Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#692605 Αν και είναι στεγανή δεν ενδείκνυται για υποβρύχια πλάνα. αυτό εξαιτίας της κυρτότητας του φακού παρουσιάζει έντονη περίθλαση και πολλα πλάνα τα βγάζει θολα μέσα στο νερό
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#697658 Υπάρχουν αρκετά σχόλια ότι παίρνει νερό και ότι δεν είναι αδιάβροχη όπως αναφέρει η εταιρεία. Παράξενο για μεγάλη εταιρεία όπως η DJI να βγάζει action camera που έχει θέμα με την αδιαβροχοποίηση.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#697770 Εδώ η GoPro βγάζει τόσα χρόνια κάμερες που freezάρουν λόγω του SoC...

Αν και η Osmo μάλλον παρουσιάζει το θέμα συνήθως όταν κάνουν τρέλες και αυξάνεται η πίεση του νερού.

Όπως και να έχει, πολύ vfm action camera!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#697846 OK, δεν γνωρίζω για τα προβλήματα της GoPro, απλά μου έκανε εντύπωση η χαμηλή βαθμολογία της Osmo στο skroutz και οι αρκετές αναφορές για προβλήματα. Όσο VfM και αν είναι, θα ήταν καλό να γνωρίζει τα προβλήματα ο υποψήφιος αγοραστής, από την στιγμή που μιλάμε για action camera.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#698077 Με υπερθέρμανση δεν ειχα ποτέ θέμα (oh wait έχω τραβήξει μονο πλάνα από θερμοκρασίες -9 ως 10 βαθμούς κελ. περιβάλλοντος :lol: :lol: ). H μπαταρία ναι μεν τελειώνει "κάπως" γρήγορα αλλά είναι πολύ γραμμική.

Το μονο σπαστικό που της καταλογίζω ειναι οτι κάποιες φορές πέφτει σε ντιπ σλιπ και δεν ανοίγει με τπτ παρά μονο αν αφαιρέσεις και ξαναβάλεις μπαταρία.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#698097 Εμενα η go pro εχει εμφανιζει τα εξης γνωστα προβληματα:
- freeze πολυ συχνα
- πεφτει η μπαταρια απο το 100% που ειναι φορτισμενη στο 0% χωρις να την χρησιμοποιησω καν.
- εσπασε το πορτακι στο πλαι που μπαινει το καλωδιο φορτισης, το οποιο μαλιστα το ανοιγω σπανια γιατι χρησιμοποιω τον φορτιστη.

Το δευτερο ειχε λυθει με format της καρτας.

Για καποιον λογο αυτη η αγορα που ειχα κανει, ενω την ειχα κανει με χαρα αποδειχτηκε η πιο αχρηστη αγορα που εχω κανει ποτε
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#698103 Το freezαρισμα φτιάχνει κάπως με φορματ της κάρτας και manual εγκατάσταση του τελευταίου firmware, αλλά είναι hardware θέμα και το κάνουν όλες από την 6 και μετά.
Η 9αρα στην αρχή ειδικά δεν την πάλευε γιατί lagαρε ακόμα και το ui, κι ακόμα δεν είναι και σουπερ, Ξενοφών πως τη βλέπεις?
Battery drain κάνει και σε μένα που κ που.
Πορτάκια έχουν ανταλλακτικά...

Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή θα έπαιρνα την Osmo.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#698108
bibendum έγραψε:- πεφτει η μπαταρια απο το 100% που ειναι φορτισμενη στο 0% χωρις να την χρησιμοποιησω καν.


έχεις το wifi connectibility on? Αν ναι , αυτό κρατάει μια μικρη μεν αλλα σεβαστή για να ξεφορτίσει την μπαταρία π.χ. σε 1 μήνα κατανάλωση ως standby.

Το διαπίστωσα γιατι με κλειστη καμερα, μπηκα στο app, δήλωσε camera found και την άνοιξε...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#698110 voice, wifi και τέτοια τρώνε μπαταρία.
Αλλά εμένα το κάνει συνήθως μετά την φόρτιση παραμένει ζεστή και κάνει drain. Αν βγάλω και βάλω τη μπαταρία, είναι οκ...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#698173 Κλειστα ολα. Φορτιση το απογευμα, ανοιγμα για τσεκ 100% και κλεισιμο. Το αλλο το πρωι ανοιγμα 26%.

Εκανα φορματ στην καρτα η οποια ειναι και απο αυτες που συστηνει ο κατασκευαστης και οχι οτι να ναι και εστρωσε.

Το ξερω οτι υπαρχουν ανταλλακτικα για το πορτακι αλλα νομιζω οτι δεν επιτρεπεται να σπασει τοσο ευκολα.

400 ευρω εκανε δεν εκανε ουτε 70 ουτε 90 για να εχει τετοια προβληματα.

Για την 7 black μιλαω
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#700091 Foveon?


< >