Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#799160 Καλά Χριστούγεννα με υγεία και ξυρισματαρες ...
Εκ Ιταλίας αλουμινένια με βάρος μόνο 36γρ ...Σαν παιχνίδι είναι στο χέρι Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#799200 Λοιπον. Πηρα σαπουνι, χτυπουσα το αυγολεμονο, ωραια φαση, αλλα διαφορα στην ποιοτητα του ξυρισματος δεν ειδα. Μαλιστα μια μερα συνειδητοποιησα πως ολη η περιοχη απο σαγονι και κατω ηταν φουλ ερεθισμενη. Νομιζω μια ζωη ετσι ηταν, και τωρα επιτελους του εδωσα σημασια, ή με το σαπουνι ερεθιζεται ακομα παραπανω σε σχεση με τον αφρο? Δεν ξερω

Τελοσπαντων, εκανα λιγο ερευνα και πηρα μια ξυριστικη, mercur 23c νομιζω, ιδια κεφαλη με 34 αλλα πιο μακρια λαβη. Κατι μου ειπε πως θα μου αρεσει η μακρια λαβη. 0 ερεθισμοι, 0 κοψιματα, εντυπωσιακο! Ακομα δεν την εχω βρει 100% βεβαια, μενουν μερικες τριχες εδω κι εκει, αλλα βελτιωνομαι. Ειχε στο πακετο ενα ξυραφακι. Τι παιρνω για μετα? Κατευθειαν αυτα τα feather που λετε συνεχεια?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#799203 Μπες στο wellshaved.gr και παρε feather new hi-stainless 50 τεμ για 13,20. Θα εχεις αποθεμα για 150+ ξυρισματα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#799268
Νίκος Παππάς έγραψε:Μπες στο wellshaved.gr και παρε feather new hi-stainless 50 τεμ για 13,20. Θα εχεις αποθεμα για 150+ ξυρισματα

Εγω το εχω σκεφτει αλλα χανεται η μαγεια του να δοκιμαζω λεπιδες :yahoo:
Βεβαια τρως και φολες στις δοκιμες αλλα τι να κανεις :metalo:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#799270 Σε αλλα νεα μολις ξυριστικα με την ιταλιδα ....το αλουμινιο με το βαρος σας πουπουλο (36γρ) σε ξενιζει και πρεπει να προσεξεις μην πιεσεις πολυ λογο του οτι δεν νιωθεις το βαρος της
Της φορτωσα μια ρουμπι και με 2 περασματα ενα κανονικο και ενα κοντρα μου εδωσε πολυ καλο αποτελεσμα bbs και χωρις ερεθισμους
χρησιμοποιηθηκε ariana and evans vetiver magnifique καθαρα χειμωνιατικο αρωμα
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#799425
Νίκος Παππάς έγραψε:Μπες στο wellshaved.gr και παρε feather new hi-stainless 50 τεμ για 13,20. Θα εχεις αποθεμα για 150+ ξυρισματα


Αυτα τα ξυραφάκια, τα εχει δουλέψει ποτε κανένας?

https://www.wellshaved.gr/kai-double-edge-blades

Δεν τα χω ξανακουσει :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#799426
rx8_drifter έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Μπες στο wellshaved.gr και παρε feather new hi-stainless 50 τεμ για 13,20. Θα εχεις αποθεμα για 150+ ξυρισματα


Αυτα τα ξυραφάκια, τα εχει δουλέψει ποτε κανένας?

https://www.wellshaved.gr/kai-double-edge-blades

Δεν τα χω ξανακουσει :hmmm:
Ιαπωνικά είναι, θα μας πει ο dimβης εντυπώσεις. Λογικά θα ξυρίζουν ακομα καλύτερα μετά από 8777 ξυρίσματα.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#799430
rx8_drifter έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Μπες στο wellshaved.gr και παρε feather new hi-stainless 50 τεμ για 13,20. Θα εχεις αποθεμα για 150+ ξυρισματα


Αυτα τα ξυραφάκια, τα εχει δουλέψει ποτε κανένας?

https://www.wellshaved.gr/kai-double-edge-blades

Δεν τα χω ξανακουσει :hmmm:
Ναι φαντάσου κατηγορία feather κόβουν καλα


< >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#799431
rx8_drifter έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Μπες στο wellshaved.gr και παρε feather new hi-stainless 50 τεμ για 13,20. Θα εχεις αποθεμα για 150+ ξυρισματα


Αυτα τα ξυραφάκια, τα εχει δουλέψει ποτε κανένας?

https://www.wellshaved.gr/kai-double-edge-blades

Δεν τα χω ξανακουσει :hmmm:


Πολυ καλα ειναι. Λιγο πιο γλυκα απο τα Φιδερ μου ειχανε φανει, αλλα επισης επιθετικα σε σχεση με τα περισσοτερα της αγορας...

