Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#678175
Geralt έγραψε:Κοιτα, πλεον κραταω μια πισινη γιατι επιασα τον εαυτο μου να τους δειχνει την εμπιστοσυνη που καποτε εδειχνα (αφελως) στην Bioware και στην Obsidian :(
Και κρανιο Morte ρε τρελε, ποσο βγηκε το μαλλι?

παντως ετρεξα κι εγω σαν τρελος να παρω το Neverwinter Nights (2nd all time favorite μετα το KOTOR) και απογοητευτηκα με το port in του στο PS4. Δεν ξερω με χαλασε πολυ ο controller. Η απλα γερναμε :x


Obsidian ό,τι έχει βγάλει μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο πάντως. H Bioware είναι άλλη ιστορία.

Η CDPR έχει το πλεονέκτημα πως είναι μόνη της χωρίς κάποιον πάνω από το κεφάλι τους.

Λίγο κάτω από 200€ πήγε το πακέτο. Ακόμα δεν έχω παίξει να δω πως είναι ο χειρισμός αλλά στην τελική βάζω και το αρχικό στο PC να παίξω. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#678177
NickTG έγραψε:
Geralt έγραψε:Κοιτα, πλεον κραταω μια πισινη γιατι επιασα τον εαυτο μου να τους δειχνει την εμπιστοσυνη που καποτε εδειχνα (αφελως) στην Bioware και στην Obsidian :(
Και κρανιο Morte ρε τρελε, ποσο βγηκε το μαλλι?

παντως ετρεξα κι εγω σαν τρελος να παρω το Neverwinter Nights (2nd all time favorite μετα το KOTOR) και απογοητευτηκα με το port in του στο PS4. Δεν ξερω με χαλασε πολυ ο controller. Η απλα γερναμε :x


Obsidian ό,τι έχει βγάλει μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο πάντως. H Bioware είναι άλλη ιστορία.

Η CDPR έχει το πλεονέκτημα πως είναι μόνη της χωρίς κάποιον πάνω από το κεφάλι τους.

Λίγο κάτω από 200€ πήγε το πακέτο. Ακόμα δεν έχω παίξει να δω πως είναι ο χειρισμός αλλά στην τελική βάζω και το αρχικό στο PC να παίξω. :s_tongue



Δεν μπορουσα ποτε να φανταστω οτι γινεται καποιος να μισει στουντιο, τους μισησα στο μισοτελειωμενο KOTOR II (οπου κατα τα αλλα εκαναν εξαιρετικη δουλεια) :rant:

Χαχα το ιδιο εκανα κι εγω, ευτυχως που υπαρχουν και τα Steam Sales (Gaben our lord and saviour) :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#678324 Επειδή αρχίζει και γεμίζει το S7 μου αν βάλω μια τέτοια κάρτα για τα δευτερότριτα δεδομένα (μουσική κλπ) είναι οκ; microSDXC λέει ότι παίρνει
https://www.skroutz.gr/s/15375797/Trans ... GB-U1.html
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#678367 Να πάρεις 64αρα και U3 ώστε και γρήγορη να είναι και να σου μείνει μετά το S7...
Σιγά τη διαφορά τιμής.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#678597 Μου λέτε για Α41 και Α51. Καλά χρυσά αλλά λίγα. Το Α41 τουλάχιστον είναι μαζεμένο αλλά και τα δύο υστερούν σημαντικά από αυτό που έχω τώρα (Honor 9 4-64GB). Θέλω κάτι καλύτερο-ισχυρότερο με 6+RAM και 128 χώρο.
Όλο και ξαναγυρίζω στο nova 5t (πλέον στην ίδια τιμή, 250 λιρών, το δίνουν με δώρο ρολογάκι Huawei Band 4).
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#678598
sknipper έγραψε:Μου λέτε για Α41 και Α51. Καλά χρυσά αλλά λίγα. Το Α41 τουλάχιστον είναι μαζεμένο αλλά και τα δύο υστερούν σημαντικά από αυτό που έχω τώρα (Honor 9 4-64GB). Θέλω κάτι καλύτερο-ισχυρότερο με 6+RAM και 128 χώρο.
Όλο και ξαναγυρίζω στο nova 5t (πλέον στην ίδια τιμή, 250 λιρών, το δίνουν με δώρο ρολογάκι Huawei Band 4).


Ε τότε θα πρεπει να συμβιβαστείς.
Ή φτηνό και μεγάλο, ή ακριβό, ή και τα δύο.
Ή το Nova 5T

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#678612
sknipper έγραψε:Μου λέτε για Α41 και Α51. Καλά χρυσά αλλά λίγα. Το Α41 τουλάχιστον είναι μαζεμένο αλλά και τα δύο υστερούν σημαντικά από αυτό που έχω τώρα (Honor 9 4-64GB). Θέλω κάτι καλύτερο-ισχυρότερο με 6+RAM και 128 χώρο.
Όλο και ξαναγυρίζω στο nova 5t (πλέον στην ίδια τιμή, 250 λιρών, το δίνουν με δώρο ρολογάκι Huawei Band 4).


