Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676088
Giuseppe Busso έγραψε:Απλά για την ιστορία, τρέχει και το Redmi Note 9 με 20€ επιπλέον (στα 169€).




Τελικά αυτό πήρα για την σύζυγο.

Αναμένεται 24/11, ο,τι πρέπει για δώρο γιορτής.
Ευχαριστώ όλους.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#676095 Μέχρι να βγει Redmi note με ανεβασμένα hz οθόνης, δεν το αλλάζω το rmn8 pro.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#676096 ΝΠ με γεια σας.
Αλλά δεν κατάλαβα, πήρες τελικά των 169€; το 9άρι;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676098
Giuseppe Busso έγραψε:ΝΠ με γεια σας.
Αλλά δεν κατάλαβα, πήρες τελικά των 169€; το 9άρι;
Yup. Το Redmi note 9 πήρα.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#676099
Νίκος Παππάς έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:ΝΠ με γεια σας.
Αλλά δεν κατάλαβα, πήρες τελικά των 169€; το 9άρι;
Yup. Το Redmi note 9 πήρα.

Από το Redmi Note 8 Pro


Ωραίος! Σούπερ επιλογή φίλε! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#676170 Μετά από 2,5 χρόνια το Honor 9 από το οποίο παραμένω πολύ ευχαριστημένος έχει βαρύνει και δεν κρατάει και πολύ και η κόρη μου το θέλει οπότε κοιτάω τα παρακάτω σε εκδόσεις 128GB με 6 ή 8 GB RAM (όλες οι τιμές σε λίρες Αγγλίας). Προτιμώ να αποφύγω τα μεγάλα και βαριά αλλά το βλέπω δύσκολο γιατί τότε ή είναι ακριβό (Samsung 10e) ή δεν επαρκεί σε επιδόσεις/μνήμη κλπ. Τι λέτε για τα παρακάτω, ή για άλλα;

Xiaomi Note 9 pro, 199 (wow τιμή black Friday, 165,8mm 209g stereo) (υπάρχει και το Note 9S 190 που είναι σαν το 9 pro αλλά με 48 αντί 64MP, πιο αργή φόρτιση)
Poco X3, 219 (shared slot, 165,3mm 215g 120Hz)
Realme 7 pro, 239 ασημί (279 το μπλε) <161mm ύψος, 182g, AMOLED-always on, stereo
Xiaomi Mi10T lite 5G, 259
Huawei Nova 5t 250 από την Huawei (ίδιο με το Honor 20 και έχουν Google και βασικά είναι μισή κατηγορία παραπάνω από τα άλλα και πιο μικρό 154,3mm 174g πιο δυνατό από τα άλλα, αλλά IPS, no memory slot, όχι βύσμα ακουστικών και μπαταρία μόνο 3750)
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#676182 Είμαι ακριβώς στην ίδια θέση, 2,5 χρόνια με το Honor, και κοιτάζω ακριβώς την ίδια κατηγορία κόστους.
Κλίνω προς το nova 5T, θέλοντας να "εξαργυρώσω" την πολύ καλή εμπειρία που έχω ως τώρα με την εταιρεία. Επίσης λόγω compact μεγέθους. Επίσης λόγω miui των Xiaomi που δεν με συναρπάζει.

Το μόνο μου δίλημμα είναι μήπως περιμένω ως την άνοιξη για αλλαγή.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#676184 Στα παραπάνω, εμένα στα χαρτιά τουλάχιστον καλύτερο μου φαίνεται το Realme. Απλώς δεν ξέρω αν έχει σωστή υποστήριξη παντού η εταιρεία. Παρακλάδι της Oppo είναι μεν, αλλά εκτός Κίνας είναι συχνά περίεργα τα πράγματα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676188 Τοατιασα το δικό μου 7 νότες. Από εχθές μου βγάζει συχνά πυκνά ένα αναδυομενο που λέει ότι η εφαρμογή Ασφάλεια έπαψε να λειτουργεί!!!! Το πατάω για αποστολή όπως προτείνει, και εξαφανίζεται. Η λειτουργία συνεχίζει κανονικά αλλά μετά ξανά μάνα τα ίδια. Του έκανα τα πάντα που ξέρω, σβήσιμο, τσεκαρισμα τις αναβαθμίσεις, σβήσιμο τα σκουπίδια, το άφησα κλειστό όλο τα βράδυ. Που αλλού να κοιτάξω???

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#676198 Καθάρισμα cache της εφαρμογής; Κάπου το διάβασα αυτό το πρόβλημα χθες

< Note 10 >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#676209
224v έγραψε:Τοατιασα το δικό μου 7 νότες. Από εχθές μου βγάζει συχνά πυκνά ένα αναδυομενο που λέει ότι η εφαρμογή Ασφάλεια έπαψε να λειτουργεί!!!! Το πατάω για αποστολή όπως προτείνει, και εξαφανίζεται. Η λειτουργία συνεχίζει κανονικά αλλά μετά ξανά μάνα τα ίδια. Του έκανα τα πάντα που ξέρω, σβήσιμο, τσεκαρισμα τις αναβαθμίσεις, σβήσιμο τα σκουπίδια, το άφησα κλειστό όλο τα βράδυ. Που αλλού να κοιτάξω???

< Note >
Δοκίμασες clear cache αλλά όχι μέσω android αλλά μέσω bootloader
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676217 Ωχ έβαλες δύσκολα!!! Πώς γίνεται αυτό???

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#676226
224v έγραψε:Ωχ έβαλες δύσκολα!!! Πώς γίνεται αυτό???

< Note >
Power off the device

Press and hold the power button and volume up button

Use volume buttons to highlight wipe & reset and use the power button to select

Choose, wipe cache

Select yes option when prompted
Πρόσεχε μην κάνεις. Καταλάθος reset..
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#676246 Κάτι μου λέει ότι ο 224 θα βρίσκει πιο εύκολο το συγχρονισμό καρμπυρατέρ σε Lamborghini Miura παρά αυτό. :lol: