Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#664422 Α, εσύ μόνον τους πεθαμένους σέβεσαι, τους ζωντανούς τους έχεις χεσμένους; Και το θεωρείς καλύτερο ε;
Ματάκια μου, μήπως τελικά έχεις μεγαλύτερο πρόβλημα από αυτό που δείχνεις;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#664423 Εικόνα

Ducks συνεννοηθήκαμε
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#664425 Εδουάρδε 2 ερωτήσεις γιατί χανόμαστε στη μετάφραση:

1) το ότι έβγαλες ψυχοπαθολογικό πόρισμα

Ο εξτρεμιστης δεν είναι απαραίτητα παλαβός, αυτό εξαρτάται από τον τρόπο που παρουσιάζει τις απόψεις του.


χρήζει γενικής εφαρμογής, ή είναι suspended στην περίπτωση τεθνεώτων; Σημειωτέον (ξανά μανά), ότι εάν αυτό συμβαίνει είναι ΔΕΚΤΟ και ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ από μένα.

2) Διαχωρίζεις την παραπάνω άποψη με το συγκεκριμένο τύπο, ή όχι;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#664427 Δεν έβγαλα πόρισμα.
Πόρισμα βγάζουν οι ειδικοί και όσοι διαβάζουν zougla.

Εγώ είπα ότι ο εξτρεμιστής δεν είναι απαραίτητα παλαβός.
Αν θεωρήσουμε ότι είναι --> έχω το στικόμετρο έτοιμο. :lol: :lol:

Για τον συγκεκριμένο τύπο δεν ξέρω κάτι άλλο πλην του ότι έχει πεθάνει και ότι τώρα τον προμοτάρουν οι ακροδεξιοί και τον βρίζουν οι απέναντι.
Μου κάνει πολύ λετζήτ η φάση για να ασχοληθώ.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#664430 Δεν ασχολήθηκες δηλαδή;
Δε σχολίασες ότι το ανηρτημένο άρθρο του HF συγκεκριμένα ΔΕΝ απεκάλεσε τον τύπο "παλαβό" μα "εξτρεμιστή" και ότι αυτός δεν κατάλαβε τη διαφορά (+νίκοςπαππάς).

Το whataboutism για κουκουέ πόθεν προκύπτει τότε;

Disclaimer για κάθε νόμιμη χρήση -> δεν θεωρώ τον Εδουάρδο φασιστοναζί, και κακώς έκατσε εκεί η μπίλια ΙΜΗΟ.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#664434 Ασχολήθηκα -κακώς όπως αποδείχτηκε- με τη σύγκριση παλαβός/εξτρεμιστής η οποία θα μπορούσε να αφορά το συγκεκριμένο άτομο, τον Πίκο Απίκο ή το Ναπολέοντα.
Πουθενά δεν έχω σχολιάσει θετικά ή αρνητικά το συγκεκριμένο άτομο.

Το κουκουε το έφερα σαν παράδειγμα για την έννοια του εξτρεμιστή.
Ποιο γουαταμπάουτισμ;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#664453 Το θέμα είναι Έντι ότι κάθε φορά κακώς ασχολείσαι και κακώς κάνεις το δικηγόρο του διαβόλου (και εσύ και ο geo και ο dimik) σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και ποτέ σε αντίθετες.

Κοινώς: ΔΕΝ ΕΡΧΕΣΑΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ :)
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#664456 Μαλτέζε ένας κτηνίατρος από το Νεπάλ μου είχε πει "Αν το κομματόσκυλο σου φέρνει το ξύλο που πετάς τρέχοντας και όχι σούρνοντας θα σου είναι πιστό ότι και να γίνει".
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#664461
georgetz έγραψε:Eddie εγώ απορώ γιατί εκφράζεις κόσμια γνώμη για κάτι :x


Ο Εδουάρδος όχι καλά, άριστα πράττει που εκφράζει τη γνώμη του για κάτι, και εξίσου άριστα πράττουν και οι υπόλοιποι που απαντάνε.

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι όταν χύνει την καρδάρα με ποστίνια μιλάς με γέρους γρίφοντα (read: NOT) όπως το αποπάνω.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#664464 Είναι που δεν έχεις ασχοληθεί με ανατολικές σοφίες και φιλοσοφίες διπλωμάτη.
Δεν ξες τι χάνεις.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#664465 Η σωρευτική επίδραση αυτών των ποστακίων σου έχουν κάνει μεγάλο κακό σαν εικόνα χρήστη φόρουμ.
Το ξέρεις ότι σε συμπαθώ, μα έχεις κολλήσει εκεί, η νομοτελειακή κατάληξη των εδουάρδειων ποστ σε θρέντι με >5 από δαύτα/1 μέρα.

Αδικείς τον εαυτό σου.&-
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#664466 Τουλάχιστον δεν είμαι σκατόψυχος διπλωμάτη.
Δεν μπορείς να τα έχεις όλα στη ζωή.

Eddieτ: και κατιτίς πιο ωφτοπειξ
https://www.ozy.com/around-the-world/er ... er/379839/

ERDOGAN PITCHES HIMSELF AS MUSLIM WORLD’S NEW LEADER
Τελευταία επεξεργασία από EDDIE_147 και 17 Σεπ 2020, 14:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimik
#664467
Corto Maltese έγραψε:Το θέμα είναι Έντι ότι κάθε φορά κακώς ασχολείσαι και κακώς κάνεις το δικηγόρο του διαβόλου (και εσύ και ο geo και ο dimik) σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και ποτέ σε αντίθετες.

Κοινώς: ΔΕΝ ΕΡΧΕΣΑΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ :)


Corto πέρα από το χαβαλέ του ξεκατινιάσματος σε ενα διαδικτυακό καφενείο.

Σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό ότι όταν διάφοροι ετερόκλητοι υπερασπιστές ανθρωπίνων δικαιωμάτων, ανθρωπιστές και δεν συμμαζεύεται αποκαλούν ανθρώπους "υπάνθρωπους" , βλαμμένους, παλαβούς, φασίστες κλπ κλπ κλπ κλπ ενώ παράλληλα εύχονται ψόφους δεξιά και αριστερά γιατί απλά τους χαλάει η ιδιολογική σούπα θα προκαλέσουν και κάποιου είδους αντίδραση;

Γιατί όλοι πάνω από όλα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ γαμώ το κερατό μου, ότι και να συμβαίνει στο μυαλό τους, ότι και να πιστεύουν ότι και να έχουν κάνει έχει κάποια αιτία και αφορμή από πίσω ή μέχρι εκεί φτάνουν.

Στα παπάρια μας η ιδεολογία του καθενός, καλά κάνει και την έχει.
Όταν διαβάζω όμως χοντράδες ολκής από ανθρώπους υποτίθεται μορφωμένους και "διαφορετικούς" από την μάζα όχι δεν θα έρχομαι για κυνήγι, θα στέκομαι απέναντι ακόμα για σε πράγματα που δεν πιστεύω για να δω μέχρι που θα φτάσει η ξεφτίλα. :s_bye