Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#669263
Dimitris_P έγραψε:Μείωσε το tik tok :shifty:
+Instagram & Tinder.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#669267
Focusman91 έγραψε:Ή εγώ έχω εθιστεί στο κινητό, ή το MIUI 12 κάνει τραγική διαχείριση μπαταρίας στο RN8 PRO. Πριν κάνω την αναβάθμιση σε MIUI 12 κράταγε στάνταρ 1 μέρα. Τώρα με το ζόρι μισή. Εχει κι άλλος αυτό το θέμα?

< Note 8 >

Τραγικη δεν θα την ελεγα, αλλα εχει μειωθει η διαρκεια εμφανως σε εμενα. Απο δυο μερες εχω πεσει στην μιαμιση, αλλα νομιζω σιγα σιγα στρωνει η το συνηθιζω
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#670308 Από χθες έχω προσωρινά ένα Samsung A41 επειδή το Samsung Note 9 μου κάνει νερά και χάνει και τις δύο SIM. Για την ακρίβεια, βλέπει τις SIM, αλλά όχι τα δίκτυα τηλεφωνίας.
Εντυπωσιάστηκα από το πόσο καλό είναι το Α41 και πλέον το αγοράζεις στο Skroutz με 200€. To δικο μου αγοράστηκε στο Πλαίσιο για 280€ (με τα χρήματα άλλων βέβαια, δεν τρελάθηκα ακόμη...).
Αν κάποιος δεν παίζει παιχνίδια, για ποιο λόγο να πάρει κάτι ακριβότερο; Ειλικρινά δεν βλέπω το λόγο, μιας και δεν του λείπει τίποτε (εκτός ίσως από την ασύρματη φόρτιση). Έχει NFC, έχει in screen δακτυλικό αποτύπωμα (που δουλεύει ικανοποιητικά, αν και όχι τόσο καλά όσο τα εξωτερικά, αναμενόμενο), έχει face recognition, έχει το OneTouch της Samsung με τα ίδια κόλπα με το Note 9, πολύ καλή κάμερα, AMOLED οθόνη, κλπ κλπ.
Ναι, δεν είναι τόσο γρήγορο, αλλά δεν είναι καθόλο αργό. Επίσης είναι πολύ λεπτό και πολύ compact, πραγματική απόλαυση να έχεις ένα μικρό κινητό στην τσέπη σου.
ΟΚ, όταν χαζεύεις στο Internet βολεύει η μεγαλύτερη οθόνη, αλλά όλα είναι θέμα συνήθειας.
Σ'αυτά τα λεφτά, θα το σκεφτόμουν σοβαρά και θα το προτιμούσα από ένα λίγο φθηνότερο και πιο γρήγορο Xiaomi, μιας και προτιμώ το UI της Samsung.
Kαι εννοείται, όπως έχω πει με άνω όριο τα 200€, αγοράζεις πλέον πολύ ωραία τηλέφωνα.
https://www.skroutz.gr/s/23288485/Samsu ... html#specs

Κι εντάξει, καλή και η ασύρματη φόρτιση, αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτήν. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#670312 Τα λέγαμε, τα γράφαμε.
Το καλοκαίρι έκανα δώρο ένα Α51 κι ο κάτοχος, κάθε φορά που βρισκόμαστε, μου δηλώνει εντυπωσιασμένος. Μου κόστισε 360 ευρώ από αλυσίδα, αλλά πρόσφατα είδα ότι έπαιξε και κάτω από 300 με κάτι προσφορές που έβαλαν. Σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει αντίπαλος τώρα που έχει θέματα η Huawei.
Αιώνες μπροστά από τα λίγο φτηνότερα αλλά σάπια Xiaomi, Redmi, whatever, ειδικά από αυτά με τους mediatek (αλλά και γενικά: το MIUI δεν παλεύεται).
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#670314 Μediatek εχει και το Α41 και δεν βλέπω κανένα θέμα. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι καλύτερα με Exynos ή με Snapdragon.
Άβαταρ μέλους
By pro
#670323 Στην κατηγορία του Α51 υπάρχει το Redmi Note 8 με τα μισά λεφτά. 300 vs 150 είναι ένα καλό επιχείρημα. Στα υπόλοιπα, κάπου κερδίζει το ένα κάπου το άλλο, αλλά αν βάλεις και την τιμή στη σύγκριση σταματάει η κουβέντα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#670325 Εχουμε το Redmi Note 7 και πραγματικά δεν έχει κανένα θέμα. Το είχαμε πάρει 160€. Είναι και πιο γρήγορο από το Α41, αλλά μεταξύ των δύο, σίγουρα προτιμώ το Samsung. Βέβαια σήμερα θα πρέπει να το συγκρίνω με το Redmi Note 8 ή 9 (έχω χάσει την μπάλα με όλα αυτά τα μοντέλα της Xiaomi).
H γυναίκα μου πάντως που χρησιμοποιεί το Redmi, είναι σούπερ ευχαριστημένη και μάλιστα τώρα με το Α41, όταν της είπα πως αυτό πρότεινα για αντικατάσταση, μου είπε "γιατί δεν προτείνεις Xiaomi, στα ίδια λεφτά είναι καλύτερα". Αμέεεεε, την έχω εκπαιδεύσει σωστά! :lol:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#670767 Τελευταία μου κάνει χαζές προβλέψεις το Yahoo weather . Κανένα αξιόπιστο widget καιρού ξέρουμε ?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#670769
bujinkan έγραψε:Τελευταία μου κάνει χαζές προβλέψεις το Yahoo weather . Κανένα αξιόπιστο widget καιρού ξέρουμε ?




cabala10 for president !!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#670980 Ρωτάω και εδώ .

Ερώτηση ..για θέμα εγγύησης αγοράς προϊόντος από public ,πάνε το προϊόν μόνο στο παμπλικ που αγοράστηκε η σε οποιοδήποτε κατάστημα παμπλικ ?
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#670983 Εξαρτάται το προϊόν / προμηθευτή του. Π.χ. εμείς για σφάλμα σε smart καμερα έχουμε προμηθευτή που μεσολαβούμε εμείς και άλλο προμηυετή που πηγαίνει κατευθείαν εκεί χωρίς να εμπλεκόμαστε.
Τελευταία επεξεργασία από JimClark και 24 Οκτ 2020, 09:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#670984
bujinkan έγραψε:Ρωτάω και εδώ .

Ερώτηση ..για θέμα εγγύησης αγοράς προϊόντος από public ,πάνε το προϊόν μόνο στο παμπλικ που αγοράστηκε η σε οποιοδήποτε κατάστημα παμπλικ ?


Δεν το γνωριζω, αλλα λογικα σε ολα τα υποκαταστηματα το ιδιο ειναι. Καλυτερα παρε ενα τηλεφωνο και ρωτα για να μην τρεχεις τσαμπα. Μονο ετσι θα εισαι 100% σιγουρος!