Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#668162 Αγαπάω Blitzwolf, είναι η go-to μάρκα για τέτοια ψιλολοΐδια τύπου φορτιστές αυτοκινήτου, καλώδια type-c κλπ. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#668165 Κι εγώ τα ίδια. Έχει αρχίσει να μπαίνει δυνατά και στο Smart Home, αν και ακόμη δεν έχω... λυγίσει και κρατάω αντιστάσεις. Παίζει με Zigbee και RF, όπως φυσικά και με Wi-Fi. Κι εμένα όλα τα καλώδια USB-C είναι δικά της.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#668182 Θα ήθελα να αποφύγω βάση, είτε γρίλιας είτε παρμπρίζ (έχω ήδη μια απλή που την έχω καραβολευτεί).
Άβαταρ μέλους
By drdino
#668185 Ok :)

Το "χαλάκι" θα το προσαρμώσεις κάπου αλλού; Με προβληματίζει το πώς θα συγκρατείται το κινητό εκεί στις στροφές, επιταχύνσεις κλπ, όσο αντιολισθητικό κι αν είναι.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#668195 Είχα δει κάποια στιγμή κάπου (δεν βρίσκω πλέον τη φωτό) που είχε βάλει μια θήκη σαν τσεπάκι στο πλαστικό πλάι που είναι ο λεβιές, ποτηροθήκη κλπ από τη μεριά του οδηγού. Οπότε σκέφτομαι να κάνω κάτι αντίστοιχο και να βάλω τον φορτιστή εκεί μέσα + να ακουμπάω το κινητό.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#668388
Dimitris_P έγραψε:Έχω αυτή τη Spigen θήκη. Θα είναι οκ για την ασύρματη φόρτιση; Το θέμα είναι να μη βγάζω τη θήκη.


Έμεινα με την απορία. Θα επηρεάζει η χοντρή θήκη;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#668392 Όταν είχα το S7 με ίδια θήκη (αλλά σε samsung ασύρματο φορτιστή) δεν είχα πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#668838

Δώστε βάση σε αυτά τα 2 τηλέφωνα. Μη ρωτήσει κάποιος μελλοντικά τι να πάρω στα 200 και 300 ευρώ αντίστοιχα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#668855 Xiaomi poco X3 επίσης δυνατό λένε ..

.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#668867 Poco X3 αλλά δεν ξέρω τι παίζει από διαθεσιμότητα.

< >
Άβαταρ μέλους
By alexm
#668894 Κάτοχος poco x3 εδω, το χω σαν δεύτερο μαζί με s20+. Πολύ γρήγορο, αξιοπρεπής οθόνη με 120hz (άχρηστα για τους περισσότερους) θα ήθελα amoled η αλήθεια είναι.
Το miui είναι περί ορεξεως όπως πάντα, θα καταλάβω αν κάποιος το απορρίψει εξαιτίας αυτού.
Το καλύτερο για μένα είναι η μπαταρία, με φουλ χρήση βγάζει άνετα δύο μέρες.

Μου βγήκε 175 από bangood και η αλήθεια είναι ότι με βαζει σε σκέψεις αν πράγματι αξίζει η αγορά ναυαρχίδας όταν ένα τόσο φτηνό τηλέφωνο είναι είναι τόσο καλό
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#668935 Μια χαρά δείχνουν και τα 3 σε δυνατότητες αλλά
182γρ 161mm το 7 pro
196γρ 162+mm το 7 σκέτο
215γρ 165mm το poco X3
δεν σας φαίνονται μεγάλα και βαριά;
Και τι μάρκα είναι η realme; Πως προέκυψε και γιατί να την εμπιστευτεί κάποιος; Είναι παρακλάδι κάποιας γνωστής;
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#668948
sknipper έγραψε:δεν σας φαίνονται μεγάλα και βαριά;
Και τι μάρκα είναι η realme; Πως προέκυψε και γιατί να την εμπιστευτεί κάποιος; Είναι παρακλάδι κάποιας γνωστής;

Ο εξ τσέος της Oppo έφτιαξε τη Realme.
Τώρα αν έχουν εταιρική σχέση δεν ξέρω.

Τη γνώμη μου για τα μεγέθη και κυρίως τις αναλογίες των κινητών τα τελευταία δύο χρόνια τις έχω εκφράσει με σχετική δυσθυμία. Η πλειοψηφία γουστάρει οθονάρες, οπότε..
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#669260 Ή εγώ έχω εθιστεί στο κινητό, ή το MIUI 12 κάνει τραγική διαχείριση μπαταρίας στο RN8 PRO. Πριν κάνω την αναβάθμιση σε MIUI 12 κράταγε στάνταρ 1 μέρα. Τώρα με το ζόρι μισή. Εχει κι άλλος αυτό το θέμα?

< Note 8 >