Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#744684 Αμα βιώσει κάποιος την κατάσταση όπου μαγαζιά δεν κάνουν delivery καθόλου άρα πρέπει να πας να τα πάρεις μόνος σου (που σιγά μην πας) , άνετα δίνεις κάτι παραπάνω μετά για την παράδοση και λες και πάλι καλα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#744710 Υπάρχει δλδ ακόμα κόσμος που πηγαίνει αυτοπροσώπως να ψωνίσει;; :omg:

Ανατριχιαστικό. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#744756 προσωπικά παω και τα παίρνω, από πίτσες σουβλάκια και Mac Donald, αν χρειαστεί ζεσταίνοντας και το Μίνι!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#744844 Εγώ πάω αν τύχει και γυρίζω από τη δουλειά, αν έχει κανα αγώνα ποδοσφαίρου ή όταν έχει κακοκαιρία. Υπό ΚΣ, τα περιμένω με delivery.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#744917 Εγώ έχω βρει ένα μαγαζάκι στην γειτονιά που κάνει delivery μονο με efood.

Την πρώτη φορά που πήρα ήταν ωραίο. Την δεύτερη ήταν καθυστερημένο και μάπα. Την τρίτη φορά πήρα take away. Ποιότητα καλύτερη απ' όλες τις φορές. Το καθιέρωσα πλέον. Τηλεφωνακι μου λέει σε 20 λεπτά έλα σε 25 τρώμε.

Όσο καθομαι και περιμενω έχω παρατηρήσει ότι ετοιμάζονται οι σακούλες και περιμένει το delivery να έρθει να τα πάρει. Φτάνουν παγωμενα.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#744924
bibendum έγραψε:Εγώ έχω βρει ένα μαγαζάκι στην γειτονιά που κάνει delivery μονο με efood.

Την πρώτη φορά που πήρα ήταν ωραίο. Την δεύτερη ήταν καθυστερημένο και μάπα. Την τρίτη φορά πήρα take away. Ποιότητα καλύτερη απ' όλες τις φορές. Το καθιέρωσα πλέον. Τηλεφωνακι μου λέει σε 20 λεπτά έλα σε 25 τρώμε.

Όσο καθομαι και περιμενω έχω παρατηρήσει ότι ετοιμάζονται οι σακούλες και περιμένει το delivery να έρθει να τα πάρει. Φτάνουν παγωμενα.

< >

Ακριβως τα ιδια κι εγω. Ασε που επειδη το μαγαζακι ειναι πολυ ψαγμενο και εχει πανσετουλα φοβερη, ακομα πιο φοβερη πρατινα παϊδάκι :inlove: και σκωτι μοσχαρισιο :inlove: και γνησια πατατουλα ( για τα παιδια :innocent: ) δεν λεει να περιμενεις να ερθουν. Πας τα παιρνεις και :eat:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#744925 Συνήθως μου τα φέρνουν, όταν βρέχει πετάγομαι δύο τετράγωνα μακρυα και παίρνω από εκεί. Γενικά δεν παίρνω συνέχεια τα ίδια , άλλοτε πίτσα, άλλοτε burger, άλλοτε πιτογυρα που είναι σχετικά μακρυά τα περισσότερα.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#744949
bibendum έγραψε:Νίκο Παππά Βοσκοπούλα πας εσύ

< >

Δεν την ξερω καν :oops:
Λαδοριγανη λεγεται

https://restaurantguru.com/Ladorigani-Athens
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#744964
bibendum έγραψε:Βοσκοπουλα είναι προς Λαμπρινή πιο μακρυά από εσένα.

< >

Την εψαξα μετα, οντως ειναι μακρια για να τρεχω. Ειδικα οταν εχω 2 καλα στην γειτονια. Συν μια καλη ταβερνα και μια ψαροταβερνα. Α, κι ενα ουζερι που σερβιρει σε ρυθμο Ικαριωτικο :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#744987 Δεν ξέρω για Βοσκοπούλα ή τι τρώει ο ΝΠ, εγώ έχω να προτείνω ατό Γαλάτσι το Χαγιάτι : ποιότητα και καλές τιμές, φρέσκιες πατάτες και πολύ ωραίο μπιφτέκι. Στην Καραϊσκάκη είναι.