Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#784591 Το έχω πατήσει εδώ και ώρα το κουμπί και την περιμένω αύριο μεθαύριο, θα μείνω αξύριστος και θα αναφέρω σχετικά.
Στην χειρότερη θα την κληρονομήσει ο γιός μου :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#784593
dimik έγραψε:Εδώ και 3 βδομάδες μυστακιοφορος, όλα τα άλλα από κεφάλι μέχρι λαιμό ξύρισμα μετά από χρόνια με μούσι.


Ο σκύλος σε αναγνωρίζει; :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#784594
Dimitris_P έγραψε:
dimik έγραψε:Εδώ και 3 βδομάδες μυστακιοφορος, όλα τα άλλα από κεφάλι μέχρι λαιμό ξύρισμα μετά από χρόνια με μούσι.


Ο σκύλος σε αναγνωρίζει; :lol:



Mε έχει δει σε όλες τις φάσεις με μαλλιά, με μαλλιά και μούσι, μόνο με μούσι οπότε δεν του φαίνεται παράξενο :lol:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#785029
dimik έγραψε:Φαίνεται πολύ ωραίο εργαλείο και με σωστό βάρος.
Θα δοκιμαστεί απόψε Εικόνα
r41 ?
Να δοκιμαστει με τη δέουσα προσοχη
Καλοδουλευτη!


< >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#785031 Με γεια!

Εγω εχω την R 41 GRANDE και απ΄οτι βλεπω ειναι για μας τους φτωχους.

Τι διαφορα εχει η R 41 GS και κοστιζει 3 φορες πανω? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#785036
dimik έγραψε:GS = grande stainless, λίγο μεγαλύτερη λαβή και stainless steel.


Οτι πλερωσεις παιρνεις. Νομος απο τα πολυ παλια τα χρονια :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#785037 Είναι πολλά τα στρέμματα (κεφάλι και πρόσωπο) αλλιώς μπορεί να έπαιρνα Mitsubishi αντί για John Deere
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#785041 Δεν έχω πεισθεί για όλα αυτά. Εγώ εδώ και λίγο καιρό δοκιμάζω το καθημερινό ξύρισμα με ξυριστική μηχανή και τελικά είναι το πιο απλό και γρήγορο και η μηχανή δεν στομώνει. Μέχρι σήμερα, το εφάρμοζα κάθε 2-3 μέρες.
Επίσης, από το καλοκαίρι καθιέρωσα μουστάκι+μουσάκι, γιατί τα γένια, παραάσπρισαν και δεν γουστάρω να τα βλέπω!
:lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#785042 Ηλεκτρικη εννοεις;
Δεν τις μπορεσα ποτε!

Αντιθετα με το ΠΞ απορω πως τοσα χρονια ξυριζομουν με μηχανες και καλα μιας χρησης.

Κανενας ερεθισμος ελαχιστα κοψιματα, δερμα που δεν τραβαει μετα ακομα κι οι κοκκινιλες που ειχα στο προσωπο και νομιζα οτι ειναι κατι που εχω, εχουν σχεδον εξαφανιστει.

Οκ δεν χρησιμοποιουσα σαπουνι αλλα αφρο και ΝΙVΕΑ after shave balsam αντι Prorasso αλλα σιγα την διαφορα.

Ναι ειναι λιγο πιο αργο σαν διαδικασια αλλα το αποτελεσμα ειναι καλυτερο οποτε χαλαλι ο χρονος
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#785043 Μουστάκι τον Νοέμβριο κύριοι.
Μεγειες για τα αποκτηματα των συνφορουμιτων
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#785044 Η αλήθεια είναι πως κι εγώ με τα ελάχιστα ξυρίσματα έχω παρατηρήσει μείωση ερεθισμών σε σχέση με άλλη χειροκίνητη ή ηλεκτρική μηχανή
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#785045
Νίκος Παππάς έγραψε:Ηλεκτρικη εννοεις;
Δεν τις μπορεσα ποτε!

Αντιθετα με το ΠΞ απορω πως τοσα χρονια ξυριζομουν με μηχανες και καλα μιας χρησης.

Κανενας ερεθισμος ελαχιστα κοψιματα, δερμα που δεν τραβαει μετα ακομα κι οι κοκκινιλες που ειχα στο προσωπο και νομιζα οτι ειναι κατι που εχω, εχουν σχεδον εξαφανιστει.

Οκ δεν χρησιμοποιουσα σαπουνι αλλα αφρο και ΝΙVΕΑ after shave balsam αντι Prorasso αλλα σιγα την διαφορα.

Ναι ειναι λιγο πιο αργο σαν διαδικασια αλλα το αποτελεσμα ειναι καλυτερο οποτε χαλαλι ο χρονος


Ετσι.

Και μαλιστα ΠΟΛΥ οικονομικοτερο σε σχεση με ξυραφακια/αφρους του σουπερ μαρκετ. Ειλικρινα απορω πως μας πιασανε ολους τοσο κοροιδα και μαλιστα για τοσο πολλα χρονια με τις σαβουρες που μας πουλουσανε. Και το παιζουμε και πονηροι τρομαρα μας :lol: