Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#710075
Ove20 έγραψε:Έχω χρησιμοποιήσει άπειρες συσκευές τόσα χρόνια που υπάρχουν τα κινητά. Ποτέ μα ποτέ δεν έβαλα προστασία οθόνης. Ποτέ μα ποτέ δεν είχα γρατσουνιές ή σπασίματα. Πάντα μια καλή θήκη Spigen Rugged Armor και είμαι μια χαρά.


Κι εγω ετσι κανω (καλη θηκη) και δεν ειχα ποτε σπασμενο τζαμακι παρα τις 1-2 πτωσεις που εχει το κινητο μου κατα ΜΟ το χρονο.

Παλιοτερα κρατουσα τη μαμα ζελατινα για οσο παρει, αλλα στο τελευταιο μου το S10 την εβγαλα απο την πρωτη μερα. Πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα για την "τελεια" οθονη/εικονα/αναλυση κι εχει μεγαλη διαφορα προς το χειροτερο με τη ζελατινα να παρεμβαλλεται αναμεσα στην οθονη και τα ματια σου...
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#711066
Dimitris_P έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Λέω ν'αλλάξω βάση από βεντούζα σε αεραγωγού γιατί με τις ζέστες πέφτει συνέχεια αλλά και τρώει όλο τον ήλιο το κινητό, αλλά του Honda είναι λίγο ιδιαίτερος, έχει μια κλίση. Επίσης δεν θέλω να του κάνω ζημιά από το βάρος του S20

Αυτός της Spigen φαίνεται ενδιαφέρον μιας και αλλάζει κλίση

Είναι σταθεροί όμως οι μαγνήτες σε μεγάλες διαδρομές με σκαμπανεβάσματα, λακούβες κλπ;


Τελικά πήρα την παραπάνω Spigen και τη δοκίμασα σε ταξίδι το Σ/Κ. Μια χαρά, δεν έπεσε τίποτα κάτω, και ο μαγνήτης έπιανε μια χαρά δυνατά μέσα από την θήκη. Μια αντίστοιχη baseus που έχω στης :inlove: δεν πιάνει καλά ο μαγνήτης αν είναι μέσα απ'την θήκη. Οι θήκες είναι spigen και οι δύο.


Ψάχνω κι εγώ τις επιλογές για βάση στο Jazz. Δεν μου κάθεται να κολλήσω αυτοκόλλητο-μαγνήτη στο κινητό (δεν έχω θήκη) οπότε βλέπω για βεντούζα ή αεραγωγού. Για τις δεύτερες ακούω πως στραβώνει τις γρίλιες, χώρια που στο Jazz μπορεί να μην έχει χώρο επειδή από κάτω η κονσόλα κάνει κοιλιά :hmmm:

Κρατιέται καλά άραγε μια τέτοια πάνω στο ταμπλό?
Άβαταρ μέλους
By Chris
#711417 Κι ομως ειναι τοσο βολικες αυτες με το μαγνητη. Σχεδον το πετας πανω τους οταν μπαινεις στο αμαξι και δεν ξανασχολεισαι
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#711418 Δες και αυτή, αν δεν θέλεις για αεραγωγούς. Την έχω και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#711420
Scotch έγραψε:Δες και αυτή, αν δεν θέλεις για αεραγωγούς. Την έχω και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.


Για βεντουζα παιζει ρολο η ποιοτητα του ταμπλο κι η κλιση του. Εμενα ειναι καμπυλωτο κι επισης αρκετα σαγρε η επιφανεια και δε φτουραει καμια βεντουζα. Πιανει στην αρχη ικανοποιητικα αλλα μετα απο λιγο καιρο τρωει την πρωτη τουμπα και μετα ποτε δεν ξανακολλαει τοσο καλα οσο στην αρχη!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#711421
George_Prix έγραψε:
Scotch έγραψε:Δες και αυτή, αν δεν θέλεις για αεραγωγούς. Την έχω και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.


