μολις εκανα το αντιγριπικο εμβολιο. Καλο χειμωνα:p

Send from my 4.4.2 Note 3



κανεις πλακα....


Γιατί να κάνει πλάκα; 3 μικρά παιδιά έχει...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#21468 1 κανονικο μωρο, ο σπαικ και η κουτσουνα..Συνολο 3:)

Send from my 4.4.2 Note 3
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#21515
Atel... έγραψε:Εγω με τον αθλητισμο ειμαστε μαλωμενοι εδω και χρονια μετα την γερη ζημια στο γονατο απο την μπαλα ηρθε η ωρα να κοψω το συνδεσμο απο την εσωτερικη μερια του μεσαιου δακτυλου του χεριου μου στο windsurfing με αποτελεσμα να στραβωσει αρκετα το δακτυλο μου ο γιατρος με πληροφορησε οτι θα χρειαστει αρκετος καιρος να επανελθει στα φυσιολογικα του μονο το οιδημα μπορει να κανει και ενα χρονο για να υποχωρησει :metalo: :s_wacko
Ίσως το πιο βολικό είναι να το δέσεις με το διπλανό του από την μεριά της βλάβης ώστε και η βλάβη να μην ζορίζεται αλλά και να κάνει κίνηση για να μην έχεις δυσκαμψία. Αν αυτό σε πονάει ίσως πρώτα ένα μικρό χρονικό διάστημα ακινητοποίησης αλλά σε καμία περίπτωση πάνω από 2 εβδομάδες. Πάντως αν στράβωσε το δάχτυλο τότε λυπάμαι αν ακουστώ κακός αλλά δεν είναι καθόλου απίθανο ό,τι και να κάνεις το δάχτυλο να υστερεί λιγάκι για πάντα. Δηλαδή να είναι λιγάκι πιο πρησμένο, λίγο λιγότερο εύκαμπτο και να πονάει όταν αλλάζει ο καιρός έστω κι αν λειτουργικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

* Εννοείται ότι οποιεσδήποτε συμβουλές από φόρουμ δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την κλινική εξέταση και θα πρέπει να εκληφθούν με την ανάλογη ελαφρότητα.
Άβαταρ μέλους
By Atel...
#21751
sknipper έγραψε:
Atel... έγραψε:Εγω με τον αθλητισμο ειμαστε μαλωμενοι εδω και χρονια μετα την γερη ζημια στο γονατο απο την μπαλα ηρθε η ωρα να κοψω το συνδεσμο απο την εσωτερικη μερια του μεσαιου δακτυλου του χεριου μου στο windsurfing με αποτελεσμα να στραβωσει αρκετα το δακτυλο μου ο γιατρος με πληροφορησε οτι θα χρειαστει αρκετος καιρος να επανελθει στα φυσιολογικα του μονο το οιδημα μπορει να κανει και ενα χρονο για να υποχωρησει :metalo: :s_wacko
Ίσως το πιο βολικό είναι να το δέσεις με το διπλανό του από την μεριά της βλάβης ώστε και η βλάβη να μην ζορίζεται αλλά και να κάνει κίνηση για να μην έχεις δυσκαμψία. Αν αυτό σε πονάει ίσως πρώτα ένα μικρό χρονικό διάστημα ακινητοποίησης αλλά σε καμία περίπτωση πάνω από 2 εβδομάδες. Πάντως αν στράβωσε το δάχτυλο τότε λυπάμαι αν ακουστώ κακός αλλά δεν είναι καθόλου απίθανο ό,τι και να κάνεις το δάχτυλο να υστερεί λιγάκι για πάντα. Δηλαδή να είναι λιγάκι πιο πρησμένο, λίγο λιγότερο εύκαμπτο και να πονάει όταν αλλάζει ο καιρός έστω κι αν λειτουργικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

* Εννοείται ότι οποιεσδήποτε συμβουλές από φόρουμ δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την κλινική εξέταση και θα πρέπει να εκληφθούν με την ανάλογη ελαφρότητα.


Ευχαριστω για τις συμβουλες sknipper το εχω δεμενο με το διπλανο δακτυλο αλλα δυστυχως εχει στραβωσει παρολο που η γιατρος μου λεει οτι θα επανερθει με φυσιοθεραπειες αλλα δεν ξερω σε τι βαθμο θα επανερθει ή θα ειναι εστω και λιγο στραβο
Άβαταρ μέλους
By streetka
#21773 Εικόνα


:s_omg