Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#746137
vasilis έγραψε:Διαβάζω ότι είναι μέσα στα bugs το λογισμικό

Λογικό είναι αυτά τα κινητά να είναι για beta testers, σίγουρα όλα θα φτιαχτούν στο τέλος όμως

Για τον αισθητήρα με τα αποτυπώματα δεν είμαι βέβαιος :hmmm:

Πάντως η μη υποστήριξη 5g σε τόσα λεφτά κινητό είναι απαράδεκτη και γενικότερα νομίζω ότι μπορείς να πάρεις αλλά πράγματα που να έχουν καλύτερο vfm

Λογικά το συγκεκριμένο θα έχει υποστήριξη για αρκετά χρόνια σε σχέση με τον ανταγωνισμό και αυτό του δίνει πολλούς πόντους από την άλλη σε 3-4 χρόνια θα μπορείς να σαφώς λιγότερα χρήματα να πάρεις ένα πολύ πιο δυνατό κινητό με κλάσμα των χρημάτων οπότε γιατί να δεσμευτείς να έχεις ένα κινητό για 5ετια ας πούμε μόνο και μόνο επειδή έδωσες πολλά λεφτά κάποτε ή επειδή έχει ακόμα υποστήριξη

Εν τέλει θεωρώ πολύ καλύτερη την προσέγγιση να αλλάζεις στα 2-3 χρόνια μια πιο οικονομική συσκευή που στη μισή τιμή έχει τουλάχιστον το 80% των δυνατοτήτων
Άβαταρ μέλους
By 224v
#746150 σωστά όλα αυτά, σε μένα όμως έχει σημασία να βλέπω καθαρά την οθόνη όταν τη βαράει ο ήλιος... και μετά η φωτογραφική μηχανή της.
τι άλλη συσκευή με καλύπτει???

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#746164
224v έγραψε:σωστά όλα αυτά, σε μένα όμως έχει σημασία να βλέπω καθαρά την οθόνη όταν τη βαράει ο ήλιος... και μετά η φωτογραφική μηχανή της.
τι άλλη συσκευή με καλύπτει???

< Note >


Μία που να είναι Amoled :s_wink
Άβαταρ μέλους
By 224v
#746167 ευχαριστώ για τη διευκρίνιση αυτό κατάλαβα και εγώ και θα πρέπει να πάω να δω από κοντά... επιλογές και τιμές.. απλά οι τιμή του 6, ακούγεται καλή σε σχέση με το υπόλοιπο hardware.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#746169
axel12p έγραψε:Το κυριότερο πρόβλημα είναι το θέμα των κλήσεων, το οποίο προέκυψε με το update του Δεκεμβρίου. Η Google έβγαλε ανακοίνωση πως με το update του Ιανουαρίου (προς το τέλος του μήνα), θα διορθώσει το πρόβλημα, μιας και είναι αρκετά σημαντικό.

Στην θέση σου θα περίμενα μέχρι να δω ότι έχουν διορθωθεί αυτά τα προβλήματα.

Επίσης, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι στην Ελλάδα δεν είναι ενεργοποιημένο το 5G και το Volte.
εν έρθει από Αμερική η Αγγλία?? πάλι δεν θα είναι ενεργοποιημένο το 5g??

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#746171 Γιατί να μπλέξεις με μία συσκευή που ενδεχομένως να έχει κάποια θέματα συμβατότητας; Σιγά, ένα κινητό είναι...

Αν υπολογίζεις να σου κρατήσει 3 χρόνια, παίρνεις ένα με τα μισά λεφτά και σε 1,5 χρόνο ένα ακόμα, που θα είναι καλύτερο...


Τώρα βλέπω μία τιμή στα € 800...
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#746174 Μιλάμε για μία συσκευή που δεν έχει εγγύηση Ελλάδα, δεν έχει 5G, volte, vowifi. Εγώ θεωρώ ότι τα λεφτά που ζητάει είναι πολλά υπό αυτές τις προϋποθέσεις. Ειδικά η έλλειψη εγγύησης είναι σημαντικό μέρος της τιμής ενός κινητού. Για αυτό παλιά έβλεπες Xiaomi από Κίνα 150 ευρώ φτηνότερα από την infoquest Ελλάδα.

