Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#788481 Είπα σήμερα να δοκιμάσω Gilette + Feather.
Οι παράμετροι (μερικοί άλλαξαν ελαφρώς)
- Γένια μιας εβδομάδας
- preshave gel αντί για κρέμα (cella pre barba )
- ο αφρός βγήκε πιο στιβαρός, το τίναξα καλύτερα :shifty: το πινέλο

Είχα αρχίσει να παίρνω 2η φορά τα γένια στον λαιμό και δεν έβλεπα πρόοδο, α συχτήρ λέω, βγάζω έξω την R41 και κουμπώνω την Feather και τα πήρε βούτυρο.

οκ είχα καναδυο κοψιματάκια αλλά τπτ σοβαρό.

Δοκίμασα και νέο balm apivita after shave αλλά δεν το νιώθω να κάνει δουλειά, αντίθετα νιώθω ελαφρύ κάψιμο.
Είχα ένα γαμάτο elvive αλλά μου τέλειωσε τις προάλλες και δεν το βρίσκω να το ξαναπάρω, ένα σκούρο μπλε σωληνάριο ήταν.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#788482
Dimitris_P έγραψε:, α συχτήρ λέω, βγάζω έξω την R41 και κουμπώνω την Feather και τα πήρε βούτυρο.
.

Δεν την λένε τσαμπα the beast


< >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#788483
Dimitris_P έγραψε:...βγάζω έξω την R41 και κουμπώνω την Feather και τα πήρε βούτυρο...


Εεεεεεετσι. Πλεον ηρθε η ωρα να χαρισεις σε κανενα φτωχαδακι ολη την υπολοιπη σαβουρα που μαζεψες οσο ψαχνοσουνα ακομα με μηχανες και λεπιδες :s_wink
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#788492
Dimitris_P έγραψε:Δοκίμασα και νέο balm apivita after shave αλλά δεν το νιώθω να κάνει δουλειά, αντίθετα νιώθω ελαφρύ κάψιμο.


Επειδη σιχαινομαι εντελως το τσουξιμο μετα το ξυρισμα, κατεληξα σε αυτο:

Εικόνα

Πραγματικα με ανακουφιζει μετα το ξυρισμα που ειναι και το ζητουμενο. Το εχει και στα σουπερ, οποτε δοκιμασε το... Ενα κουφο που εχω προσεξει και στο Λιντλ και στο Γαλαξια που το βρισκω. Το εχουν μια παλαβη τιμη (και ολα τα συναφη προιοντα) και πολυ συχνα το βλεπεις μια τρελη εκπτωση 30-50% κατω και τσιμπας μερικα τεμαχια να υπαρχουν. Την πρωτη φορα οταν ειδα την εκπτωση τσιμπησα καμποσα, αλλα τελικα προσεξα πως κανουν την ιδια ιστορια (απο πολυ ακριβο σε πολυ φθηνο) συνεχεια. Περιεργο μαρκετινγκ :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#788516
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:...βγάζω έξω την R41 και κουμπώνω την Feather και τα πήρε βούτυρο...


Εεεεεεετσι. Πλεον ηρθε η ωρα να χαρισεις σε κανενα φτωχαδακι ολη την υπολοιπη σαβουρα που μαζεψες οσο ψαχνοσουνα ακομα με μηχανες και λεπιδες :s_wink
Πες μου αγόρι μου τι θες να στο δώσω εγω


< >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#788519
bujinkan έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:...βγάζω έξω την R41 και κουμπώνω την Feather και τα πήρε βούτυρο...


Εεεεεεετσι. Πλεον ηρθε η ωρα να χαρισεις σε κανενα φτωχαδακι ολη την υπολοιπη σαβουρα που μαζεψες οσο ψαχνοσουνα ακομα με μηχανες και λεπιδες :s_wink
Πες μου αγόρι μου τι θες να στο δώσω εγω


< >


Εγω δεν ειμαι ΤΟΣΟ φτωχος (ακομα :lipsealed: ). Μεχρι μια R41 και μερικα πακετακια Feather τα εχω αγορασμενα εδω και καιρο. Κι οχι σαν τον αλλονα που τα κραταει για 6 ξυρισματα :omg: . 1 ξυρισμα και μπουλο. Αρχοντας μεσα τη φτωχια μου :s_yes

Απο την αλλη μερια αν εισαι τοσο απλας και δεν εχεις τιποτα περιεργες ( :shifty: ) απαιτησεις για τη μεγαλοκαρδια σου, αυτο μου λειπει για να τελειωσω σαν αντρας:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B004IGQRB8/

Γιατι εχω μια παλιατζουρα φαλτσετα απο οταν ημουνα 20 χρονωνε και δεν την αντεχω ουτε να τη βλεπω αλλο :rant:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#788520
George_Prix έγραψε:
bujinkan έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:...βγάζω έξω την R41 και κουμπώνω την Feather και τα πήρε βούτυρο...


Εεεεεεετσι. Πλεον ηρθε η ωρα να χαρισεις σε κανενα φτωχαδακι ολη την υπολοιπη σαβουρα που μαζεψες οσο ψαχνοσουνα ακομα με μηχανες και λεπιδες :s_wink
Πες μου αγόρι μου τι θες να στο δώσω εγω


< >


Εγω δεν ειμαι ΤΟΣΟ φτωχος (ακομα :lipsealed: ). Μεχρι μια R41 και μερικα πακετακια Feather τα εχω αγορασμενα εδω και καιρο. Κι οχι σαν τον αλλονα που τα κραταει για 6 ξυρισματα :omg: . 1 ξυρισμα και μπουλο. Αρχοντας μεσα τη φτωχια μου :s_yes

Απο την αλλη μερια αν εισαι τοσο απλας και δεν εχεις τιποτα περιεργες ( :shifty: ) απαιτησεις για τη μεγαλοκαρδια σου, αυτο μου λειπει για να τελειωσω σαν αντρας:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B004IGQRB8/

Γιατι εχω μια παλιατζουρα φαλτσετα απο οταν ημουνα 20 χρονωνε και δεν την αντεχω ουτε να τη βλεπω αλλο :rant:
Εννοούσα από αυτά που έχω


< >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#788522
bujinkan έγραψε:
George_Prix έγραψε:
bujinkan έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:...βγάζω έξω την R41 και κουμπώνω την Feather και τα πήρε βούτυρο...


Εεεεεεετσι. Πλεον ηρθε η ωρα να χαρισεις σε κανενα φτωχαδακι ολη την υπολοιπη σαβουρα που μαζεψες οσο ψαχνοσουνα ακομα με μηχανες και λεπιδες :s_wink
Πες μου αγόρι μου τι θες να στο δώσω εγω


< >


Εγω δεν ειμαι ΤΟΣΟ φτωχος (ακομα :lipsealed: ). Μεχρι μια R41 και μερικα πακετακια Feather τα εχω αγορασμενα εδω και καιρο. Κι οχι σαν τον αλλονα που τα κραταει για 6 ξυρισματα :omg: . 1 ξυρισμα και μπουλο. Αρχοντας μεσα τη φτωχια μου :s_yes

Απο την αλλη μερια αν εισαι τοσο απλας και δεν εχεις τιποτα περιεργες ( :shifty: ) απαιτησεις για τη μεγαλοκαρδια σου, αυτο μου λειπει για να τελειωσω σαν αντρας:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B004IGQRB8/

Γιατι εχω μια παλιατζουρα φαλτσετα απο οταν ημουνα 20 χρονωνε και δεν την αντεχω ουτε να τη βλεπω αλλο :rant:
Εννοούσα από αυτά που έχω
< >


Το καταλαβα!!! Το να σου παρει ενας "αγνωστος" 200 ευρα δωρο, γινεται μονο με τον ιδιο τροπο που θα σου δωσει ενας αγνωστος για βολτα την Ουρους του :lol:

Περα απο την πλακα και μονο που το προτεινες, ειναι σα να μου το εκανες ηδη το δωρακι ρε φιλε :s_smile
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#788552
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:...βγάζω έξω την R41 και κουμπώνω την Feather και τα πήρε βούτυρο...


Εεεεεεετσι. Πλεον ηρθε η ωρα να χαρισεις σε κανενα φτωχαδακι ολη την υπολοιπη σαβουρα που μαζεψες οσο ψαχνοσουνα ακομα με μηχανες και λεπιδες :s_wink


Σιγά τη σαβούρα, δεν πήρα και τίποτα, μόνο την μηχανή King C και τις λεπίδες Astra. Η αξία τους είναι τόσο μικρή που δεν αξίζει να τα δώσω. Αν κάποια στιγμή χρειαστεί να περάσω σε mode συχνού ξυρίσματος, ίσως μου φανούν χρήσιμα.