Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#619838 Motorola και xiaomi στα 200-250€ είναι αξιοπρεπεσταστα.
Βέβαια η λύση Ν. 1 είναι σαφώς καλύτερη
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619844 Moto κ από μένα... Οταν τα παίξει το χαβαι, τέτοιο θα παρω..

.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#619848 Α3; Γιατί; Μαζοχας είναι να μπλέξει με pure Android εν έτει 2020; :s_biggrin :innocent:

Καλά κάτι μοτό που ακούω να χαίρονται κάποιοι ούτε στον εχθρό μου. Ας προχωρήσουμε μπροστά. Με τη θυγατρική της Lenovo που δεν έχει αξιωθεί να βγάλει μια συσκευή της προκοπής θα πορευτείτε; :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619856 Είδαμε κ τις ναυ αρχιδες ..

.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#619857 Please μην συγκρίνουμε τα αρχιδια με τα μύδια.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#619863 Ειρήνη συνάδελφοι.

Για το Mi A3 είδα αρκετά αρνητικά reviews :hmmm: .
Για το one vision ενώ αρχικά είδα καλές κριτικές, πήρε το μάτι μου αρκετούς να γκρινιάζουν ότι....φεύγει η κάμερα από τη θέση της :lipsealed: .

Το σενάριο 1 όντως είναι το ιδανικό, αλλά μου ανατρέπει λίγο τον σχεδιασμό για το budget των εορτών :lol: . Το οποίο s10 έχει κρατήσει καλά την τιμή του, το s9 ήταν κανένα 100αρι κάτω με τους ίδιους μήνες στην πλάτη.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#619870
pierce21 έγραψε:Το lumia ( :ninja: ) της μαμάς μάλλον πρέπει να πάει για απόσυρση, γιατί η m$ σταματάει υποστήριξη σε διάφορα aps . Έβγαλε αρκετά χρόνια αν και basic τηλέφωνο και μάλιστα απροβλημάτιστα . Χαρακτηριστική και η αντοχή του στις τούμπες που θύμιζε nokia άλλων εποχώνε.

Έμαθε να χειρίζεται καλά zmartphone, ενώ μέσα στο σπίτι είναι με το iPad στο χέρι. Κάποιο παλαιότερο iPhone ίσως θα ήταν καλή επιλογή λόγω της τριβής με το iPad, αλλά οι τιμές ακόμα για το 8αρι είναι τσιμπημένες.

Σενάριο 1: Της δίνω το s8 που δεν καταλαβαίνει Χριστό και παίρνω εγώ το S10.
Σενάριο 2: Της παίρνω κάτι με μπάτζετ μέχρι 200 και η αλλαγή για s10 σε μένα παίρνει παράταση, πουλώντας το s8 όταν έρθει η ώρα (αν και ξέρω ότι δεν θα πιάσει και πολλά πια).

Η χρήση θα είναι νορμάλ, οπότε ζητούμενα η καλή μπαταρία,όχι πάρα πολύ μεγάλο, καλούτσικη κάμερα , χωρίς λαγκαρίσματα. To τελευταίο με τα μπάτζετ τηλέφωνα δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι. Πριν το sammy ήμουν με nexus , και θυμάμαι τότε τα πάτσετ φοουνς είχαν χοντρό θέμα. Πλέον δεν ξέρω. Tα motorola λένε τίπουτις;


Θα πήγαινα με το 1ο σενάριο

Αλλιώς το Motorola G7 είναι καλή συσκευή αλλά γιατί να μη δε πας στο ωραιότατο επίσης Xiaomi Redmi 8 , ακόμα και το Pro
Άβαταρ μέλους
By elteo
#619876
pierce21 έγραψε:Ειρήνη συνάδελφοι.


Εμμμ όταν συγκρίνουμε ένα P30 Pro με ένα Motorola της σειράς τι να πεις. Μόνο όταν δεν έχεις λειτουργήσει μια ναυαρχίδα λες ότι όλα είναι ίδια. Δεν λέω ότι δικαιολογούν τα πολλά χρήματα που κοστίζουν αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερα από τα low-mid range.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#620025 Update της μετάβασης απο Samsung S7 —> A70

Τα θετικά

Πολυ χορταστικό το μέγεθος οθόνης
Τα χρώματα ίσως να μην ειναι στο 100% που είχε η οθόνη του παλαιού αλλά ειναι τόσο κοντά που δεν ειναι θεμα, η οθόνη γενικά παραμένει πολυ καλή και στα θετικά.

Η μπαταρία ικανοποιητική , σε σχέση δε με την πεθαμένη του παλαιού ειναι ανακούφιση

Λειτουργικό 9αρι, καλοδεχούμενο σε σχέση με το 8αρι

Τα αρνητικά
Βασικά ειναι μόνο ενα, η κάμερα...
Head to head σε ποιότητα εικόνας το παλαιό ειναι οριακά καλύτερο παρά τα έξτρα όπως διπλή κάμερα wide lenses του Καινούργιου
Θα το χρησιμοποιήσει όσο είμαστε Ελλάδα και οταν γυρίσουμε θα αποφασιστεί αν το κρατάμε η πάει πίσω .
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#620031
elteo έγραψε:Α3; Γιατί; Μαζοχας είναι να μπλέξει με pure Android εν έτει 2020; :s_biggrin :innocent:

Καλά κάτι μοτό που ακούω να χαίρονται κάποιοι ούτε στον εχθρό μου. Ας προχωρήσουμε μπροστά. Με τη θυγατρική της Lenovo που δεν έχει αξιωθεί να βγάλει μια συσκευή της προκοπής θα πορευτείτε; :s_sarcastic

μονο και μονο που εχει sony ccd και gcam φτανει το a3 φτυνει πολυ ακριβοτερα κινητα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#621765 Lenovo 10inch - 3/32 gb, Snapdragon 450 στα 179 ευρώ

Ή

Xiaomi mi pad 4 - 8inch 4/64 gb, Snapdragon 660 στα 241 ευρώ

Tabletακια :hmmm:

Αξίζει τα επιπλέον το Xiaomi?

Γενικά αξίζει η αγορά ενός εκ των 2 σε αυτή τη τιμή;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#621786 Το Xiaomi έχει επίσης καλύτερη μπαταρία και είναι πιο future proof. Το ενημερώνει εν αντιθέσει με τη Lenovoπου είναι για τα πανηγύρια. Είχα ξανά Lenovo tablet.

:hmmm: :hmmm: :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#621933 Μπορώ πλέον να πψ μετά από 2 η 3 μήνες δεν θυμάμαι ακριβώς πως η μετάβαση από s10 plus σε p30 pro ήταν καλή για μένα
Μόνο και μονο ότι βγάζω μιάμιση μέρα αντί για 1 που έβγαζα με το ΣΑΜΜΥ είναι σούπερ συν.
Το φορτίζω σήμερα το πρωι και θα το ξαναφορτισω αύριο το βράδυ
Αυτή η αυτονομία δεν έβγαινε το το σαμμυ ποτέ
Επίσης φωτογραφία πολύ καλύτερη
Το μόνο μείον ότι δέχεται Nano sd κάρτα και επειδή είμαι ήδη φουλ με μουσική και μου έχουν μείνει 9 gb ελεύθερα θα πρέπει να αγοράσω μια 128αρα
Ευτυχώς βρήκα άκρη με 35 ευρώ που κανονικά κοστίζουν 52 ευρώ
Την θέλω διότι τωρα που ξεκινάμε το σκι θέλω κάποια βιντεακι της gopro να μπορώ να τα μεταφέρω στο τηλ