.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#746180
Ove20 έγραψε:Καλα αυτό παλιά έβλεπες Xiaomi από Κίνα 150 ευρώ φτηνότερα από την infoquest Ελλάδα.

.

Καλά και τώρα πόσο τα βλέπεις;

Το δικό μου κάπου τόσο είχε από παράλληλη εισαγωγή σε σχέση με της infoquest, αλλά είναι ένα ρίσκο που αξίζει δεδομένου ότι δεν είχα ποτέ xiaomi που να μου χάλασε σε αντίθεση με όλους τους άλλους κατασκευαστές που κατά καιρούς είχα
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#746186
224v έγραψε:εν έρθει από Αμερική η Αγγλία?? πάλι δεν θα είναι ενεργοποιημένο το 5g??

< Note >

Και ο Sundar Pichai ο ίδιος να σου το φέρει στο σπίτι δεν θα έχει.
Ούτε 5G, ούτε VoLTE, ούτε VoWiFi, ούτε εγγύηση στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#746190
224v έγραψε:
axel12p έγραψε:Το κυριότερο πρόβλημα είναι το θέμα των κλήσεων, το οποίο προέκυψε με το update του Δεκεμβρίου. Η Google έβγαλε ανακοίνωση πως με το update του Ιανουαρίου (προς το τέλος του μήνα), θα διορθώσει το πρόβλημα, μιας και είναι αρκετά σημαντικό.

Στην θέση σου θα περίμενα μέχρι να δω ότι έχουν διορθωθεί αυτά τα προβλήματα.

Επίσης, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι στην Ελλάδα δεν είναι ενεργοποιημένο το 5G και το Volte.
εν έρθει από Αμερική η Αγγλία?? πάλι δεν θα είναι ενεργοποιημένο το 5g??

< Note >

Οχι γιατί δεν υποστηρίζεται η Ελλάδα απο την google .
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#746191
Ove20 έγραψε:Μιλάμε για μία συσκευή που δεν έχει εγγύηση Ελλάδα, δεν έχει 5G, volte, vowifi. Εγώ θεωρώ ότι τα λεφτά που ζητάει είναι πολλά υπό αυτές τις προϋποθέσεις. Ειδικά η έλλειψη εγγύησης είναι σημαντικό μέρος της τιμής ενός κινητού. Για αυτό παλιά έβλεπες Xiaomi από Κίνα 150 ευρώ φτηνότερα από την infoquest Ελλάδα.

.


Εγγύηση έχει στέλνοντας το πίσω απο εκεί που το πήρες, όπως σε αρκετές συσκευές που παίρνεις απο το εξωτερικό :lol:

Το 5G για όσους ενδιαφέρονται να πάρουν κάτι που ακόμα είναι σε πρώιμο στάδιο αλλά σεβαστό.

Άρα μένει το VoLTE , WifiCalling τα οποία είναι γνωστά και προσωπικά δεν μου έλειψαν εδώ και 1 χρόνο.

Σαν πακέτο απο κει και πέρα, για τα χρήματα του είναι εξαιρετικό,σε μέγεθος, ποιότητα, φωτογραφία,οθόνη,ήχο , υποστήριξη για 300Ε (με τιμολόγιο, μαζί με μεταφορικά).

Εμένα τουλάχιστον με έπεισε ώστε σίγουρα να ψάξω και το επόμενο μήπως είναι Google και πάλι :lol:
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#746194
georgetz έγραψε:
Ove20 έγραψε:Μιλάμε για μία συσκευή που δεν έχει εγγύηση Ελλάδα, δεν έχει 5G, volte, vowifi. Εγώ θεωρώ ότι τα λεφτά που ζητάει είναι πολλά υπό αυτές τις προϋποθέσεις. Ειδικά η έλλειψη εγγύησης είναι σημαντικό μέρος της τιμής ενός κινητού. Για αυτό παλιά έβλεπες Xiaomi από Κίνα 150 ευρώ φτηνότερα από την infoquest Ελλάδα.

