Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#744483 Αυτό υπερθεματίζει την παραπάνω πρόταση σχετικά με τα κινητά και το ότι μπορείς να σηκώσεις το χέρι όπως οδηγάς μέσα στη μαυρίλα να βγαλεις με ένα πάτημα φωτό. Το κόλπο της Apple με τα 3 sec σε κινούμενο τοπίο στο χερι σε κινούμενο αμάξι όσο οδηγας δεν ειναι ο τρόπος για να μη βγάλεις κοκο αλλά το ότι ένα κινητό καταφέρνει και βγάζει κάτι που βλέπεται τόσο εύκολα ειναι ένα μικρό τεχνολογικό θαύμα.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#744489 Εδώ και 2 γενιές κάποια κινητά είναι good enough για να αντικαταστήσουν μια φωτογραφική για ερασιτεχνική χρήση.

Μακάρι να είχα το 13άρι το 2016 στο τρίτο επίπεδο του Πύργου του Άιφελ. Αντί για το «φεστιβάλ κόκκου» και τα κουνημένα πλάνα που πήρα από την λουμιξ (και μου τα θύμισε σήμερα το Facebook) θα είχα αξιοπρεπείς εικόνες.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#744563
Giuseppe Busso έγραψε:Κάκιστη ποιότητα. Συναυλία κόκκου δηλαδή.

Συγκριτικά με τι;

Χρήστος Λάππας έγραψε:Εδώ και 2 γενιές κάποια κινητά είναι good enough για να αντικαταστήσουν μια φωτογραφική για ερασιτεχνική χρήση.

Μακάρι να είχα το 13άρι το 2016 στο τρίτο επίπεδο του Πύργου του Άιφελ. Αντί για το «φεστιβάλ κόκκου» και τα κουνημένα πλάνα που πήρα από την λουμιξ (και μου τα θύμισε σήμερα το Facebook) θα είχα αξιοπρεπείς εικόνες.

Θεωρώ μέγα λάθος το γεγονός ότι οι κατασκευαστές φωτογραφικών μηχανών δεν ενσωματώνουν αντίστοιχα συστήματα στα μοντέλα τους. Ίσως βέβαια να έχει να κάνει και με την επεξεργαστική ισχύ που απαιτεί η computational photography.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#744579 Ένας αισθητήρας full frame με την υπολογιστική ισχύ και την ευκολία χρήσης ενός iPhone.
Now THAT would be quite something…


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#745066
Dimsabas έγραψε:Από το μπαλκόνι του εξοχικού στη λίμνη Πλαστήρα


Εεε πατρίδα…Από ποιο χωριό είσαι ;
Η φωτό προς Μουχα μου κάνει
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#745069 Πατρίδα αλλα την αυστριακή έχεις άβαταρ.

Αλλού αυτά. :s_devil
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#745071
JimClark έγραψε:Πατρίδα αλλα την αυστριακή έχεις άβαταρ.

Αλλού αυτά. :s_devil
Λίγο υπομονή και θα διορθωθεί
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#745072
KiloMeater έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Από το μπαλκόνι του εξοχικού στη λίμνη Πλαστήρα


Εεε πατρίδα…Από ποιο χωριό είσαι ;
Η φωτό προς Μουχα μου κάνει
Α, εσύ είσαι πολύ γνωστής. Όντως στη Μούχα είναι. Για δώσε στίγμα.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#745081
Dimsabas έγραψε:
KiloMeater έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Από το μπαλκόνι του εξοχικού στη λίμνη Πλαστήρα


Εεε πατρίδα…Από ποιο χωριό είσαι ;
Η φωτό προς Μουχα μου κάνει
Α, εσύ είσαι πολύ γνωστής. Όντως στη Μούχα είναι. Για δώσε στίγμα.


Λίγο πιο πάνω που λέει Λαμπερό
Αν και τώρα είναι σχεδόν χωριό φάντασμα ….