Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676275 Ευχαριστώ!!!! Θα το κάνω και θα ενημερώσω!!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#676295
Zorz έγραψε:Κάτι μου λέει ότι ο 224 θα βρίσκει πιο εύκολο το συγχρονισμό καρμπυρατέρ σε Lamborghini Miura παρά αυτό. :lol:


Συγχρονισμό καρμπυρατέρ σε Ιταλικό μοτέρ δεν έχει καταφέρει να κάνει ούτε ο θεός (ο Busso, ο original, όχι ο σύντροφος εδώ) ο ίδιος. :rtfm: Αυτά είναι πράγματα που δεν γίνονται! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676313 Ο Μπουμπης έκανε ακόμα και σε 12 κύλινδρα!!!! Απορυθμιζονταν γρήγορα και ήθελαν συχνά!!!!.


< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676390
bujinkan έγραψε:
224v έγραψε:Ωχ έβαλες δύσκολα!!! Πώς γίνεται αυτό???

< Note >
Power off the device

Press and hold the power button and volume up button

Use volume buttons to highlight wipe & reset and use the power button to select

Choose, wipe cache

Select yes option when prompted
Πρόσεχε μην κάνεις. Καταλάθος reset..
Μου βγάζει 3 επιλογές
REBOOT
WIPE DATA
CONNECT WITH MIAssistant.

Στο πρώτο ολοκληρώνει το reboot.
Το δεύτερο δεν το επέλεξα μήπως και σβήσω τα data!!!
Το τρίτο μου λέει να συνδέσω το τροφοδοτικό του με ένα site της ΜΙ!!!
Τι κάνω????

< Note >
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#676413 πάτα το 2 να δούμε τι θα γίνει :shifty:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676700 Το πάτησα αλλά έβγαλε κόκκινη πινακίδα λέγοντας ," εάν είμαι σίγουρος !!!!!" Οπότε φυσικά δεν το έκανα και το πρόβλημα παραμένει. Είναι παράξενο γιατί στο ταπα τοκ το κάνει συχνά σε άλλες εφαρμογές το κάνει πιο σπάνια.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#676710
224v έγραψε:Το πάτησα αλλά έβγαλε κόκκινη πινακίδα λέγοντας ," εάν είμαι σίγουρος !!!!!" Οπότε φυσικά δεν το έκανα και το πρόβλημα παραμένει. Είναι παράξενο γιατί στο ταπα τοκ το κάνει συχνά σε άλλες εφαρμογές το κάνει πιο σπάνια.

< Note >
Στο 2 πρέπει να έχει 2 υποεπιλογες wipe data και wipe cache edit...κοίταξα κάτι βίντεο και όντως δεν το έχει. .
Άβαταρ μέλους
By drdino
#676712 224v, ποιά εφαρμογή ακριβώς σου χτυπάει ;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676756 Στο ταπα τοκ πολύ συχνά. Δλδ μέχρι να πληκτρολόγηση αυτό το μήνυμα βγήκε το αναδυόμενο 10 φορές! Επίσης στο what's up... Άλλες στιγμές δεν εμφανίζεται. Δεν έχω βρει κάποια πατέντα που να ακολουθεί.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#676760 To αναδυόμενο αναφέρεται σε εφαρμογή "Ασφάλεια"; Μπορείς να βρεις αυτήν την εφαρμογή στην λίστα εφαρμογών;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676763 Ναι φυσικα τη βλέπω αλλά μπαίνοντας δεν βλέπω κάτι που να έχει σχέση με αναδυόμενο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676766 Αναδύεται ένα παράθυρο που λέει ότι η "εφαρμογή Ασφάλεια διακόπτεται" σου λέει να τη στείλει στο ΜΙ. Έχει και μια επιλογή να στην δείξει σε καιμενο που έχει τεχνικούς όρους ίσως για να καταλάβουν το πρόβλημα αυτοί που θα το λάβουν. Εάν θελετε το ανεβάζω και εδώ

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#676770 Αν βλέπεις την εφαρμογή Ασφάλεια στην λίστα, τότε πήγαινε στις ιδιότητές της και δες αν υπάρχει κάποια επιλογή για καθάρισμα μνήμης cache αυτής συγκεκριμένα. Δυστυχώς δεν έχω εικόνα του μενού της Xiaomi ακριβώς για να σου δώσω πιο αναλυτικές οδηγίες.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676773 Πας Ρυθμίσεις, μετά εφαρμογές, μετά διαχείριση εφαρμογών, βρίσκεις την εφαρμογή Ασφάλεια, πατας επάνω της και στο κάτω μέρος δεξιά βγάζει Εκκαθάριση δεδομένων.
Πατώντας πάνω σου δίνει δυο επιλογές.
Εκκαθάριση δεδομένων
Εκκαθάριση μνήμης.

Δοκίμασε το δευτερο και αν δεν φτιάξει το πρώτο.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By 224v
#676776 Το έκανα παιδιά και μάλλον σταμάτησε το πρόβλημα!!!!!
Παντοτινά υπόχρεος dendrino, Niko papas,

< Note >