Αν μπορείς να διαθέσεις 70 λίρες παραπάνω, πιστεύω οτι αξίζει να πας για το Α71 και να πεις ότι για την επόμενη 3ετία έχεις ξεμπερδέψει απο το θέμα "τηλέφωνο για όλα"

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... 2065p6.php
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#678622 Εχει κανεις αποψη για το Realme 6i?
https://www.skroutz.gr/s/22939565/Realm ... hare#specs

Με δελεαζει η μεγαλη μπαταρια και τα 128G εσωτερικης μνημης με σταματα λιγο το "δικο του" OS
μεχρι τωρα ημουν κυριως σε καθαρο android και σε αλλες συσκευες ειχα βρει πολυ laggy τα μιουα
επισης δελεαρ οτι ψωνιζοντας απο μεγαλο μαζαζι δεν μπλεκεις με περιεργες εγγυησεις
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#678624 720p ανάλυση σε 6,5" οθόνη είναι ΝΟ GO του κερατά. Επίσης η κάμερα του 7 είναι χάλι σκέψου του 6. Και βέβαια Mediatek. Δεν περιγράφω.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#678628
Ove20 έγραψε:720p ανάλυση σε 6,5" οθόνη είναι ΝΟ GO του κερατά. Επίσης η κάμερα του 7 είναι χάλι σκέψου του 6. Και βέβαια Mediatek. Δεν περιγράφω.


Δεν έχεις άδικο σε αυτά, αλλά μιλάμε για 149€.


@Geralt, κοίτα. Επειδή αυτά είχαν συζητηθεί και στις προηγούμενες σελίδες, έχεις άλλη μια επιλογή στα 149.
Δες το Redmi Note 8.

Ειδάλλως βάλε κάτι να παραπάνω να πας στα 200 να πάρεις πιο καλό κινητό.
Στα 149 όμως παίζουν τα εν λόγω 2.
Εκεί ζυγίζεις αν θες μπαταρία και μνήμη ή οθόνη και επεξεργαστή.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#678633
Giuseppe Busso έγραψε:
Ove20 έγραψε:720p ανάλυση σε 6,5" οθόνη είναι ΝΟ GO του κερατά. Επίσης η κάμερα του 7 είναι χάλι σκέψου του 6. Και βέβαια Mediatek. Δεν περιγράφω.


Δεν έχεις άδικο σε αυτά, αλλά μιλάμε για 149€.


@Geralt, κοίτα. Επειδή αυτά είχαν συζητηθεί και στις προηγούμενες σελίδες, έχεις άλλη μια επιλογή στα 149.
Δες το Redmi Note 8.

Ειδάλλως βάλε κάτι να παραπάνω να πας στα 200 να πάρεις πιο καλό κινητό.
Στα 149 όμως παίζουν τα εν λόγω 2.
Εκεί ζυγίζεις αν θες μπαταρία και μνήμη ή οθόνη και επεξεργαστή.
Δεν το παρακολούθησα το θέμα (ίσως κακώς)
Θενξ και για την πρόταση σού, φαίνεται επίσης καλό vfm
Αρνούμαι να δώσω παραπάνω γιατί προορίζεται για δώρο στην γυναίκα, που τα σπάει/χαλάει εντός διετίας
Οπότε όσο λιγότερα λεφτά πετάξω, τόσο καλύτερα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#678634 Από ότι είδα, το Redmi Note 8, δεν υπάρχει στα 149 της προσφοράς πλέον.
Κρίμα γιατί είναι καλή περίπτωση.
Αν θες πάντως ένα κινητό να μην σπάει, λόγω πλαστικής πλάτης το Realme είναι πιο ενδεδειγμένο.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#678640
Geralt έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
Ove20 έγραψε:720p ανάλυση σε 6,5" οθόνη είναι ΝΟ GO του κερατά. Επίσης η κάμερα του 7 είναι χάλι σκέψου του 6. Και βέβαια Mediatek. Δεν περιγράφω.


Δεν έχεις άδικο σε αυτά, αλλά μιλάμε για 149€.


@Geralt, κοίτα. Επειδή αυτά είχαν συζητηθεί και στις προηγούμενες σελίδες, έχεις άλλη μια επιλογή στα 149.
Δες το Redmi Note 8.

Ειδάλλως βάλε κάτι να παραπάνω να πας στα 200 να πάρεις πιο καλό κινητό.
Στα 149 όμως παίζουν τα εν λόγω 2.
Εκεί ζυγίζεις αν θες μπαταρία και μνήμη ή οθόνη και επεξεργαστή.
Δεν το παρακολούθησα το θέμα (ίσως κακώς)
Θενξ και για την πρόταση σού, φαίνεται επίσης καλό vfm
Αρνούμαι να δώσω παραπάνω γιατί προορίζεται για δώρο στην γυναίκα, που τα σπάει/χαλάει εντός διετίας
Οπότε όσο λιγότερα λεφτά πετάξω, τόσο καλύτερα


2ετία σε smartphone δεν το λες και λίγο. ΛΟΛ Από εκεί και πέρα είναι πόσο την αγαπάς (ΛΟΛ) και πόσο αντέχεις την παντόφλα σε περίπτωση που κάτι της ξυνίσει (ΛΟΛ²).
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#678641 Στο eshop έχει το Realme 6s στα 153€.
Είναι καλύτερο στα σημεία.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#678642 Αν μπορείς να περιμένεις λίγο το Poco M3.
https://www.skroutz.gr/s/26042496/Xiaom ... ?o=poco+m3