Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#732382 και μονο απο amazon φανταζομαι για το Ελλαδιστάν
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#732390
Giuseppe Busso έγραψε:Συμφωνώ, για αυτό και ανέβασα το βίντεο. Έχει μάλιστα εξαιρετική τιμή τηρουμένων των αναλογιών των specs που φέρει συγκριτικά με άλλες ναυαρχίδες.
899 ευρώ θα είναι η τιμή για το 12/128GB

https://www.fnac.com/SearchResult/Resul ... sft=1&sa=0
650+12€ αν θυμάμαι αποστολή για το δικό μου, για το 8/128GB. Δεν θεωρώ πως αξίζει η διαφορά. Βέβαια αυτό είναι για μία SIM.
Αν κάποιος έχει τόσα πολλά λεφτά για κινητό, εννοείται θα πρέπει να το σκεφτεί πολύ σοβαρά, η ποιότητα των Pixel σε λογισμικό και όχι μόνον, είναι φοβερή για μένα. Δίνουν σημασία εκεί που μετράει και όχι σε φρου-φρου κι αρώματα.
Για τα τελευταία, κοιτάξτε προς Apple και Samsung, μην χάνετε τον καιρό σας.

Κρίμα που δεν έρχεται επίσημα Ελλάδα, θα το ζητούσα σαν το επόμενο εταιρικό.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#732402 Καλή τύχη με την εγγύηση (αν χρειαστεί) από το fnac.
Μόνο amazon για τέτοια πράγματα.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#732406 A btw η google κλειδώνει το 5G στις συσκευές της στις χώρες που δεν πωλούνται επίσημα (με κάποιες εξαιρέσεις, δεν είμαστε σε αυτές).
Φυσικά εκτός από το 5G, δεν θα δουλεύει και το VoLTE και το VoWiFi.
Σοβαρότατες ελλείψεις για να δώσει κάποιος στην Ελλάδα το 1000άρικο plus που ζητάνε για το 6 pro.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#732409 Τι να πω, όντως σημαντικές είναι οι ελλείψεις. Σε κάθε περίπτωση και τα 1000€ είναι τρομακτικά πολλά, όπως και τα 650€ δεν είναι καθόλου λίγα. Για το σπίτι μου η πιο ακριβή συσκευή που έχω αγοράσει μου κόστισε κάτω από 700€, μου φαίνεται αδιανόητο να πάω να δώσω τα ίδια ή περισσότερα για ένα κινητό, αναλογιζόμενος πως θα ζήσει κάποια λίγα χρόνια και μετά θα πρέπει ν'αντικατασταθεί πάραυτα γιατί θα είναι παρωχημένο, αργό και ανασφαλές (αφού δεν θα παίρνει updates).
Φυσικά δεν έχουν όλοι την ίδια γνώμη, και γι'αυτό και βγαίνουν όλο και ακριβότερα κινητά.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#732414 Κλειδώνει το 5G σημαίνει; ότι αν δεν υπάρχει 5g, δεν υπάρχει 4g, 3g κτλ?
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#732421 Σημαίνει ότι δεν έχεις 5 g στην Ελλάδα αν το αγοράσεις. Έως 4 g μπορείς να το δουλεύεις.

.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#732422
Bayern7 έγραψε:Καλή τύχη με την εγγύηση (αν χρειαστεί) από το fnac.
Μόνο amazon για τέτοια πράγματα.


Προσωπικα μετα απο απειρες αγορες, μονο μια φορα στη ζωη μου χρειαστηκε να χρησιμοποιησω την εγγυηση, οποτε παντα προτιμω ενα σεβαστο οικονομικο οφελος σε βαρος της εγγυησης.

Bayern7 έγραψε:A btw η google κλειδώνει το 5G στις συσκευές της στις χώρες που δεν πωλούνται επίσημα (με κάποιες εξαιρέσεις, δεν είμαστε σε αυτές).
Φυσικά εκτός από το 5G, δεν θα δουλεύει και το VoLTE και το VoWiFi.
Σοβαρότατες ελλείψεις για να δώσει κάποιος στην Ελλάδα το 1000άρικο plus που ζητάνε για το 6 pro.


Αλλα αυτα δεν το ηξερα καν και πραγματι αποτελουν ντιλ μπρεικερ για το συγκεκριμενο τηλεφωνο.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#732423
Anonymous Founder έγραψε:Τι να πω, όντως σημαντικές είναι οι ελλείψεις. Σε κάθε περίπτωση και τα 1000€ είναι τρομακτικά πολλά, όπως και τα 650€ δεν είναι καθόλου λίγα. Για το σπίτι μου η πιο ακριβή συσκευή που έχω αγοράσει μου κόστισε κάτω από 700€, μου φαίνεται αδιανόητο να πάω να δώσω τα ίδια ή περισσότερα για ένα κινητό, αναλογιζόμενος πως θα ζήσει κάποια λίγα χρόνια και μετά θα πρέπει ν'αντικατασταθεί πάραυτα γιατί θα είναι παρωχημένο, αργό και ανασφαλές (αφού δεν θα παίρνει updates).
Φυσικά δεν έχουν όλοι την ίδια γνώμη, και γι'αυτό και βγαίνουν όλο και ακριβότερα κινητά.

Το συγκεκριμένο μάλλον θα πάει για υποστήριξη σε αναβαθμίσεις επιπέδου iphone

Και αυτό είναι το πιο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό του για εμένα.

Βέβαια ποιο το νόημα; Καλύτερα να αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια
Άβαταρ μέλους
By g8777
#732424
Bayern7 έγραψε:Καλή τύχη με την εγγύηση (αν χρειαστεί) από το fnac.
Μόνο amazon για τέτοια πράγματα.



Αυτό. Συν το σέρβις. Συν η υποστήριξη (εδώ γελάμε) του λειτουργικου.

Ούτε καν να το σκέφτεσαι.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#732480
bujinkan έγραψε:Λοιπόν μετά από 13ετη στο οικοσύστημα του Android ήρθε η ώρα για μια αλλαγή .
iPhone 13 mini λοιπόν και βλέπουμε ...
Να υπενθυμίσω ότι το παρόν θέμα έχει τίτλο Android devices. Υπάρχει άλλο θέμα για τα άλλα. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#732485 Παντως αυτό με την έλλειψη του 5G θα ήταν deal breaker. Κρίμα να δώσεις τόσα λεφτά για τόσο καλή συσκευή και να μην έχεις 5g.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#732489
Hellenic tifosi έγραψε:Παντως αυτό με την έλλειψη του 5G θα ήταν deal breaker. Κρίμα να δώσεις τόσα λεφτά για τόσο καλή συσκευή και να μην έχεις 5g.

Για ποιο λόγο να μην έχεις 5g?
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#732494 Για να έχεις 5g στο τηλέφωνο θα πρέπει να αλλάξεις ξανά sim??

Εννοείται ότι μιλάω για τηλέφωνα που το υποστηρίζουν.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#732496
Focusman91 έγραψε:Για να έχεις 5g στο τηλέφωνο θα πρέπει να αλλάξεις ξανά sim??

Εννοείται ότι μιλάω για τηλέφωνα που το υποστηρίζουν.

< Note 8 >


Όχι, έχω κανονικά με τις παλιές.