Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#723368
Focusman91 έγραψε:Asimov σ έχει πέσει και σένανε τραγικά η απόδοση της μπαταρίας?

< Note 8 >
Ναι, μέσα σε 12-13 μήνες που το έχω
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#723402
Νίκος Παππάς έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Asimov σ έχει πέσει και σένανε τραγικά η απόδοση της μπαταρίας?

< Note 8 >


Ασ' τον μωρέ. Υπερβολικός μια ζωή.

Βγάζει άνετα μία μέρα με όλα ανοιχτά και 6 ώρες sot.

Απλά δεν γουστάρει mediatek και μυρμιριζει συνέχεια..

Εγώ και κανα παιχνιδάκι που παίζω, προβλημα δε εχω. Τώρα μάλιστα με το Android 11 ( MIUI 12 ) ζεσταίνεται λιγότερο όταν το ζοριζω.

Redmi Note 8 Pro

ας επερνε το απλο :shifty:
οπως και να εχει το κακο με τα note ειναι πως το τελευταιο update πραγματικα τρωει την μπαταρια σαν να μην υπαρχει αυριο
περαν αυτου για καποιο λογο αν αρχιζεις και χωνεις πραγματα μεσα το lag ειναι απιστευτο ειδικα αν εχεις telegram μεσα την εχεις κατσει
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#724654 Πριν λίγες μέρες υποδέχτηκα το νέο κινητάκι pixel 4a. Και είναι όπως το περίμενα, ελαφρύ, μικρό και απίστευτα βολικό σε μέγεθος, σβέλτο, απλό. Πολύ γρήγορα και εύκολα η μεταφορά από το παλιό και φύγαμε.
Ευχαριστώ τους HF και georgetz για τις συστάσεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#724655 Χαίρομαι που σου άρεσε, είναι εξαιρετικό κινητό. Κρίμα που δεν έρχονται επίσημα στην Ελλάδα, εγώ θα το αγόραζα άνετα και για εταιρικό.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#724718 Εγώ άφησα μετά από 2 χρόνια το Xiaomi Mi 9 και πήρα το Mi 11.
Τι vfm κινητήρα με 50w φορτιστή στο κουτί του?
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#725012 Τον ισχυρό φορτιστή δεν τον λογάριαζα αλλά η αλήθεια είναι ότι το να γυρνάς σπίτι με 20-25% και σε 10 λεπτά (που λέει ο λόγος αλλά δεν απέχει πολύ) να είσαι στο 70-80% αλλάζει τελείως την στρατηγική φόρτισης.
Realme 7 pro με 65W φορτιστή και δίνει 4-5+Α.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#725020 Εναλλακτικά βάζεις βάση με wireless charging στο αυτοκίνητο και γυρίζεις σπίτι με 50%, αν δε είναι Tesla ακόμα παραπάνω

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#725037 Αυτό βέβαια προϋποθέτει ότι κυκλοφορείς με αυτοκίνητο.
Ή αντίστοιχα αν εργάζεσαι σε Η/Υ το συνδέεις εκεί να φορτίζει.
Με χαρά είδα USB για φόρτιση σε κάθε θέση αεροπλάνου (Aegean Airbus 321 neo) και το ίδιο και σε λεωφορείο (Λονδίνο) και υπάρχουν εδώ και χρόνια μπρίζες στα τραίνα. Πλέον κουβαλάς το καλώδιό του ή τον φορτιστή σου και εξυπηρετείσαι βολικά και δωρεάν σε όλο και περισσότερα μέρη.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#725038 Για όσους δεν χρησιμοποιούν αυτοκίνητο ή λαπτοπ υπάρχουν τα powerbanks

Επειδή έχω fast charge δεν θα το έλεγα game changer, ok καλό να φορτίζει γρήγορα σε μια ώρα ανάγκης στο σπίτι αλλά συνήθως είναι σπάνιες αυτές.
Η φόρτιση εκτός σπιτιού σε ώρα ανάγκης είναι μακράν σημαντικότερη.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#725272 Πήγα ν'ανοίξω το S7 μετά από κάτι μήνες, έβγαλε ένα κόκκινο μήνυμα κατά το boot που δεν πρόλαβα να δω τι λέει, έκλεισε και δεν ξανάνοιξε παρόλο που το έβαλα στον φορτιστή. Ούτε volume up + power ανταποκρίνονται. Κάτι δλδ σαν αυτό που είχε πάθει το S4 mini.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#725298 Εγώ έχω τσιμπήσει εδώ και μερικές εβδομάδες το Poco f3 και αν εξαιρέσουμε το miui που κάνει τα δικά του αλλά τελοσπάντων έχω βρει τρόπο να το φέρω κάποια πράγματα στα ίσια του (κυρίως ειδοποιήσεις) είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα (σε παραεισαγωγή μιλάμε πάντα)