Απλα να ξερεις οτι παιζουν και πολυ φθηνοτερα αν σε βολευει απο το σκρουτζ:

https://www.skroutz.gr/s/18150904/Kai-S ... CF%87.html

Παντως πανω στο ψαξιμο σου προς το καλυτερο μπορεις να παρακαμψεις το Σουμπαρου Ιμπρεζα (ΚΑΙ) και να πας κατευθειαν στο EVO το Φιδερ :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#799514
George_Prix έγραψε:
Παντως πανω στο ψαξιμο σου προς το καλυτερο μπορεις να παρακαμψεις το Σουμπαρου Ιμπρεζα (ΚΑΙ) και να πας κατευθειαν στο EVO το Φιδερ :shifty:


Eυγε Γιωργη! :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Chris
#799603 Τι σου ειναι το μαρκετινκ ομως, ε?

Τι ειδαμε ολοι στο wellshaved.gr:

Εικόνα


Τι ειδε ο ντριφτερ:

Εικόνα


Στην αρχη σκεφτηκα πως πηγε να τους παιξει μεγαλη μπαλα, εδωσε λινκ να ψωνισει κανας Θωμας, κανας bujinkan, να του κανουν review μη γινει κασκαντερ ο ιδιος, αλλα τελικα τα εχετε δοκιμασει ολοι :s_biggrin

Στα δικα μου τωρα, περιμενοντας τα feather πετυχα σε ενα μαγαζι κατι king gilette και ειπα να δοκιμασω. Σα μαχαιρι για βουτυρο παναθεμα τα. Μισοξυριστηκα, το βγαλα, εβαλα πισω αυτο που ειχε το πακετο της ξυριστικης και πηρα τα υπολοιπα. Παντως τα 2 πραγματα που με εντυπωσιασαν με τη μηχανη απο την πρωτη χρηση συνεχιζουν:
1. Κανενας ερεθισμος
2. Κανενα κοψιμο
Αφου σκεφτομαι να παρω μια πιο επιθετικη, μονο και μονο για να κοβομαι και να το φχαριστιεμαι. Να την εχω λιγο με το φοβο ρε παιδι μου, να μην τα συγχωρει ολα. Να μη γυριζαν κι οι τριχες θα ημουν ευτυχισμενος, αλλα αυτο μαλλον καμια ξυριστικη δε μπορει να το λυσει στην περιπτωση μου.
Επισης, ειπα να δοκιμασω τον αφρο εμποριου που χρησιμοποιουσα παλια, και κατευθειαν καταλαβα πως δεν κανει. Εχει κατι γλιστερο για να περναει το ξυραφακι αερα, πραγμα που σημαινει πως δεν βρισκεις προσφυση με τα δαχτυλα να τεντωσεις το δερμα, οποτε ειναι απολυτως αχρηστος.
Και μια ερωτηση. Ειμαι σχεδον σιγουρος πως το ξυραφακι που ειχε μεσα η ξυριστικη ειναι διαφορετικο στις δυο ακμες του, η μια ειναι πολυ πιο κοφτερη. Ειναι πιθανο αυτο, ή μηπως απλα ειναι λιγο μεγαλες οι τρυπες του και δεν το κεντραρω 100%, οποτε βγαινει η μια πλευρα πιο εξω? Επισης, εχουν πανω και κατω πλευρα τα ξυραφακια, παει καπου συγκεκριμενα το logo, ή οπως να ναι?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#799610 @Chris, η μοναδική απάντηση στο γύρισμα των τριχών είναι το συχνό ξύρισμα.
Σε άλλους σε 2-3, σε άλλους σε 4, βρίσκεις το δικό σου διάστημα και το τηρείς.