Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#669606
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#669629
KiloMeater έγραψε:


Τρομερό βίντεο, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

:lol: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#670449 εβγαλε ενα firmware upgrade για την gopro9 και εφτιαξε πολυ το response του touch screen , που πριν ηταν αρκετα αργο και δεν επιανε παντα καλα
το γραφω γιατι ηταν στα Known issues και deal breaker για καποιους
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#673732 ειχα ψιλο σιχτιρησει με τα video forma της GoPro που ειναι Η.265
δεν μπορουσα να τα κανω edit ευκολα παρα μονο στο app στα κινητα 
Παρολο που τα επαιζε το PC τα video editing προγραμματα δεν τα βλεπανε

Τελικα τι ηθελε; να αγορασω απο τη Microsoft το πακετο με τα HVEC, που κοστιζει 0.99 ευρω!
Μετα απο αυτο ολα παιζουν μια χαρα 

και ενα βιντεακι με το μηχανημα  

https://youtu.be/xF2KK057-AE
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#673734
KiloMeater έγραψε:ειχα ψιλο σιχτιρησει με τα video forma της GoPro που ειναι Η.265
δεν μπορουσα να τα κανω edit ευκολα παρα μονο στο app στα κινητα 
Παρολο που τα επαιζε το PC τα video editing προγραμματα δεν τα βλεπανε

Τελικα τι ηθελε; να αγορασω απο τη Microsoft το πακετο με τα HVEC, που κοστιζει 0.99 ευρω!
Μετα απο αυτο ολα παιζουν μια χαρα 

και ενα βιντεακι με το μηχανημα  

https://youtu.be/xF2KK057-AE
Και εγώ το αγόρασα για τα βίντεο του drone
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#673819 Δίνω την D3500 μου με τον κιτ φακό και φίλτρα ND-CPL για να πάω σε sony mirrorless.
Αν ενδιαφέρεται κανείς, εδώ η αγγελία

Το ερώτημα είναι το εξής, έχω τον 35άρη prime για DX σώματα καθώς και τον 70-300 και οι δύο f-mount φυσικά, έχουμε κάποιον αξιόπιστο αντάπτορα για να αξιοποιήσω τους φακούς εννοείται σε crop mode στην επόμενη ? (που μάλλον θα είναι sony A7)
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#678809 ενα Timewarp πρωινιατικο απο τη γειτονια , τη συνηθη ποδηλατικη βολτα
(αν και εδω την εχω περασει με το scooter γιατι πατησα μονο ασφαλτο)



Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#682770 Έκανα συγκριτικό σε raw iPhone 12 κυρία κάμερα με την Nikon d7200 με αντίστοιχες ρυθμίσεις
Έπαθα πλάκα ... σε τέρμα zoom & pixel peeping είναι ισοδύναμη ποιότητα με την Nikon σε iso 400
Το iso 100 της Nikon έχει ένα ελάχιστο πλεονέκτημα σε έλλειψη θορύβου αλλά αν Δεν κανείς τέρμα ζοομ δεν μπορείς να το δεις
Η γενικότερη ισορροπία δε σε χρώματα κτλ για μια τυχαία φωτό σε φάση point n click του iPhone δεν παίζεται...
Με την εισαγωγή του RAW πλέον ανέβηκε τρελλα ο πήχης
Άβαταρ μέλους
By GTS
#682817 iPhone 12 Pro Max εχει μεγαλυτερη καμερα με σταθεροποιητη για ολη την καμερα οχι στον φακο, οποτε ειναι πολυ καλυτερο απο το ηδη καλο 12.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#682849
GTS έγραψε:iPhone 12 Pro Max εχει μεγαλυτερη καμερα με σταθεροποιητη για ολη την καμερα οχι στον φακο, οποτε ειναι πολυ καλυτερο απο το ηδη καλο 12.

μετάφραση: στον ευρυγώνιο και μόνο φακό έχει σταθεροποίηση εικόνας μέσω αισθητήρα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#682863 Το δικό μου ειναι το 12 pro όχι το pro max
Η σύγκριση ηταν με τη μεσαία κυρία κάμερα
Σταθεροποίηση δεν εχω χρειαστεί, υπάρχει η Gopro με το horizon leveling που δεν το φτάνει το Iphone