Για βεντουζα παιζει ρολο η ποιοτητα του ταμπλο κι η κλιση του. Εμενα ειναι καμπυλωτο κι επισης αρκετα σαγρε η επιφανεια και δε φτουραει καμια βεντουζα. Πιανει στην αρχη ικανοποιητικα αλλα μετα απο λιγο καιρο τρωει την πρωτη τουμπα και μετα ποτε δεν ξανακολλαει τοσο καλα οσο στην αρχη!

Η συγκεκριμένη έχει κι ένα pad που κολλάς πάνω στο ταμπλό και βοηθάει θεωρητικά.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#711426 Σωστος! Σιγουρα βοηθαει το αυτοκολλητο.

Αν εβρισκα με τετοιο αυτοκολλητο κανενα με ασυρματη και γρηγορη φορτιση σαν το παρακατω, το χτυπουσα αβλεπι :ninja:

https://www.amazon.co.uk/Wefunix-Wirele ... cx_mr_hp_d
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#711430
George_Prix έγραψε:
Scotch έγραψε:Δες και αυτή, αν δεν θέλεις για αεραγωγούς. Την έχω και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.


Για βεντουζα παιζει ρολο η ποιοτητα του ταμπλο κι η κλιση του. Εμενα ειναι καμπυλωτο κι επισης αρκετα σαγρε η επιφανεια και δε φτουραει καμια βεντουζα. Πιανει στην αρχη ικανοποιητικα αλλα μετα απο λιγο καιρο τρωει την πρωτη τουμπα και μετα ποτε δεν ξανακολλαει τοσο καλα οσο στην αρχη!
σωστά, θα πρέπει να του ρίξω μια ματιά γιατί και 'μενα έχει κλίσεις και πουά επιφάνεια..
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#711452
Dimitris_P έγραψε:Βρήκα γαμάτο φυσητήρα, κι ας μην κάνει για τις τρίχες

https://www.banggood.com/Rechargeable-C ... ID=6292509


Τρομερο!!!

Εχω κι εγω ενα μπλοουερ που χρησιμοποιω μια στο τοσο και καθε φορα η βαρεμαρα ειναι να βρεις μπριζα κοντα ή να τραβηξεις μπαλαντεζα να το συνδεσεις.

Αυτο το εργαλλλειο το παιρνω και κατω στο μπαρμπεκιου και με 1-2 ξερογκαζιες παιρνουν φωτια τα καρβουνα σε χρονο ντετε :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#711453 Ωχ νόμιζα ότι έγραφα στα Μαστορέματα. Μπορεί να γίνει move ; :oops:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#711454
Chris έγραψε:Κι ομως ειναι τοσο βολικες αυτες με το μαγνητη. Σχεδον το πετας πανω τους οταν μπαινεις στο αμαξι και δεν ξανασχολεισαι


Αυτό διαπίστωσα κι εγώ με την spigen που πήρα. Βλέπω πως υπάρχει και με βεντούζα

https://spaceboy.io/store/spigen-kuel-h ... nt-holder/
https://spaceboy.io/product-category/ca ... nds=spigen
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#711530
Scotch έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Scotch έγραψε:Δες και αυτή, αν δεν θέλεις για αεραγωγούς. Την έχω και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.


Για βεντουζα παιζει ρολο η ποιοτητα του ταμπλο κι η κλιση του. Εμενα ειναι καμπυλωτο κι επισης αρκετα σαγρε η επιφανεια και δε φτουραει καμια βεντουζα. Πιανει στην αρχη ικανοποιητικα αλλα μετα απο λιγο καιρο τρωει την πρωτη τουμπα και μετα ποτε δεν ξανακολλαει τοσο καλα οσο στην αρχη!

Η συγκεκριμένη έχει κι ένα pad που κολλάς πάνω στο ταμπλό και βοηθάει θεωρητικά.


Το αυτοκόλλητο αυτό δεν ξεκολλάει το καλοκαίρι όταν το χτυπάνε 40 βαθμοί; Λογικά ναι, και μετά συμβαίνει το bold
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#711546 Είχα δει ένα video που κάποιος το είχε αρκετά χρόνια (όχι Ελλάδα όμως) και δεν είχε θέμα. Τώρα αν το αφήνεις συστηματικά στο λιοπύρι, λογικά θα έχεις.