.


Εγγύηση έχει στέλνοντας το πίσω απο εκεί που το πήρες, όπως σε αρκετές συσκευές που παίρνεις απο το εξωτερικό :lol:

Το 5G για όσους ενδιαφέρονται να πάρουν κάτι που ακόμα είναι σε πρώιμο στάδιο αλλά σεβαστό.

Άρα μένει το VoLTE , WifiCalling τα οποία είναι γνωστά και προσωπικά δεν μου έλειψαν εδώ και 1 χρόνο.

Σαν πακέτο απο κει και πέρα, για τα χρήματα του είναι εξαιρετικό,σε μέγεθος, ποιότητα, φωτογραφία,οθόνη,ήχο , υποστήριξη για 300Ε (με τιμολόγιο, μαζί με μεταφορικά).

Εμένα τουλάχιστον με έπεισε ώστε σίγουρα να ψάξω και το επόμενο μήπως είναι Google και πάλι :lol:


Σαν πακέτο όχι δεν είναι εξαιρετικό. Ειδικά μετά τις παλινωδίες του κακού σήματος στο update του Δεκεμβρίου. Αναγκάστηκαν να το πάρουν πίσω και πλέον οι χρήστες περιμένουν το update του Ιανουαρίου. Σκέψου κατάσταση τώρα για υποτίθεται ναυαρχίδα. Καλά λένε ότι το φτηνό κρέας το τρώνε τα σκυλιά. Αναφέρομαι στα Pixel 6.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#746195 Υπερβάλεις λίγο έως πααααααρα πολύ αλλα ΟΚ.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#746197
georgetz έγραψε:
Ove20 έγραψε:Μιλάμε για μία συσκευή που δεν έχει εγγύηση Ελλάδα, δεν έχει 5G, volte, vowifi. Εγώ θεωρώ ότι τα λεφτά που ζητάει είναι πολλά υπό αυτές τις προϋποθέσεις. Ειδικά η έλλειψη εγγύησης είναι σημαντικό μέρος της τιμής ενός κινητού. Για αυτό παλιά έβλεπες Xiaomi από Κίνα 150 ευρώ φτηνότερα από την infoquest Ελλάδα.

.


Εγγύηση έχει στέλνοντας το πίσω απο εκεί που το πήρες, όπως σε αρκετές συσκευές που παίρνεις απο το εξωτερικό :lol:

Το 5G για όσους ενδιαφέρονται να πάρουν κάτι που ακόμα είναι σε πρώιμο στάδιο αλλά σεβαστό.

Άρα μένει το VoLTE , WifiCalling τα οποία είναι γνωστά και προσωπικά δεν μου έλειψαν εδώ και 1 χρόνο.

Σαν πακέτο απο κει και πέρα, για τα χρήματα του είναι εξαιρετικό,σε μέγεθος, ποιότητα, φωτογραφία,οθόνη,ήχο , υποστήριξη για 300Ε (με τιμολόγιο, μαζί με μεταφορικά).

Εμένα τουλάχιστον με έπεισε ώστε σίγουρα να ψάξω και το επόμενο μήπως είναι Google και πάλι :lol:

To pixel 6 300€ ????
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#746203 Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων.
Εμένα με ενδιέφερε περισσότερο η κάμερα, οπότε θεώρησα το Pixel 4a 5G την καλύτερη επιλογή, την εποχή που το αγόρασα. 5G, Volte κλπ δεν με έχουν απασχολήσει μέχρι στιγμής, οπότε δεν με αφορά και η απουσία τους.
Εγγύηση, μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί για κανένα μου τηλέφωνο (εκτός από ένα Sony Erricson που είχα παλιά και με παίδεψαν απίστευτα από την αντιπροσωπεία), οπότε ούτε η απουσία εγγύησης ήταν σημαντικός ανασταλτικός παράγοντας.