Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#764950 Με τον τρόπο τους ( αυτόματη αναβάθμιση σε 100άρα), σε αναγκάζουν .
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#764951
mousatos έγραψε:Με τον τρόπο τους ( αυτόματη αναβάθμιση σε 100άρα), σε αναγκάζουν .


Στην αυτόματη αναβάθμιση δεν πληρώνεις κάτι έξτρα. Πως πετάς λεφτά?
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#764953 Ο μούσατος μόλις ανακάλυψε ότι υπάρχουν τα σήματα Μορς. Μέχρι χθες έβλεπε τις μετοχές του με σήματα καπνού

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#764954
NickTG έγραψε:Στην αυτόματη αναβάθμιση δεν πληρώνεις κάτι έξτρα. Πως πετάς λεφτά?

Όταν ανανεώσεις το συμβόλαιο θα σου βάλουν 1002 εμπόδια και δικαιολογίες για να μη γυρίσεις στην προηγούμενη ταχύτητα. Guess how i learned it.

popolaros έγραψε:χθες έβλεπε τις μετοχές του με σήματα καπνού

κι επειδή κάνω daily trading δεν έχω καμιά όρεξη να μπλέξω με αλλαγή παρόχου
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#764958
glf έγραψε:Όπου υπάρχει καμπίνα του ΟΤΕ, αν έχει το έργο επέκτασης με οπτικές η WIND ή η Voda, βάζουν μια νέα δίκη τους καμπίνα δίπλα/απέναντι από του ΟΤΕ .
Στην περίπτωση που ανέφερα και οι δύο ΟΤΕ είναι, ευτυχώς δεν γίνεται παρτουζα στην περιοχή μας
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#764960
mousatos έγραψε:
NickTG έγραψε:Στην αυτόματη αναβάθμιση δεν πληρώνεις κάτι έξτρα. Πως πετάς λεφτά?

Όταν ανανεώσεις το συμβόλαιο θα σου βάλουν 1002 εμπόδια και δικαιολογίες για να μη γυρίσεις στην προηγούμενη ταχύτητα. Guess how i learned it.

popolaros έγραψε:χθες έβλεπε τις μετοχές του με σήματα καπνού

κι επειδή κάνω daily trading δεν έχω καμιά όρεξη να μπλέξω με αλλαγή παρόχου


Το ότι εσύ δεν μπορείς να κανονίσεις το συμβόλαιο σου δεν κάνει προφανώς το πιο γρήγορο internet πεταμένα λεφτά.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#764962 καλααααααα
Όταν έρθει η ώρα και θες να κατέβεις στα 50 θα δεις οτι από το site δεν προχωράει η αίτηση αγοράς και στο τηλέφωνο θα σου λένε ναι ναι κύριε , ετελείωσε , στην τάδε τιμή στην τάδε ταχύτητα όπως ζητήσατε και άλλες μπούρδες. Μόλις κλείσει η συζήτηση τίποτε από αυτά που συμφωνήθηκαν δε θα προχωράει.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#764965 Μουσατε έχει ζέστη πάνω;
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#764967 Μουσατε απαξ και ανεβεις δεν κατεβαινεις.
Δε θα το αντεχεις. Θα χεις μαθει στην ταχυτητα.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#764972
mousatos έγραψε:κι επειδή κάνω daily trading δεν έχω καμιά όρεξη να μπλέξω με αλλαγή παρόχου


Day trading?

===>

mousatos έγραψε:πεταμένα λεφτά


:s_yes
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#764988
Zorz έγραψε:Day trading?

:s_thumbsup ή trading daily
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#766469 Το απόγευμα με το μπουρίνι έπεσε ένας κεραυνός στη γειτονιά και μου έκαψε το νεο ρούτερ ZTE του ΟΤΕ (Γερμανοί....) . Έβαλα το παλιό κινέζικο του ΟΤΕ αλλά ενώ συγχρονίζει η DSL και έχω internet , δεν έχω τηλέφωνο αφού δεν ανάβει το 4ο λαμπάκι του telephony στο ρούτερ.
Μπηκα στο site του ΟΤΕ και συμπλήρωσα μια φόρμα αναφοράς βλάβης και περιμένω απάντηση αύριο? . Δε μπορώ να επικοινωνίσω μαζί τους τηλεφωνικά επειδή ανακάλυψα οτι το ηλίθιο πρόγμαμμα της wind δε μου δίνει χρόνο ομιλίας για 5ψήφια .
Τι προβλέπεται σε αυτές τις περιπτώσεις; Πρέπει να φωνάξω εγώ ηλεκτρολόγο ; και το μόντεμ θα μου το αλλάξουν free ;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#766470 Θα τους πεις ότι το router σταμάτησε να δουλεύει. Θεωρώ ότι θα το αλλάξουν.

.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#766507
mousatos έγραψε:Το απόγευμα με το μπουρίνι έπεσε ένας κεραυνός στη γειτονιά και μου έκαψε το νεο ρούτερ ZTE του ΟΤΕ (Γερμανοί....) . Έβαλα το παλιό κινέζικο του ΟΤΕ αλλά ενώ συγχρονίζει η DSL και έχω internet , δεν έχω τηλέφωνο αφού δεν ανάβει το 4ο λαμπάκι του telephony στο ρούτερ.
Μπηκα στο site του ΟΤΕ και συμπλήρωσα μια φόρμα αναφοράς βλάβης και περιμένω απάντηση αύριο? . Δε μπορώ να επικοινωνίσω μαζί τους τηλεφωνικά επειδή ανακάλυψα οτι το ηλίθιο πρόγμαμμα της wind δε μου δίνει χρόνο ομιλίας για 5ψήφια .
Τι προβλέπεται σε αυτές τις περιπτώσεις; Πρέπει να φωνάξω εγώ ηλεκτρολόγο ; και το μόντεμ θα μου το αλλάξουν free ;


Εφόσον πρόκειται πρακτικά για βλάβη μπορεις να καλέσεις το 13788 , δωρεαν από οποιοδήποτε κινητό (οποιουδήποτε παρόχου). Λες οτι δεν δουλευει το μοντεμ και θα στο αλλαξουν .Δεν χρειάζεται τίποτα αλλο..
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#766520 Κάλεσα στο 13788 , διόρθωσαν άμεσα την τηλεφωνία αυτοί και κανονίστηκε η αλλαγή με ΕΛΤΑ courier . Μου είπε οτι στον ίδιο ντελιβερά θα πρέπει να παραδώσω το καμμένο με το τροφοδοτικό του την ίδια στιγμή που παραλαμβάνω το νέο. Αυτό δεν μου το είχαν πει την πρώτη φορά ..... α) ευτυχώς γιατί δεν ξέμεινα χωρίς internet τουλάχιστον , β) θα πλήρωνα όμως τα μεταφορικά για την κεντρική αποθήκη έξω από την Αθήνα σε μια διεύθυνση που μου είχαν στείλει στο mail.
Επίσης μου τόνισε οτι όταν βάλω το νέο ρούτερ θα πρέπει να του δώσω 40 λεπτά να κάνει την παραμετροποίηση και τα updates του χωρίς να κάνω τίποτε . για να έχω max ταχύτητα.