Ίσως άξιζε να το πάρω και εταιρικό για τον ΦΠΑ αλλά τόσο προσωπικά πράγματα όπως τα τηλέφωνα προτιμώ να είναι τελείως δικά μου. :hmmm:

Μου αρέσει πάρα πολύ που έχω 800αρη επεξεργαστή μετά από χρόνια, η εσωτερική μνήμη είναι πανγρήγορη οπότε όλα είναι γρήγορα, η οθόνη είναι αξιόλογη και επίσης έχω και NFC για να μην χρειάζομαι το πορτοφόλι.
Φοβερή αναβάθμιση σε σχέση με τις δύο προηγούμενες συσκευές μου, στην κάμερα είναι απλά οκ τίποτα το εξαιρετικό.

Επίσης τα 33W φόρτιση για τη χρήση μου κάνουν μεγάλη διαφορά σε σχέση με την μέχρι τώρα εμπειρία μου

Ειδικά τίποτα πρωινά πριν φύγω που έχω ξεχάσει να φορτίσω είναι μια χαρά

Θα ήθελα κι άλλα καλούδια (ασύρματη φόρτιση) αλλά πραγματικά δεν μου πάει η καρδιά να δώσω παραπάνω χρήματα για κινητό. Είμαι ικανοποιημένος που έχει αυτά που έχει στα 330€

Και το χρώμα που το πήρα -λευκο- είναι με διαφορά πιο όμορφο από το μαύρο (και δεν κάνει δαχτυλιές) το οποίο μαύρο είναι και το μόνο που εισάγεται επίσημα στη χώρα μας.

Με το 5g είχα είδα ότι δεν ενεργοποιήθηκε αυτόματα όπως είχε γίνει με την γυναίκα, αλλά πέρασα από μια wind και μου το ενεργοποίησαν αυτοί

Τέλος, να αναφέρω μιας και γύρισα σε ultrasonic αισθητήρα αποτυπωμάτων από κει που ήμουν κάτω από την οθόνη, ότι τελικά ο αισθητήρας στο πλάι είναι η πιο καλή λύση. Ακόμα και αν στο poco έγινε για το κόστος.
Η ταχύτητά του είναι ασύγκριτη σε σχέση με οποιοδήποτε αισθητήρα στην οθόνη και ο συγκεκριμένος είναι ο,τι πιο γρήγορο έχω δει ποτέ. Δεν έχει και ηλίθια animation να χρειαστεί να τα κλείσω οπότε ανοίγει ακαριαία.
Το ίδιο και το face unlock του βέβαια.

Και με double tap για να ξυπνήσει και να κοιμηθεί δεν χρειάζεται να πατάς κουμπί καν. Και ο αισθητήρας στο πλάι δηλαδή ευτυχώς δεν χρειάζεται πίεση μόνο με χάιδεμα ανοίγει και δε χρειάζεται να σηκώνεις και τη συσκευή για την πλάτη.
Απλά θέλει προσοχή γιατι μπορεί να το ξεκλειδώσεις άθελά σου αγγίζοντας το απλά ειδικά εγώ που του έχω βάλει 4 διαφορετικά δάχτυλα.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#725300 Έχω το Xiaomi note 9 pro και είμαι πολύ ευχαριστημένος έως τώρα. Το μόνο θέμα, για τα δικά μου δεδομένα είναι πως στο εξοχικό μου, μέσα στο σπίτι, δεν έχω σήμα/4G, εκτός από ένα δύο σημεία (και με Cosmote και με Wind), ενώ όταν είχα το Note 4 pro, δεν είχα τέτοιο θέμα. Η γυναίκα με Huawei δεν έχει κανένα θέμα. Είναι καθαρά θέμα μοντέλου;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#725324 Δυστυχώς μετά από κάποιο update στο Realme 7 pro δεν έχω καταφέρει να ξανασυνδέσω ΑΝΤ+ αισθητήριο. Αρχικά αν και δεν το έλεγαν στα χαρακτηριστικά του, έπιανε, τώρα πια όχι... κρίμα.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#725862 Εχουμε καποια προταση για καλο pdf reader? Πλην acrobat και foxit
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#725877 Δεν ξέρω πως εννοείς το καλό αλλά μπορείς να δοκιμάσεις το ReadEra.