Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#768542 Κοντά στα 70€, είναι ΟΚ, εμένα τα πλήρωσε η εταιρεία και όπως αντιλαμβάνεσαι έπαιξε μεγάλο κατάστημα και αντίστοιχη τιμή!
:lol:
Πάντως, αν είναι τόσο καλά, πραγματικά όποιος ψάχνει ασύρματα ακουστικά, ας τα έχει στα υπόψιν του. Ειδικά με τα Samsung γίνεται και πολύ καλό integration και τα βρίσκουν μεταξύ τους περίφημα!
:lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#768553 με τα samsung έχει κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά που θα ήθελα είναι η αλήθεια να έχω, αλλά οκ κατά τα άλλα μια χαρά δουλεύουν με το poco μου

δοκίμασε το "beta" χαρακτηριστικό που είναι να ανεβοκατεβάζεις ένταση με το γυροσκόπιο (ή accelerometer δε θυμάμαι) που έχουν μέσα, δουλεύει αρκετά καλά και δεν χρειάζεται καν να χτυπάς τις άκρες τους και το αυτί σου να χτυπήσεις προς τα κάτω (και ας φαίνεται γελοίο) δουλεύει , μπορεί βέβαια να ενεργοποιηθεί και σε καμιά δυνατή λακούβα καθώς οδηγείς αλλά σπάνια

το μόνο που θα ήθελα από αυτά είναι λίγο καλύτερο anc, από την άλλη όμως δουλεύει πάρα πολύ καλά το ambient sound και όταν χρειάζεται (οδήγηση/περπάτημα) είναι σωτήριο

επίσης πρόσφατα, αν και είχα αναφέρει πόσο πολύ ικανοποιημένο με αφήνει σε συνομιλίες, είχα εκπλαγεί στο πόσο καλά κόβει τους γύρω ήχους που έχω εγώ για τους συνομιλητές μου. ακόμα και αν είσαι σε εξωτερικό χώρο δεν το καταλαβαίνουν και το αποκορύφωμα ήταν που σε, τελείως ανούσιο, call 23:30 το βράδυ από τα νεύρα μου είχα βάλει σκούπα και δεν την άκουγαν καν οι συνομιλητές μου :lol: εγώ σκούπιζα αυτοί έλεγαν τα δικά τους..

κάτι τέτοιους ήχους (επαναλαμβανόμενους/μονότονους να το πω; :hmmm: ) τους κόβει για πλάκα και από εσένα και προς εσένα

παίζει πάντως ρόλο όλα αυτά να κάθονται καλά και στο αυτί σου, εμένα αυτά ευτυχώς κάθονται τέλεια και εκεί είναι το πρόβλημα αν αγοράζεις buds στα τυφλά χωρίς να μπορείς να τα δοκιμάσεις , αν δεν σφραγίζουν στο αυτί σου σωστά την έκατσες
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#768555 Κάθονται όντως τέλεια στο αυτί και χωρίς να παίξω καθόλου με μαξιλαράκια. Παρατήρησα επίσης πως σε κάποια τηλεφωνήματα, στην αρχή μου έλεγαν πως δεν με ακούν καλά και ακούγομαι από το βάθος, αλλά μετά από λίγο χωρίς να κάνω κάτι διορθωνόταν μόνο του. Άρα, κάνουν δουλίτσα και οι αλγόριθμοί τους.

Ψάχνομαι λίγο πάντως με τις κινήσεις τους, ακόμη για ν' απαντήσω κλήση, το διπλό κλικ το κάνω λίγο στην τύχη, ενώ δεν έχω καταφέρει ακόμη να εξοικειωθώ με την διπλή σύνδεση με τον υπολογιστή. Δηλαδή, είναι συνδεδεμένα και σε υπολογιστή και σε κινητό, αλλά δεν έχω καταφέρω να κάνω χειρισμό από αυτά και όχι από τον υπολογιστή για ν'απαντήσω ένα Teams ή να κλείσω την συνομιλία.

Θα τα βρω, θα πρέπει να καθίσω και να διαβάσω λίγο. :s_hang
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#768556 παράλληλη σύνδεση νομίζω κάνουν μόνο μεταξύ συσκευών samsung όχι γενικά και εκεί που το κάνουν δεν είναι πραγματικό multipair απλά κάνει ομαλά τη μετάβαση

πάντως το να τα συνδέσεις χειροκίνητα από τη μια συσκευή στην άλλη είναι σχετικά γρήγορη υπόθεση άρα τα δικαιολογώ (και για την τιμή)
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#768568 Στο θέμα των ακουστικών έψαχνα κι εγώ Tws αλλά με multipoint οπωσδήποτε για να εναλλασω υπολογιστή και τηλέφωνο
Έχω ήδη headset plantronics πανάκριβο αλλά ειδικά τώρα με τις υψηλές θερμοκρασίες τα μαξιλαράκια γίνονται βάσανο στο αυτί

