Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#82794 Ωραια στεφαν!Μεγεια!
Να ρωτησω τους ειδικους και γνωστες,υπαρχουν φακοι για γυαλια μυωπιας που να ειναι λιγοτερο επιρρεπείς σε γρατσουνιες απο τους κοινους?Κ αν ναι τι διαφορα εχουν σε κοστος?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#82797 ωραια ειναι Στεφανε.Μαρκα κοστος?
Άβαταρ μέλους
By nEK
#83029 Ρε σεις εχω κατι γυαλια, ουτε χρονου, ηλιου που τα πηρα με φακους μυωπιας.
Λογο ασχολιας και ατσουμπαλοσυνης, μου πεφτουν σχετικ συχνα και βγαινει ο ενας ή και οι δυο φακοι. Ευτυχος δεν σπαζουν, αλλα ειναι χαζο πχ μεσα στη τραπεζα να μαζευω φακους απο το πατωμα... Διορθωνεται αυτο, να το παω σε καταστημα? απο οτι ειδα δεν παιρνει σφιξιμο ο σκελετος.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#83228
socratesn έγραψε:Ωραια στεφαν!Μεγεια!
Να ρωτησω τους ειδικους και γνωστες,υπαρχουν φακοι για γυαλια μυωπιας που να ειναι λιγοτερο επιρρεπείς σε γρατσουνιες απο τους κοινους?Κ αν ναι τι διαφορα εχουν σε κοστος?
Οι κρυστάλλινοι χαράζουν λιγότερο αλλά σπάνε πιο εύκολα, οι άλλοι δεν σπάνε αλλά χαράζουν....
Αλήθεια μπορεί να βάλει κανείς μεμβράνες όπως βάζουν στα κινητά;! :lol: :dizzy: :omg:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#83505 Ευχαριστώ.
Είδα καλή τιμή και σχέδια που μου αρέσουν.
Αν μου μείνουν και τίποτα λεφτά θα ψωνίσω.
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#84727
NickTG έγραψε:Για τα Polaroid ξέρουμε τίποτα?


Πρέπει να έχω πάρει 4 ή 5 ζευγάρια. Με 40-50€ παίρνεις polarized φακό και σχετικά ωραίο design. Από αντοχή δεν τα πάνε και πολύ καλά (εξ'ου και τα πολλά που έχω αγοράσει), αλλά για ένα 50ρικο το κάθε ένα, στα @@@ μου αν θα χαλάσει πιο γρήγορα :metalo: