Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#730602 Δεν είναι για μένα, αλλά σε αυτό μπαίνουμε; https://itech4u.gr/tcl-20l-review/

Το βρίσκω στα €170. Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση εκεί κοντά; (Μόνο μην ακούσω τίποτα "δώσε άλλα 50-100 πάρε το Χ μοντέλο")

Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#730825 Εικόνα


8GB RAM, 256GB

Λίγο που το περιεργαστηκα δείχνει εξαιρετικό. Σαν κατασκευή πολύ ωραίο με ωραία αίσθηση στο χέρι. Το πίσω μερος αν και ωραίο στο μάτι όπως φαίνεται σαν καθρέφτης αλλά είναι απίστευτος συλλέκτης δακτυλίων. Δεν υπάρχει πρόβλημα όμως γιατί ούτως ή άλλως θα μπει σε θήκη.

Ωραία η amoled αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης μιας και είναι η πρώτη φορά με τέτοια οθόνη. Η διαφορά πάντως είναι εμφανής. Ωραία και τα 120hz αλλά μάλλον να βιάζουν τη μπαταρία.

Ήχος εντυπωσιακά καλός, φαίνεται ότι το έξτρα ηχείο κάνει καλή δουλειά, ακόμα και στα ringtones καταλαβαίνεις διαφορά.

Η κάμερα δείχνει πολλά υποσχόμενη, από τα λίγα που κατάλαβα σε δωματίο με φως λάμπας.

Τώρα στο πως ανταποκρίνεται στη χρήση δε μπορώ να το καταλάβω μέχρι να φορτώσω εφαρμογές αλλά με 8GB RAM τι στο καλό να το γονατίσει. Εδώ το RedMi Note 7 ακόμα τρέχει απροβληματιστα.

Για τη μπαταρία επίσης δε μπορώ να βγάλω ακόμα συμπέρασμα αλλά είτε βγάζει μια μέρα είτε μιάμιση δε λέει και κάτι. Ήρθε με 33w φορτιστή πάντως.

Συνολικά πάντως θετικότατη εντύπωση.


< Note >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#732288
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#732291 Λοιπόν μετά από 13ετη στο οικοσύστημα του Android ήρθε η ώρα για μια αλλαγή .
iPhone 13 mini λοιπόν και βλέπουμε
Το σοκ μεγάλο με την αλλαγή ...όλα αυτά που ήξερα πάνε ....τερμα τα widgets τερμα το customization τερμα το copy paste της μουσικής μου συλλογής από το λάπτοπ ....τερμα όλα ...
Έκανα αμάν να το στησω και να το φέρω κάπως στα μέτρα μου ...θα επανελθω με τα αρνητικά και τα θετικά συντόμως ...
Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#732292 Γιατι εβαλες τον εαυτο σου σε αυτο το μαρτυριο? Καλα χρυσα δεν λεω αλλα 13 χρονια ηταν αυτα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#732301
Geo f1 έγραψε:Γιατι εβαλες τον εαυτο σου σε αυτο το μαρτυριο? Καλα χρυσα δεν λεω αλλα 13 χρονια ηταν αυτα
Ε καλά δεν δεσμεύομαι κιόλας
Ήδη αρχίσα να κατεβάζω αγιους. Δεν μπορώ να προσθέσω την προσωπική συλλογή μου τραγουδιών


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#732303 Μέσα σε λίγες μέρες θα το έχεις συνηθίσει πλήρως , πιο γρήγορα από οτι φαντάζεσαι
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#732314 Γνωρίζει κανένας πως μπορούμε να αλλάξουμε την primary camera app στο android? Έβαλα την gcam αλλά με διπλό κλικ του πλήκτρου έντασης για άμεση ενεργοποίηση με κλειστή οθόνη με ανοίγει την default ενώ εγώ θέλω την gcam.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#732324
panos2171 έγραψε:Γνωρίζει κανένας πως μπορούμε να αλλάξουμε την primary camera app στο android? Έβαλα την gcam αλλά με διπλό κλικ του πλήκτρου έντασης για άμεση ενεργοποίηση με κλειστή οθόνη με ανοίγει την default ενώ εγώ θέλω την gcam.


Για δες:

Settings - > Apps - > Default Apps
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#732329 Λουκουμακι μου φαινεται το Pixel 6 Pro. Πρωτη φορα εδω και καιρο λιμπιζομαι κατι εκτος Σαμυ. Θυμαμαι με ειχαν εντυπωσιασει κατι φωτο με το 5αρι. Λογικα με τα τουμπανα καμερες που εχουν φορτωσει το 6αρι θα μαμαει. Το μεγαλωσανε κι ενα κλικ γιατι το προηγουμενο μου ερχοτανε λιγακι μικρο, νεος επεξεργαστης και δε συμμαζευεται. Μια χαρουλα δειχνει :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#732330 Συμφωνώ, για αυτό και ανέβασα το βίντεο. Έχει μάλιστα εξαιρετική τιμή τηρουμένων των αναλογιών των specs που φέρει συγκριτικά με άλλες ναυαρχίδες.
899 ευρώ θα είναι η τιμή για το 12/128GB
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#732352 Εκνευριστική η τακτική να μην έρχεται με φορτιστή