Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#769862 Ας το δούμε το πραγμα και απο μια άλλη οπτική γωνία
https://twitter.com/minna_alander/statu ... _r85Q&s=19
Ο χρόνος θα δείξει φυσικά...
Εννοείται ο κουμπάρος του Κώστα τζούνιορ Καραμανλή θα το εμφανισει σαν τεράστια νίκη στο κοινό του.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#769866
Χρήστος Λάππας έγραψε:Επειδή αναφέρθηκε η Κύπρος σε παραπάνω μήνυμα (ή ήταν στον πόλεμο της Ουκρανίας; :hmmm: ), χτες "έπεσα" πάνω σε ένα βιντεάκι που εξηγεί τι συνέβη. Το βρίσκω ενδιαφέρον γιατί δείχνει πως το βλέπουν και οι έξω από εμάς:


άσχετο, αλλά αξίζει να δεις όλο το κανάλι τους (μιας και το έχω δει κυριολεκτικά όλο)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#769870 https://www.euro2day.gr/news/world/arti ... kon-f.html
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#769871 E, αυτό τώρα είναι μια πολύ δυνατή σφαλιάρα, που μάλλον θα φέρει μπόλικα γέλια εδώ: θα διάβασουμε πολλές αστειότητες στην προσπάθειά τους να δικαιολογήσουν το γεγονός, ειδικά μετά την... μνημειώδη ομιλία στο Κογκρέσο.
:s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By markvag
#769881
Anonymous Founder έγραψε:
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ευτυχώς βέβαια κάτι τέτοιο γίνεται με κυβέρνηση αρίστων, γιατί αν κυβερνούσαν τίποτε άπλυτοι, θα ήταν τεράστιο το πλήγμα για τα ελληνικά συμφέροντα, αλίμονο...


Α, εντάξει, τώρα κατάλαβα. :s_yes

Σοβαρεύει το πράγμα:
https://www.euro2day.gr/news/economy/ar ... iadhs.html
:metalo:




:svivhaha: :s_sarcastic :s_laughat



Εντάξει, θα γίνει ΕΔΕ :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#769887
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ευτυχώς βέβαια κάτι τέτοιο γίνεται με κυβέρνηση αρίστων, γιατί αν κυβερνούσαν τίποτε άπλυτοι, θα ήταν τεράστιο το πλήγμα για τα ελληνικά συμφέροντα, αλίμονο...


Α, εντάξει, τώρα κατάλαβα. :s_yes

Σοβαρεύει το πράγμα:
https://www.euro2day.gr/news/economy/ar ... iadhs.html
:metalo:




:svivhaha: :s_sarcastic :s_laughat



Εντάξει, θα γίνει ΕΔΕ
Το έχω αναφέρει το θέμα από τον Απρίλιο νομίζω. Οι πρέσβειες μάλλον δεν βλέπουν τηλεόραση,γιατί αν έβλεπαν πχ στην Αγγλία θα έβλεπαν τις διαφημίσεις
Άβαταρ μέλους
By markvag
#769952
bill33 έγραψε:Το έχω αναφέρει το θέμα από τον Απρίλιο νομίζω. Οι πρέσβειες μάλλον δεν βλέπουν τηλεόραση,γιατί αν έβλεπαν πχ στην Αγγλία θα έβλεπαν τις διαφημίσεις


Άρα βρήκαμε και το αποτέλεσμα της ΕΔΕ: Φταίει το ότι δεν έχει πληρωθεί το TV-license από την πρεσβεία στο Λονδίνο, άρα υπεύθυνος είναι ο ταμίας! :rtfm: :x
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#769955 Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#769957 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#769958 Πλήρης αναπαραγωγή της Τουρκικής προπαγάνδας :lol:

η αλήθεια είναι άλλη σύντροφοι
το 1922 δεν θα επαναληφθεί
το Μοντρέ και η Λωζάνη δεν αρέσει και σε εμένα και τα σύνορα της καρδιάς μου φτάνουν μέχρι εκεί που αρχίζει η μπούρκα , όπου ντύνονται σαν και τις δικιές μας δικιές μας είναι!

κανονίστε μόνο να κάτσετε στα αυγά σας οταν θα αρχίσει το πανηγύρι γιατί βλέπω να έχετε την τύχη του YPG, θα σας βγάλει τρομοκράτες μέχρι και η Σουηδία και μετα που θα κάνετε (χλιδάτη) εξορία;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#769959
MONMAN έγραψε:Πλήρης αναπαραγωγή της Τουρκικής προπαγάνδας :lol:

η αλήθεια είναι άλλη σύντροφοι
το 1922 δεν θα επαναληφθεί
το Μοντρέ και η Λωζάνη δεν αρέσει και σε εμένα και τα σύνορα της καρδιάς μου φτάνουν μέχρι εκεί που αρχίζει η μπούρκα , όπου ντύνονται σαν και τις δικιές μας δικιές μας είναι!

κανονίστε μόνο να κάτσετε στα αυγά σας οταν θα αρχίσει το πανηγύρι γιατί βλέπω να έχετε την τύχη του YPG, θα σας βγάλει τρομοκράτες μέχρι και η Σουηδία και μετα που θα κάνετε (χλιδάτη) εξορία;


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#769961 Ξαναλέω, επειδή κάποιοι έχουν πουλήσει σανό και μπατρίδα με το τσουβάλι, δεν σημαίνει πως τσιμπάμε όλοι και όλοι είμαστε ίδιοι. Θυμίζω πως και η Τουρκία έχει μια τεράστια ακτογραμμή στο Αιγαίο, και μπορεί να την αποκαλεί όπως γουστάρει.
Εννοείται πως το Turkaegean είναι πρόβλημα για την ΝΔ που τάιζε αφειδώς σανό με την Συμφωνία των Πρεσπών και είχε ανεβεί στα κάγκελα, αλλά το πρόβλημα αφορά αυτήν και τους ψηφοφόρους της, όχι την πραγματικότητα.
Και νομίζω πως και παραπάνω όλα τα ποστ αυτό υπογραμμίζουν: το σανό που σέρβιραν (και σερβίρουν).
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#769979 Ρε σεις, πραγματικά όμως, καταντάει λίγο αστείο, ακόμη και για τα δεδομένα που μας έχει συνηθίσει ο Άδωνις! :lol:

Το «Turkaegean» και το τίμημα της περσινής ιδιωτικοποίησης της υπηρεσίας σημάτων
https://www.efsyn.gr/oikonomia/elliniki ... oiisis-tis
Ο υπουργός έδωσε εντολή για Ενορκη Διοικητική Εξέταση για το ενδεχόμενο πειθαρχικών παραπτωμάτων από υπαλλήλους της πρώην Διεύθυνσης Σημάτων, «επειδή ουδέποτε υπήρξε ενημέρωση για τη συγκεκριμένη υπόθεση προς την υπηρεσία ή την πολιτική ηγεσία του υπουργείου από τους αρμόδιους υπηρεσιακούς παράγοντες που υπηρετούσαν στο εθνικό γραφείο σημάτων ή που τελούσαν σε απόσπαση στο Γραφείο Πνευματικής Ιδιοκτησίας της Ευρωπαϊκής Ενωσης (EUIPO) προκειμένου να αναληφθεί η έγκαιρη και ενδεδειγμένη πολιτική, διπλωματική και υπηρεσιακή δράση». Αυτό που παραλείπει να πει ο υπουργός είναι ότι η υπηρεσία που ζητεί να ελέγξει έχει καταργηθεί με δική του απόφαση και με δική του νομοθετική πρωτοβουλία εδώ και έναν χρόνο!

:s_wacko :s_sarcastic