Είχα στο μάτι μου τα HUAWEI Freebuds Pro αλλά έπαιζαν πέριξ των 100€ και δεν σκόπευα να δώσω τόσα
Τελικά τσίμπησα τα αμέσως πιο επώνυμα κινέζικα με multipoint, τα realme air buds 3 εδω και 2-3 μέρες. Στα 50€ δεν ξέρω αν υπάρχουν καλύτερα vfm
Multipoint, εξαιρετικό anc, καλή μπαταρία, ωραίο μπάσο. Δουλεύουν άψογα με 2 συσκευές
Τα προτείνω ανεπιφύλακτα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#768569 Τα Huawei Freebuds Pro τα πήρα δώρο στη Μπούσαινα και για την αφεντιά μου αγόρασα τα Apple AirPods Pro και τα έχω λατρέψει ήδη. Τα παρέλαβα την Παρασκευή.
Έχοντας αγοράσει Apple AirPods 2016, Samsung Buds, Samsung Buds Plus, Samsung Buds Live και έχοντας δοκιμάσει Samsung Buds Pro (τα έχει ο bro), μπορώ να πω ότι είναι step-up με οτιδήποτε άλλο έχω αγοράσει. Βεβαίως είναι και τα πιο ακριβά με διαφορά. Παρέα με το iPhone η εμπειρία χρήσης είναι συγκλονιστική. Το transparency mode που έχουν, εγώ δεν το έχω συναντήσει πουθενά, και όσο και αν διάβαζα ή έβλεπα reviews, δεν πίστευα ότι θα δω αυτό που είδα. Απλά θα πω ότι ως μέτρο σύγκρισης έχω το transparency των Samsung ακουστικών, το οποίο όταν το είχα ζήσει πρώτη φορά στα Buds Plus, είχα εντυπωσιαστεί, αλλά όσοι έχετε εμπειρία από Samsung ξέρετε ότι είναι μεν εντυπωσιακό, αλλά νομίζεις ότι όλα γύρω σου ακούγονται και είναι σαν ρομπότ. Αυτό στα AirPods Pro, απλά δεν υφίσταται. Τι έχανα τόσα χρόνια...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#768577 Τα buds 2 είναι από όσο λένε (δεν έχω εμπειρία από τα παλιά) λιγότερο ρομποτισια και προσωπικά δεν παρατηρώ αξιόλογη παραμόρφωση τέτοιου τύπου

Παρόλα αυτά το πιο σημαντικό είναι ότι είναι λειτουργικά για αυτό που θες (πχ ακόμα και να οδηγείς με ένταση μουσικής στο 20-30% παρόλο που δεν το προτείνω λόγω ασφάλειας, αλλά είναι εφικτό)

Το anc από την άλλη αν και λειτουργικό δε συγκλονίζει αν και δε ξέρω πόσο είναι εφικτό να συγκλονίσει σε ψείρες :hmmm: δεν θα έδινα 200+ για να το διαπιστώσω

Σε κάθε περίπτωση πάντως αν ακούς μουσική με παραπάνω από τη μισή ένταση δεν ακούς τίποτα και σε μια σειρά ας πούμε που υπάρχουν παύσεις ακούς λίγα

Πιο πολύ πάντως θα τα πρότεινα τα συγκεκριμένα αν σε ενδιαφέρει πολύ η ομιλία, εκεί έχω πολύ καλό feedback από τους συνομιλητές μου πράγμα που μπορεί να μην συναντήσεις τόσο εύκολα σίγουρα όχι σε φθηνότερα αλλά ενδεχομένως και σε ακριβότερα που μπορεί να έχουν άλλο προσανατολισμό (μουσική ας πούμε)
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#768662 Η ομιλία είναι όντως καταπληκτική. Ειδικά αν ο άλλος έχει επίσης iPhone και κάνει FaceTime call, έχει ένα feature (voice isolation) και όταν λέμε ότι κόβει τα πάντα, κυριολεκτώ. Ευτυχώς τα πέτυχα σε καλή τιμή (160€) διότι αν δεν έκανα το κλικ, δεν θα διαπίστωνα αυτό περί ANC, voice isolation κλπ χαρακτηριστικά που διαθέτουν.

Στα των Huawei FreeBuds Pro η γνώμη μου είναι η εξής.
Πιο all around ακουστικά τα Huawei έναντι των Samsung Buds Pro. Είναι δηλαδή παντού καλούτσικα. Και έχουν πολλά features. Αλλά αν κάποιος θέλει να δώσει βάρος στη μουσική, να πάρει αντί αυτών, τα Samsung Buds Pro. Αν δίνει βάρος στην ομιλία, μεταξύ των δύο τότε να πάρει τα Huawei.

