Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bebes
#621045 Mε το νέο έτος, στην εφαρμογή Huawei health δεν μου δείχνει τις ωρες (και την ποιότητα) ύπνου.
Το ρολόι δείχνει κανονικά, αλλα στην εφαρμογή δεν δείχνει τίποτα.
Τις άλλες δραστηριότητες τις δείχνει κανονικά.

Εχετε καμια ιδεα τι θα μπορούσα να κάνω πρίν κανω επανεγκατάσταση στην εφαρμογή;
Άβαταρ μέλους
By bebes
#621205
elteo έγραψε:Υπήρξε ένα bug. Έφτιαξε με update. Δεν σου ήρθε ακόμα; (Huawei health)

είμαι στην τελευταία έκδοση, έκανα επανεκκίνηση στο ρολόι και παλι η εφαρμογή δε μου δείχνει τον βραδυνο υπνο (στο ρολόι το δείχνει)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#621523
bebes έγραψε:Mε το νέο έτος, στην εφαρμογή Huawei health δεν μου δείχνει τις ωρες (και την ποιότητα) ύπνου.
Το ρολόι δείχνει κανονικά, αλλα στην εφαρμογή δεν δείχνει τίποτα.
Τις άλλες δραστηριότητες τις δείχνει κανονικά.

Εχετε καμια ιδεα τι θα μπορούσα να κάνω πρίν κανω επανεγκατάσταση στην εφαρμογή;

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στο δικό μου (έκδοση firmware 1.0.11.8). Μήπως βρήκες άκρη;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#621527 Ξαναλέω ήταν bug του νέου χρόνου (2020) στην εφαρμογή Huawei health. Με το πρώτο update που έγινε στην εφαρμογή έφτιαξε σε όλους που βλέπω στα groups. Τώρα πώς δεν έφτιαξε σε εσάς είναι απορίας άξιο. Μήπως έχει απενεργοποιηθεί το Huawei TruSleep στις ρυθμίσεις της εφαρμογής?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#621537
elteo έγραψε:Ξαναλέω ήταν bug του νέου χρόνου (2020) στην εφαρμογή Huawei health. Με το πρώτο update που έγινε στην εφαρμογή έφτιαξε σε όλους που βλέπω στα groups. Τώρα πώς δεν έφτιαξε σε εσάς είναι απορίας άξιο. Μήπως έχει απενεργοποιηθεί το Huawei TruSleep στις ρυθμίσεις της εφαρμογής?

Μόλις έκανα χειροκίνητα update στην εφαρμογή (για κάποιο λόγο δεν είχε γίνει αυτόματα). Δεν ενημέρωσε την εφαρμογή με τα δεδομένα ύπνου από 1/1 έως τώρα, αλλά θα δω από σήμερα το βράδυ αν επανήλθε. Το TruSleep είναι κανονικά ενεργοποιημένο. Thnx elteo.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#621545 όπως έγραψα παραπάνω, έχω την τελευταία έκδοση.
Απο 1/1/2020 δεν καταγράφει τον ύπνο στην εφαρμογή (στο ρολόι γραφει κανονικά)
Η εφαρμογή καταγράφει μόνο τον μεσημεριανό 9όπου υπάρχει).
Απεγκατέστησα, ξαναεγκατέστησα το ρολόι, πάλι τα ίδια.

Μάλλον πρέπει να κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι.

Εχω την εντύπωση οτι απο κάπου ρυθμίζονται κατα τη διάρκεια ποιων ωρων να μετρανε τον ύπνο, σε παλαιοτερο αντίστοιχο ρολόι που είχα δεν μετρούσε τον μεσημεριανό ύπνο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#621555 Έχεις κάνει update την εφαρμογή στο κινητό σου; Απ' ό,τι λέει ο elteo, αυτή είναι υπεύθυνη για το bug. Εγώ μπήκα στο play store και είδα ότι δεν είχε ενημερωθεί (και την ενημέρωσα).
Βλέπω μάλιστα ότι τώρα έχει ενημερωθεί και με τα δεδομένα ύπνου από 5/1 μέχρι σήμερα (που δίνει ελπίδες ότι από εδώ και στο εξής θα λειτουργεί κανονικά).
Άβαταρ μέλους
By elteo
#621556
bebes έγραψε:όπως έγραψα παραπάνω, έχω την τελευταία έκδοση.
Απο 1/1/2020 δεν καταγράφει τον ύπνο στην εφαρμογή (στο ρολόι γραφει κανονικά)
Η εφαρμογή καταγράφει μόνο τον μεσημεριανό 9όπου υπάρχει).
Απεγκατέστησα, ξαναεγκατέστησα το ρολόι, πάλι τα ίδια.

Μάλλον πρέπει να κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ρολόι.

Εχω την εντύπωση οτι απο κάπου ρυθμίζονται κατα τη διάρκεια ποιων ωρων να μετρανε τον ύπνο, σε παλαιοτερο αντίστοιχο ρολόι που είχα δεν μετρούσε τον μεσημεριανό ύπνο.


Έχεις την 10.0.2.319 έκδοση του Huawei health και δεν σου δουλεύει ο ύπνος; Παίζει να είσαι ο μοναδικός. :s_omg

Σκωτσεζε κανονικά πρέπει να σου περάσει όλους τους ύπνους από 1-1 μιας και συγχρονίζει από το ρολόι το οποίο ούτως ή άλλως δούλευε μια χαρά.