Για τα Samsung Buds2, δεν έχω καμία άποψη και γνώμη.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#768849
Anonymous Founder έγραψε:Κοντά στα 70€, είναι ΟΚ, εμένα τα πλήρωσε η εταιρεία και όπως αντιλαμβάνεσαι έπαιξε μεγάλο κατάστημα και αντίστοιχη τιμή!
:lol:
Πάντως, αν είναι τόσο καλά, πραγματικά όποιος ψάχνει ασύρματα ακουστικά, ας τα έχει στα υπόψιν του. Ειδικά με τα Samsung γίνεται και πολύ καλό integration και τα βρίσκουν μεταξύ τους περίφημα!
:lol:


Συνυπογράφω όσα γράφετε εσύ κι ο Qsis για τα Buds 2, τα έχω εδώ και 6 μήνες περίπου. Για την τιμή τους είναι άψογα. Έχουν καλό ANC (υποδεέστερο εκτιμώ από τα Σώνει WF-1000XM4), καλό ήχο, κάθονται στα δικά μου αυτιά χωρίς να ενοχλούν.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#769083
Zorz έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Κοντά στα 70€, είναι ΟΚ, εμένα τα πλήρωσε η εταιρεία και όπως αντιλαμβάνεσαι έπαιξε μεγάλο κατάστημα και αντίστοιχη τιμή!
:lol:
Πάντως, αν είναι τόσο καλά, πραγματικά όποιος ψάχνει ασύρματα ακουστικά, ας τα έχει στα υπόψιν του. Ειδικά με τα Samsung γίνεται και πολύ καλό integration και τα βρίσκουν μεταξύ τους περίφημα!
:lol:


Συνυπογράφω όσα γράφετε εσύ κι ο Qsis για τα Buds 2, τα έχω εδώ και 6 μήνες περίπου. Για την τιμή τους είναι άψογα. Έχουν καλό ANC (υποδεέστερο εκτιμώ από τα Σώνει WF-1000XM4), καλό ήχο, κάθονται στα δικά μου αυτιά χωρίς να ενοχλούν.


Τα καλύτερα ακουστικά είναι αυτά που σου πήρε η εταιρεία γιατί είσαι γαμάτος :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#769090 Μπορεί να είναι ειρωνεία προς τον HF αυτό, αλλά είπες μεγάλη αλήθεια Κώστα. Ώρες ώρες που κινείσαι σε ημισφαίριο νηφαλιότητας, λες και σωστά πράγματα. :thumbsup:

Εικάζω ότι τα Buds2 θα είναι εξαιρετικά ακουστικά γιατί η Samsung βγάζει εξαιρετικά προϊόντα γενικά. Έχοντας δοκιμάσει αρκετά και διάφορα από τα αγαθά της εταιρίας.
Τελευταία επεξεργασία από Giuseppe Busso και 24 Ιουν 2022, 17:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#769092 Μου τα πήρε η εταιρεία γιατί τα ζήτησα, όχι για κάποιον άλλο λόγο πάντως! :lol:
Εννοείται, καλύτερο από το δωρεάν δεν υπάρχει.
Προς υπεράσπιση του εαυτού μου, να υπογραμμίσω εδώ πως την θήκη την αγόρασα από την τσέπη μου. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#769103
QsisVTS έγραψε:Τα buds 2 είναι από όσο λένε (δεν έχω εμπειρία από τα παλιά) λιγότερο ρομποτισια και προσωπικά δεν παρατηρώ αξιόλογη παραμόρφωση τέτοιου τύπου

Παρόλα αυτά το πιο σημαντικό είναι ότι είναι λειτουργικά για αυτό που θες (πχ ακόμα και να οδηγείς με ένταση μουσικής στο 20-30% παρόλο που δεν το προτείνω λόγω ασφάλειας, αλλά είναι εφικτό)

Το anc από την άλλη αν και λειτουργικό δε συγκλονίζει αν και δε ξέρω πόσο είναι εφικτό να συγκλονίσει σε ψείρες :hmmm: δεν θα έδινα 200+ για να το διαπιστώσω

Σε κάθε περίπτωση πάντως αν ακούς μουσική με παραπάνω από τη μισή ένταση δεν ακούς τίποτα και σε μια σειρά ας πούμε που υπάρχουν παύσεις ακούς λίγα

Πιο πολύ πάντως θα τα πρότεινα τα συγκεκριμένα αν σε ενδιαφέρει πολύ η ομιλία, εκεί έχω πολύ καλό feedback από τους συνομιλητές μου πράγμα που μπορεί να μην συναντήσεις τόσο εύκολα σίγουρα όχι σε φθηνότερα αλλά ενδεχομένως και σε ακριβότερα που μπορεί να έχουν άλλο προσανατολισμό (μουσική ας πούμε)

Έκανα δοκιμή σήμερα ν'ακούσω δοκιμαστικά μουσική έξω με θόρυβο (περίμενα στην Μεσογείων ν'αλλάξουν το παρμπριζ στο αυτοκίνητο! :lol: ).
Δεν θα έλεγα πως η απομόνωση ήταν απόλυτη, αλλά σίγουρα ήταν πάρα πολύ καλή. Άκουγες μουσική σαν να μην ήσουν δίπλα στο δρόμο.
:thumbsup:
Από εμένα στο ANC τους λοιπόν.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#771054 Μήπως έχετε κάποια πρόταση για call blocker που να υποστηρίζει wildcards;
Δεν προτίθεμαι να αγοράσω κάποια εφαρμογή...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#771065 Από προχθές 12αρα στο Nord.Οκ το κινητό έγινε σαν καινούριο πετάει αλλά έχω χάσει όλα τα push notifications των τραπεζικών applications...
Τι κάνουμε τώρα για έγκριση συναλλαγής?

< >